Delta III - Fotelik samochodowy

Awatar użytkownika
Dorian
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 117
Rejestracja: 15 maja 2017, 7:34
Imię: Dorian

Re: Delta III - Fotelik samochodowy

Post autor: Dorian » 30 sty 2018, 11:30

[youtube][/youtube]

picek87
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 18 cze 2017, 17:00
Imię: Piotr

Re: Delta III - Fotelik samochodowy

Post autor: picek87 » 07 lut 2018, 20:18

Dorian wielkie dzięki filmik, mi wszystko rozjaśnił i widzę nie ma tragedii ;) podrzuć jeszcze tylko jedną informacją czy drugą część kanapy jesteś w stanie przesunąć do przodu? czy fotelik jest na tyle szeroki że nie ma szans?

PS. nie wiem skąd jesteś ale jak będziesz/jestes w Krakowie to zapraszam na piwko ;)
Podtrzymywanie przy życiu wyeksploatowanych elementów a jednoczesne dbanie o czystość kabiny i czystość nadwozia naszych wózków wygląda tak jak by iść na randkę w garniaku Armaniego a pod spodem mieć przetarte gacie, dziurawe skarpety i brudną koszulę...

Awatar użytkownika
Dorian
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 117
Rejestracja: 15 maja 2017, 7:34
Imię: Dorian

Re: Delta III - Fotelik samochodowy

Post autor: Dorian » 07 lut 2018, 21:34

Jestem w Łańcuta. Miasto 15 km od Rzeszowa. Jutro zobaczę z tą kanapą i Ci napiszę ;-)

Awatar użytkownika
Dorian
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 117
Rejestracja: 15 maja 2017, 7:34
Imię: Dorian

Re: Delta III - Fotelik samochodowy

Post autor: Dorian » 10 lut 2018, 20:18

Kanapa odsuwa się do końca. Fotelik nie przeszkadza czy to tyłem czy przodem

Insomnia
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 18 wrz 2015, 16:00
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Delta III - Fotelik samochodowy

Post autor: Insomnia » 12 lut 2018, 11:49

Dzieki wszystkim za odpowiedzi.
Kupilem jako pierwszy fotelik Maxi Cosi Cabriofix. Bez bazy jak na razie. Czy polecacie dokupic baze i czy moze byc uzywana ? Baza jest drozsza niz fotelik. Czy przy jakies stluczce baza tez ulega uszkodzeniu ?

Bad112
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 9
Rejestracja: 12 lut 2018, 14:22
Imię: Radek
Lokalizacja: Szczecin

Re: Delta III - Fotelik samochodowy

Post autor: Bad112 » 13 mar 2018, 22:51

Insomnia pisze:Dzieki wszystkim za odpowiedzi.
Kupilem jako pierwszy fotelik Maxi Cosi Cabriofix. Bez bazy jak na razie. Czy polecacie dokupic baze i czy moze byc uzywana ? Baza jest drozsza niz fotelik. Czy przy jakies stluczce baza tez ulega uszkodzeniu ?
Jak wszystkie elementy auta podczas wypadku mogą ulec uszkodzeniu tak i elementy fotelika nie są rzadkością. Co do montażu i zakupu bazy, to musisz odpowiedzieć sobie na pytanie jak często będziesz woził dziecko w tym foteliku i co bardziej istotne, czy będziesz prawidłowo i zgodnie z zaleceniami producenta montował każdorazowo fotelik i zapinał prawidłowo dziecko. To co napisałem w poprzednim zdaniu może wydawać się trochę kuriozalne, ale niestety prawdziwe, otóż. Np. producent fotelików Recaro już przy 5cm (5 centymetrów) luzie między oparciem a fotelikami wyklucza swoją odpowiedzialność z tytułu obrażeń dzieci w nich przewożonych... to tylko jeden przykład a gdyby przestudiować inne instrukcje byłoby tego zdecydowanie więcej. Baza jakoby wyręcza Cię z prawidłowego ustawiania fotelika gdyż montując bazę fotelik zawsze będzie prawidłowo zamocowany. Również przy bazie praktycznie wszystkie dostępne na rynku foteliki otrzymują lepsze wyniki w testach zderzeniowych lub nie gorsze niż bez. Akurat twój model z bazą ma 5* a bez 4*. Kwestia wypadkowości fotelika dyskwalifikuje go raczej z uwagi na przeciążenia jednak tego akurat nie jesteś w stanie sprawdzić. Mam nadzieję że pomogłem. Pozdrawiam

Wysłane z mojego Mi A1 przy użyciu Tapatalka

Delta III 1.6Multijet 120KM

Insomnia
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 17
Rejestracja: 18 wrz 2015, 16:00
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Delta III - Fotelik samochodowy

Post autor: Insomnia » 16 mar 2018, 21:35

Dzięki za informację.
Zakupiłem bazę do fotelika i już będzie miała okazję się przydać, bo prawie 200km w jedną stronę przed nami.
Ostatnio zmieniony 16 mar 2018, 22:49 przez Snail, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: ort!!!

czeesiu
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 22 paź 2015, 8:34
Lokalizacja: Zielona Góra

Re: Delta III - Fotelik samochodowy

Post autor: czeesiu » 03 kwie 2018, 10:51

Ja mam fotelik Axkid Duofix RWF. Zajmuje bardzo dużo miejsca, tak więc osoba chcąca jechać z przodu musi odznaczać się nienaganna postawą pleców (oparcie prawie pionowo) i dosyć krótkimi nogami :)
Generalnie przy jakimś większym wyjeździe przedni fotel robi raczej za dodatkowy bagażnik, bo siedzenie tam przy dłuższej trasie mija się z celem.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”