Delta III - problem po wymianie przedniej szyby

apo25
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 66
Rejestracja: 05 paź 2011, 13:17
Lokalizacja: DolnyŚląsk

Delta III - problem po wymianie przedniej szyby

Post autor: apo25 » 02 sie 2020, 20:34

Witajcie,
od wczoraj mam denerwujący problem- odebrałem Deltę 1.6 multijet z serwisu po wymianie przedniej szyby (i dodatkowo poduszki silnika od strony rozrządu, którą cudem zdobyłem w jednej z hurtowni motoryzacyjnych) i podczas jazdy testowej zauważyłem, że akustyka wnętrza pojazdu jest zdecydowanie różna od tej, którą miałem wcześniej.

Dzięki wymianie poduszki ustąpiły wibracje na lusterku itp., ale teraz dużo bardziej słyszę odgłosy silnika, które dochodzą jakby z dołu szyby od strony czujnika nasłonecznienia na desce rozdzielczej. Jest to nie tyle szum wiatru, co warkot silnika spod maski (który wcześniej był znacznie bardziej wytłumiony). Sprawdziłem podszybie, nie dolega idealnie, ale to raczej mało prawdopodobne, by ono było powodem słabego wygłuszenia. Zamontowano mi szybę firmy Benson- nie wiem, czy to wersja akustyczna.

Czy ktoś z Was spotkał się z podobnym problemem? Może to być wina nieprawidłowego wklejenia szyby (nie widać defektów)? Czy może słabej jakości zamiennika?

Czy ktoś z Was mógłby przy okazji opisać, w jaki sposób mają być zamontowane spinki podszybia? Od strony pasażera listwa nieco odstaje, tak jakby spinki nie trzymały dobrze rantu i zastanawiam się, czy są dobrze zamontowane).

Z góry dziękuję za pomoc.

piterstilo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1084
Rejestracja: 19 lip 2010, 21:06
Lokalizacja: Wodzisław Śl.

Re: Delta III - problem po wymianie przedniej szyby

Post autor: piterstilo » 02 sie 2020, 21:00

Szyby przednie dzielą się m.in na akustyczne, które teoretycznie lepiej tłumią hałas. Powinien być w narożniku szyby obok innych,
taki symbol ucha.
Auta w wersji z silnikiem wysokoprężnym, mają z reguły szyby akustyczne w standardzie. Jedni producenci są skąpi i nie montują tych szyb, natomiast inni mają gest i dają je nawet w wersjach benzynowych.
Producenci zamienników mają do wyboru, choć np. jak wymieniałem szybę w Bravo to musiałem przypilnować, żeby mi taką zamontowali.
Były: Polski Fiat 125p 1.3/1.5 65KM/75KM, Polski Fiat 126p 0.65 24KM ,Skoda 105 45KM, Polski Fiat 125p 1.5 najpierw 75KM potem 82 KM,Fiat 131 Mirafiori 1.6 75KM, Polonez 1.6 87KM , Peugeot 309 1.3 65KM,Fiat Tempra SW. 1.9 TD 90KM, Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 110 KM,Lancia Lybra 1.6 103KM sedan LS, Fiat Stilo Multiwagon 1.9 mjtd 150KM, Fiat Grande Punto 1.3 mjtd 90KM, Fiat Bravo II 1.9mjtd 120KM,Lancia Delta III 1.4 T-jet 150KM,Fiat Stilo 1.4 95KM. Lancia Delta 1.4 T-jet 120 KM. Lancia Delta 1.9 Twin Turbo 190KM i Lancia Lybra SW Intensa 2.4 JTD 150 KM. Aktualnie : Ford Focus kombi lift 1.8 125 KM i Volkswagen Golf VII kombi 1.4 TSI 125KM
Służbowy: Renault 125KM

Awatar użytkownika
skuter38
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 127
Rejestracja: 29 mar 2010, 15:32
Imię: Jerzy
Lokalizacja: Siemirowice

Re: Delta III - problem po wymianie przedniej szyby

Post autor: skuter38 » 02 sie 2020, 21:25

W moim przypadku po wymianie szyby też miałem wrażenie że, jest głośniej. Szybę oczywiście wstawiono taką jak powinna być czyli akustyczną. Miałem wrażenie iż w dolnym prawym rogu słyszę bardziej silnik, szumu powietrza nie słyszałem tylko silnik, charakterystyczne odgłosy dla diesla. Pan od wymiany szyb oczywiście nie widział problemu, ten typ szyby tak może mieć. Nie dałem za wygraną z synem zrobiliśmy test, w kabinie w rogu który wg. mnie hałasował, położyłem kawałek papieru, maska w górę / zdjęte podszybie / i pistoletem od sprężarki powolna jazda po kancie szyby. trafiony i zatopiony w jednym miejscu prawie w rogu po prostu papierek w środku sobie poleciał.
To samo pokazałem Panu od szyb, skończyło się na powtórnym wycięciu szyby. W rogu klej się nie pokrył z profilem karoserii " położył" się nie w tą stronę i był delikatny przedmuch.
Była - Astra 2.0 DI 16V
------- Lybra SW 1,9 JTD
Jest - Delta 1,6 mjt 120KM
----- Fiat 500 1,2 69KM

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”