Delta III 1.9 Twin Turbo - wymiana oleju

pawelole
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:51
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kraków

Delta III 1.9 Twin Turbo - wymiana oleju

Post autor: pawelole » 11 cze 2013, 7:38

Witam,

Kolejne pytanie do posiadaczy tego silnika. Ile oleju wchodzi do tego silnika razem z wymianą filtrów. W instrukcji jest napisane, że jest to 4,9 litra. Tymczasem spuściłem olej do miski i było go około 3,8 litra, a na jego brak nie narzekałem. Był górny stan. Zalałem sobie 4.5 litra wg instrukcji i okazało się, że jest dużo ponad stan. Nie wiem co jest grane, zwykłe 1,9 150km brały około 5 litrow oleju a tu tylko byłoby około 4? W instrukcji jest błąd?
Jeśli ktoś wymieniał olej bardzo proszę o informację.

Awatar użytkownika
thermano
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 750
Rejestracja: 13 kwie 2011, 7:50
Imię: Tomasz

Re: Delta III 1.9 Twin Turbo - wymiana oleju

Post autor: thermano » 11 cze 2013, 8:01

Niestety - jam jest 1.6 MJ . Ale z Bravo 1.9 kojarzę prawie 5 l ... Może tel do ogarniętego serwisu ?
"Jak pięknie się różnimy..."
DELTA 1.6 MultiJet ORO - EGR & DPF off z nową mapą : 149 KM / 362 Nm - Tramonto / Fiat 500 L PopStar 1.4 95 KM + LPG kolor BLACK / WHITE
Ty nie kupiłeś Lancii . Dostałeś Ją gratis . Zapłaciłeś tylko za udział w przedsięwzięciu ... No i przedsięwzięcie się zes...ło :(
-----------------------------------------

intuos
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 304
Rejestracja: 06 sie 2010, 10:58
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta III 1.9 Twin Turbo - wymiana oleju

Post autor: intuos » 11 cze 2013, 16:56

Jeżeli chodzi o pojemność to być może część oleju zostaje w chłodnicy oleju i wtedy nie wymienisz całości.
Ale nie wiem jak to wygląda w tym silniku.
k Coupe 20vt
Thesis 20vt

pawelole
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:51
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kraków

Re: Delta III 1.9 Twin Turbo - wymiana oleju

Post autor: pawelole » 20 cze 2013, 7:23

Sory za zwłokę, byłem trochę zajęty.

Serwis twierdzi tak jak instrukcja - 4,5 litra.

Więc albo jakimś cudem zostało gdzieś prawie litr oleju albo mam bagnet nie z tego auta.
Jakby ktoś z posiadaczy 1,9 zmierzył swój bagnet to byłbym wdzieczny bo nie mogę namierzyć nikogo z tym silnikiem w okolicy.

W chłodnicy raczej olej nie został bo odprowadzenia z niej są w taki sposób ułożone, że powinien ładnie spłynąć.

W kazdym badz razie pomiar bagnetu rozwieje wszelkie wątpliwości.
Poki co mam zalane do stanu max, jezdze i jest dobrze.

pawelole
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 13
Rejestracja: 17 kwie 2013, 12:51
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kraków

Re: Delta III 1.9 Twin Turbo - wymiana oleju

Post autor: pawelole » 05 lip 2013, 17:04

Witam.

Przepraszam za post pod postem, ale chciałbym się przypomnieć.
Czy mógłby ktoś mierzyć długość bagnetu w 1.9 TwinTurbo.

Byłbym spokojniejszy jakbym wiedział.

carincton
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 675
Rejestracja: 05 lis 2011, 14:54
Imię: Damian
Lokalizacja: okolice Konina

Re: Delta III 1.9 Twin Turbo - wymiana oleju

Post autor: carincton » 05 lip 2013, 22:04

Po prostu zostało ci troche oleju w silniku i tyle. Upuść trochę, żeby nie było ponad maximm, a najlepiej do 3/4 miarki i powinno być ok.

słoma
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 156
Rejestracja: 27 lis 2011, 23:19
Imię: zbyszek
Lokalizacja: częstochowa

Re: Delta III 1.9 Twin Turbo - wymiana oleju

Post autor: słoma » 08 lip 2013, 22:00

nie chce mi sie iść do samochodu ,ale o ile pamiętam od główki plastikowej do końca bagnetu 62 cm sam metalowy pręt
delta twin turbo - już sprzedana .

Awatar użytkownika
Lanciakrak
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 312
Rejestracja: 09 sie 2008, 0:00
Imię: Konrad
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Delta III 1.9 Twin Turbo - wymiana oleju

Post autor: Lanciakrak » 02 paź 2013, 12:54

ja jestem świeżo po wymianie i weszło 4 litry. trochę powyżej połowy stanu.

Awatar użytkownika
Valdi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 242
Rejestracja: 25 lut 2013, 20:39
Imię: Waldek
Lokalizacja: Rybnik

Re: Delta III 1.9 Twin Turbo - wymiana oleju

Post autor: Valdi » 02 gru 2013, 15:56

Ilość tego oleju ,to bardzo cenne spostrzeżenie.Co prawda mój silnik to 1.6 120KM,ale w nim także jest podobna sytuacja.Lektura podaje ,że z filtrem ma wejść 4,6 litra.I tak rok temu wymieniał mi mechanik i oddał około pół litra z bańki o pojemności 5 litrów.Poziomu nie sprawdzałem dość długo.Kiedy sprawdziłem,to oleju było o wiele za dużo.Wmówiłem sobie jednak,że nie jest to możliwe i winę na gów...y baqnet zwaliłem.Akurat kilka dni temu wymieniałem olej sam.Kupiłem bańkę 4-ro litrową.Z miski wylałem tyle co gość wlał poprzednio,czyli ponad 4,5 litra.Do miski wlałem natomiast 3,5 litra i po zmierzeniu stanu okazuje się,iż jest w połowie między min a max /sprawdzane kilka razy/.Po tym fakcie szukałem w necie informacji i gdzieś trafiłem na ten temat.Wynika z niego,że ta podawana ilość oleju to fikcja.Mówię cały czas o silniku 1.6 120KM.Autor pisze tam,że serwisy kasują nas za ilość oleju,krórego nie trzeba tam wlewać.On podaje,że 3,8 litra należy wlać do silnika 1.6. -czyli jak doleję te trzy setki bo będę miał maxa na bagnecie. O szkodliwości większej ilości oleju w skrzyni korbowej i co za tym idzie większym ciśnieniu w tej skrzni pisał nie będę,bo raczej każdy wie czym to grozi.Aha,po wypuszczeniu starego oleju w żadnych zakamarkach /chłodnicy oleju itp/ nie zostaje jego znaczna ilość,mogąca robić taką różnicę.
Lancia Delta III Gran Luce 1.6 JTD 16V 88KW-120CV Platino Bicolore 2009r.
Yamaha V-Star 1100 Classic Silverado /v.USA/ Limited Edition 2005r.

Awatar użytkownika
aRb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 159
Rejestracja: 22 cze 2013, 20:52
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Szczecin

Re: Delta III 1.9 Twin Turbo - wymiana oleju

Post autor: aRb » 02 gru 2013, 19:49

Potwierdzam to co pisze Valdi--- dotyczy silnika 1.6 . Kupiłem bańkę 4litrowa + 1l. Po wymianie oleju , mechanik zwrócił mi bańkę 1l.
Poprzednio miłośnik Renault (R10, Chamade, Megane, Laguna II ) , teraz -- Lancia Delta III 1.6 M-jet 120 KM Selectronic.

dawidson

Odp: Delta III 1.9 Twin Turbo - wymiana oleju

Post autor: dawidson » 02 gru 2013, 20:33

Jesteś pewien? U mnie w samej chłodnicy oleju mieści się blisko pół litra... Nie wiem jak duża jest chłodnica w 1.6...

A, i jeszcze jedno. Wymiana oleju przy ciepłym czy przy zimnym? Bo k mnie dopiero jak olej ma 70-80 st to ładnie cały odpływa. Na zimno istotnie spływa go sporo mniej.

"... I guess it's just the way I'm wired."
http://www.delta-HF.com

Awatar użytkownika
aRb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 159
Rejestracja: 22 cze 2013, 20:52
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Szczecin

Re: Odp: Delta III 1.9 Twin Turbo - wymiana oleju

Post autor: aRb » 03 gru 2013, 11:20

dawidson pisze:Jesteś pewien? U mnie w samej chłodnicy oleju mieści się blisko pół litra... Nie wiem jak duża jest chłodnica w 1.6...

A, i jeszcze jedno. Wymiana oleju przy ciepłym czy przy zimnym? Bo k mnie dopiero jak olej ma 70-80 st to ładnie cały odpływa. Na zimno istotnie spływa go sporo mniej.

"... I guess it's just the way I'm wired."
http://www.delta-HF.com
Olej wymienienłem w Lipcu po przejechaniu ca. 10 km -- więc chyba był ciepły , co do chłodnicy to sie nie wypowiem.
Poprzednio miłośnik Renault (R10, Chamade, Megane, Laguna II ) , teraz -- Lancia Delta III 1.6 M-jet 120 KM Selectronic.

dgurdak
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 26 kwie 2015, 16:10
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Delta III 1.9 Twin Turbo - wymiana oleju

Post autor: dgurdak » 30 lip 2015, 17:23

Witam!
Mam pytanie w sprawie wymiany oleju w 1.6 MJET 120KM, zakupiłem filtr oleju wygląda na to że występuję on bez obudowy, chciałem się dowiedzieć jak dostać się do tego filtra w delcie, ponieważ chce dokonać wymiany, w 1,9 JTD był ona bardzo łatwo dostępny, nie wiem jak w tym motorze sprawa wygląda? Jakie klucze potrzebne i co trzeba rozebrać, ile tego oleju dokładnie zalać może ktoś ma doświadczenie? :D

Awatar użytkownika
aRb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 159
Rejestracja: 22 cze 2013, 20:52
Imię: Ryszard
Lokalizacja: Szczecin

Re: Delta III 1.9 Twin Turbo - wymiana oleju

Post autor: aRb » 30 lip 2015, 19:37

Sam nie wymieniałem filtra, ale byłem przy wymianie. Raczej bez podnośnika się nie obejdzie, filtr jest na wysokości prawego koła .Należy odkręcić obudowę i wymienić wkład
Poprzednio miłośnik Renault (R10, Chamade, Megane, Laguna II ) , teraz -- Lancia Delta III 1.6 M-jet 120 KM Selectronic.

dgurdak
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 26 kwie 2015, 16:10
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Delta III 1.9 Twin Turbo - wymiana oleju

Post autor: dgurdak » 03 sie 2015, 18:51

Olej wymieniony ale w warsztacie, nie chciało mi się babrać za 20zł za wymianę :D , jeszcze pytanie w sprawie selectronic-a chce też wymienić w skrzyni olej, tylko nie wiem jaki dokładnie i ile go potrzeba, może mnie ktoś naprowadzić :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”