Musa , kontrolka poduszek powietrznych

ceta
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 27 paź 2018, 12:34
Imię: ceta

Musa , kontrolka poduszek powietrznych

Post autor: ceta » 27 lip 2020, 10:58

zaczęła świecić bez powodu najpierw włączała sie od czasu do czasu teraz świeci non-stop, jak usunąć usterkę ,jak skasować błąd ,podobno rozłączają się wtyczki pod siedzeniami przy przesuwaniu foteli, dokładnie w których miejscach się znajdują czy trzeba demontować fotele by sie do nich dostac
Lancia Musa 1,4 95KM 16V 2010

Awatar użytkownika
andy1158
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 410
Rejestracja: 29 gru 2012, 11:38
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Łódź

Re: Musa , kontrolka poduszek powietrznych

Post autor: andy1158 » 27 lip 2020, 11:40

Dwa razy miałem taką sytuację. Za pierwszym razem skończyło się wymianą poduszki pasażera za drugim razem awarię wtyczki pod siedzeniem pasażera i błąd w komputerze usunął elektryk.
Pozdrawiam Andrzej.
Jest: Lancia "Bella" Musa 1,4 Platino 2007r.
Były: Renault 5, Renault 9, VW Passat Variant, Nissan Micra.

ceta
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 27 paź 2018, 12:34
Imię: ceta

Re: Musa , kontrolka poduszek powietrznych

Post autor: ceta » 28 lip 2020, 10:55

OK,ale jak dostać się pod te fotele by sprawdzić wtyczki, nie wiesz ? i teraz tak, wtyczki pod fotelami - czy one sa fizycznie dołączone do foteli czy też znajdują sie na podłodze czy pod wykładziną ,bo czuje ze bez demontażu foteli się nie obędzie
Lancia Musa 1,4 95KM 16V 2010

Peter2712
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 29 wrz 2017, 20:34
Imię: Peter

Re: Musa , kontrolka poduszek powietrznych

Post autor: Peter2712 » 28 lip 2020, 11:38

Moge sie podpiac ?
Jak odkrecic fotele ? 3 sroby sa , a 4 niewidac .....HELP
Sorki za bledy - nie mam Polskiej klawiatury.

Awatar użytkownika
andy1158
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 410
Rejestracja: 29 gru 2012, 11:38
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Łódź

Re: Musa , kontrolka poduszek powietrznych

Post autor: andy1158 » 28 lip 2020, 23:07

Ja tego nie robiłem. Mogę ew. dać numer do elektryka w Łodzi może coś podpowie. Jak chcecie to dajcie info , wyślę na PW.
Pozdrawiam Andrzej.
Jest: Lancia "Bella" Musa 1,4 Platino 2007r.
Były: Renault 5, Renault 9, VW Passat Variant, Nissan Micra.

Awatar użytkownika
grzesiekj23
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 882
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Sławno

Re: Musa , kontrolka poduszek powietrznych

Post autor: grzesiekj23 » 29 lip 2020, 13:52

Z tego co kojarzę to 4 śruba jest ukryta pod wykładziną i przykręcana chyba od boku(tylna przy tunelu środkowym).
Kiedyś chciałem wyciągnąć fotel kierowcy bo się bujał i jak zobaczyłem tylne mocowanie to dałem sobie spokój, tylko teraz nie pamiętam dokładnie jak to tam wygląda.
Były:
Dedra 2.0 i.e.
Kappa 2.4 175KM '98 > 8 lat i 120 000 km wspaniałych wspomnień

Jest:
Phedra Emblema 2.0 D 136+KM '06 > salon na kółkach ;)
Ypsilon Oro 1.4 95KM '07 > mały wariat ;)

ceta
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 27 paź 2018, 12:34
Imię: ceta

Re: Musa , kontrolka poduszek powietrznych

Post autor: ceta » 08 sie 2020, 16:49

a wiec tak wsadzilem głowę pod fotele nie ma żadnych kabli jest tylko kabel pod siedzeniem kierowcy ale to od sygnalizacji zapięcia pasa,przesunięciem fotele na max do przodu i od tyłu patrząc są przecięcia w wykładzinie na otwory nadmuchu,przy fotelu pasażera gdy włoży się łapę w to przecięcie pomiędzy podłogę a wykładzina idzie wyczuć wiązkę kabli bez żadnych wtyczek natomiast przy przednim w to przecięcie wchodzi kabel od sygnalizacji pasów i tam jest zamocowany na plastiku przekaźnik nie wiem od czego, żeby sie do niego dostać po prostu przecięciem wykładzinę, bez przecięcia trzeba by wyjąc fotel i wykładzinę a to demontaż połowy kabiny,od czego jest ten przekaźnik pięciu piniowy nie wiem, po wyjęciu go kontrolka poduszki świeciła dalej.. .andy miał robiona wtyczkę przez elektryka pod fotelem pasażera ale u mnie takiej wtyczki nie ma , najprawdopodobniej nie wszystkie modele tak maja (mam Musa 1,4 95KM 2010)
a teraz do Petera istotnie sa trzy śruby mocowania fotela ,tam gdzie powinna być czwarta jest przynitowana jakby blaszana lapa która znika pod wykładzina,demontaż wykładziny to jak pisałem to demontaż polowy kabiny przeciąć wykładzinę odpada bo na widocznym miejscu ja moglem bo moje ciecie bylo krótkie i głęboko pod fotelem ale tak sie zastanawiałem czy nie wystarczy odkręcić tych śrub a fotel wyjdzie bo możne ta lapa jest tylko wsunięta w jakiś otwór ,niemożliwe by konstruktorzy chcieli by dla jednej śruby fotela demontować pól samochodu
Lancia Musa 1,4 95KM 16V 2010

Peter2712
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 29 wrz 2017, 20:34
Imię: Peter

Re: Musa , kontrolka poduszek powietrznych

Post autor: Peter2712 » 25 wrz 2020, 20:34

Czas nieublagalnie leci i zbliza sie zima , ja chcialem zalozyc siatke do podgrzewania foteli ..... nadal stoje z robota.
Sorki za bledy - nie mam Polskiej klawiatury.

ceta
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 34
Rejestracja: 27 paź 2018, 12:34
Imię: ceta

Re: Musa , kontrolka poduszek powietrznych

Post autor: ceta » 08 lis 2020, 20:57

no i problem rozwiązany,moja Musa nie ma poduszek w fotelach to i nie ma żadnych wtyczek czy złączek pod fotelami, MES wskazał błąd poduszki pasażera dobrałem sie do niej i nawet nie przeglądając wtyczek tylko poruszałem kable ręką by zrobić foto w środku kokpitu i błąd zniknął pewnie gdzieś tam była na złączkach oksyda i poruszając kabelkami złapał kontakt,sądze ze z czasem błąd się powtórzy ale wiem co robić
Lancia Musa 1,4 95KM 16V 2010

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”