musa 1,416v gdzie znajdują się kostki,złacza airbag

ceta
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 27 paź 2018, 12:34
Imię: ceta

musa 1,416v gdzie znajdują się kostki,złacza airbag

Post autor: ceta » 22 paź 2020, 12:11

Ecu scan wskazuje na nieprawidłowy sygnał z czujnika co możne powodować wiązka elektryczna,na rożnych forach szczególnie fiata ludzie mówią o awarii przez zaśniedzenie żółtych kostek połaczniowych pod siedzeniami ,także na tym forum jest ta awaria wspominana, ale w stosunku do Lancii Musa 1,4 16 V nikt konkretnie nie napiął gdzie te kostki się znajdują ,możne tu w dziale elektra znajdzie się ktoś kto wie?
Lancia Musa 1,4 95KM 16V 2010

ceta
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 27 paź 2018, 12:34
Imię: ceta

Re: musa 1,416v gdzie znajdują się kostki,złacza airbag

Post autor: ceta » 08 lis 2020, 21:00

no i problem rozwiązany,moja Musa nie ma poduszek w fotelach to i nie ma żadnych wtyczek czy złączek pod fotelami, MES wskazał błąd poduszki pasażera dobrałem sie do niej i nawet nie przeglądając wtyczek tylko poruszałem kable ręką by zrobić foto w środku kokpitu i błąd zniknął pewnie gdzieś tam była na złączkach oksyda i poruszając kabelkami złapał kontakt,sądze ze z czasem błąd się powtórzy ale wiem co robić
Lancia Musa 1,4 95KM 16V 2010

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Re: musa 1,416v gdzie znajdują się kostki,złacza airbag

Post autor: Marcin_D » 09 lis 2020, 15:51

A to nie lepiej jak już wiesz gdzie to po prostu rozebrać, przeczyścić i przepsikać kontaktem.
Wtedy masz spokój na lata znowu.

ceta
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 27 paź 2018, 12:34
Imię: ceta

Re: musa 1,416v gdzie znajdują się kostki,złacza airbag

Post autor: ceta » 30 lis 2020, 17:00

Mija miesiąc i nic się nie dzieje wszystko OK ,tak myślałem nad tym co piszesz ale ze względu na bezpieczeństwo i możliwość odpalenia poduszki dałem sobie spokój,nawet w uwagach MES o tym błędzie jest mowa by akumulator wyłączyć co najmniej 15 min przed naprawą , a w tych nowych interfejsach nie można odczytać ani usunąć błędów związanych z bezpieczeństwem, takich jak poduszki powietrzne, układ ABS, ESP.ja pożyczyłem kilkuletni który miał te funkcje.Co do naprawy takich rzeczy nie powiedziane jest że wyłączam prąd nic nie może się stać, to nieprawda zawsze jakieś ładunki mogą być skondensowane tak mi tłumaczył po chłopsku elektryk ja laik nawet nie wiem co to znaczy .....wiec jak działa daje spokój
Lancia Musa 1,4 95KM 16V 2010

Awatar użytkownika
MacioBA
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2122
Rejestracja: 09 sie 2009, 15:08
Lokalizacja: Rybnik O/S

Re: musa 1,416v gdzie znajdują się kostki,złacza airbag

Post autor: MacioBA » 30 lis 2020, 19:55

Ja też tak robiłem...a później nabrałem odwagi ;-) i teraz nie odpuszczam bez rozebrania i "wyczyszczenia" tematu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”