Gaśnie po ściągnięciu nogi z gazu - Lancia Delta III 1.9 Twin Turbo

Tomazik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 117
Rejestracja: 05 sty 2008, 0:00
Lokalizacja: Tarnów

Gaśnie po ściągnięciu nogi z gazu - Lancia Delta III 1.9 Twin Turbo

Post autor: Tomazik » 20 maja 2021, 19:23

Mam problem - jest dynamiczna, szybko się zbiera ale jak dam na luz lub nie dodaję gazu to mi gaśnie. Po sprawdzeniu wcześniej w komp przed skasowaniem błędów był P2107. Co może być powodem takiego stanu rzeczy - w między czasie zanim się pojawiła ikona silnika dpf był w trakcie wypalania. Przejechałem, wypaliłem ale okazuje się że auto gaśnie. :(:(Proszę o wskazówki co to może być. Z góry dziękuję.
P.S. Przy zapalaniu tak jakby było ok do czasu kiedy słyszę że silnik podnosi delikatnie obroty i gaśnie. Jak przyłożę gazem pracuje a jak puszczę gaz czasem popracuje chwilę i zgaśnie albo moment spadają obroty i gaśnie. Filtr paliwa ok, przepływ jest mocny.
P.S. Teraz podpiąłem MESA - okazuje się że poziom otwarcia przepustnicy jak zapalę auto i działa jest 86% a jak dodam gaz spada na 4.99% i po puszczeniu gazu auto gaśnie, kiedy zapalam znów to albo nie chce zapalić bo ma 4.99% a jak zapali i jest 86% pracuje lub zgaśnie kiedy spadek jest do poziomu 4.99% lub jak dodam gaz to spada poziom otwarcia do 4.99%. Czy to może wskazywać na uszkodzoną przepustnicę?????
Co ciekawe dziś jak jechałem do pracy, trzymał obroty dłuższy czas aż temp silnika wzrosła do prawie 90 i wtedy znów gaśnie. :(:(
Już chyba wiem - czujnik położenia przepustnicy podaje złe informacje do przepustnicy. Teraz tylko gdzie ten czujnik znaleźć. Mam bowiem taką odpowiedź z analizy - Powodem tego błędu jest fakt, że ECU odebrało nieprawidłowy sygnał z czujnika.

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”