Delta III 1.6 multijet skrzynia c530 synchro 3

macrus
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 12 wrz 2012, 15:49
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Delta III 1.6 multijet skrzynia c530 synchro 3

Post autor: macrus » 07 maja 2019, 19:44

Cześć
Auto jak w temacie, rocznik 2010 (kupiony nowy 09'2012 więc w praktyce niecałe 7 lat) przebieg 160kkm. Jeździłem nią 0-60kkm, potem kto inny, odkupiłem więc historię znam.
Przy wrzucaniu 3 za szybko szczególnie przy obrotach >2000 jest zgrzyt. Jak powoli lub <<2000 to spoko wchodzi. Inne biegi OK, o ile umiem ocenić to łożyska nie wyją. Ten stan jest od bardzo dawna chyba już koło przed 60kkm tak się działo. Jeździć się da, no ale jak zapomnę to auć...
Skrzynia c530 (R tam gdzie 6) - z tego co zdążyłem się zorientować mało popularna, ale może ktoś ma doświadczenie.
Opcje:
a) jakiś dobry warsztat od skrzyń i wymiana synchro 3 - mechanik mi odradza "bo jak się rozbierze to potem może gorzej chodzić" - no ale przecież skrzynie się naprawia kwestia czy ktoś umie dobrze
b) kupić używkę c530 i wymienić całą - póki co nie znalazłem :|
c) czy da się włożyć inną skrzynię bez grubszego kombinowania (półosie, cięgła) i jeśli to którą?

Co radzicie?
jeśli a) to kto może polecić jakiś dobry warsztat od skrzyń w okolicy Poznania ?

macrus
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 12 wrz 2012, 15:49
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Delta III 1.6 multijet skrzynia c530 synchro 3

Post autor: macrus » 12 cze 2019, 17:41

Bump ;)

Temat nadal aktualny, nie było czasu się zająć ale w końcu chciałbym ruszyć sprawę.

Czy ktoś może polecić dobrego mechanika specjalizującego się w Fiatach (Alfach, Lanciach) w okolicy Poznania?

M4c13k
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 24
Rejestracja: 30 lis 2017, 22:04
Imię: Maciej

Re: Delta III 1.6 multijet skrzynia c530 synchro 3

Post autor: M4c13k » 13 cze 2019, 6:59

Ja ze swoim 1.9 tt jeżdżę do Maruniaka na Lęborskiej w Poznaniu. Działa z włoszczyzną fachowo. Z cenami to już nie wiem, ale jak dla mnie fakt, że można bez strachu zostawić auto jest najważniejszy

macrus
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 12 wrz 2012, 15:49
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Delta III 1.6 multijet skrzynia c530 synchro 3

Post autor: macrus » 31 sie 2019, 11:28

Update dla zainteresowanych - temat rozwiązany poprzez wymianę skrzyni (znalazłem dość tanio używaną w bdb stanie z niższym przebiegiem) plus przy okazji nowy dwumas i sprzęgło - auto chodzi jak nowe :D
Swoją drogą, skrzynia c530 jest zdecydowanie najrzadszym wariantem - najmniej używanych egzemplarzy, skrzynia nie ma oznaczeń modelu (a np. c635 ma wybite) więc tym trudniej znaleźć.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”