Musa - relingi dachowe

Awatar użytkownika
andy1158
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 410
Rejestracja: 29 gru 2012, 11:38
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Łódź

Musa - relingi dachowe

Post autor: andy1158 » 14 wrz 2015, 10:55

Czy ktoś z Was ma Muskę z relingami dachowymi albo z bagażnikiem dachowym i dachem panoramicznym? Chodzi mi konkretnie o to czy relingi lub stopy bagażnika nie zachodzą na szyberdach. Do końca pewnie i tak nie da się go otworzyć ale może chociaż uchylić.
Pozdrawiam Andrzej.
Jest: Lancia "Bella" Musa 1,4 Platino 2007r.
Były: Renault 5, Renault 9, VW Passat Variant, Nissan Micra.

Hermanowy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 100
Rejestracja: 13 lis 2013, 14:33
Imię: Marek
Lokalizacja: Katowice

Re: Musa - relingi dachowe

Post autor: Hermanowy » 23 lis 2015, 16:08

Może trochę późno znalazłem ten wątek, ale inni skorzystają.

Kupiłem Lancię tuż przed wyjazdem na narty do Włoch :). Co ja się nadenerwowałem i naszukałem bagażnika dachowego to moje.
Śledztwo jakie przeprowadziłem przy okazji dało kilka odpowiedzi:
1. Żaden fabrycznie dopasowany bagażnik do Lancii Musa, nie nadaje się do szklanego dachu. W Większości ofert jest zaznaczenie, że tylko do wersji z normalnym dachem.
2. Lancia i inni mieli w ofercie na początku produkcji bagażnik oznaczony, jako do wszystkich wersji dachowych. Po serii uszkodzeń szklanego dachu, po prostu wykreślili tą wersję i nie wymyślili żadnego zamiennika.

Bagażniki oznaczone jako do Lancii Musa nie nadają się do wersji ze szklanym dachem ponieważ stopki belek opierają się na szkle. Przy skrajnych warunkach niestety szyba pęka pod obciążeniem (gwałtowny nacisk stopki na szybę pod ciężarem boxa
+np nagły spadek w nawierzchni).
Ja swój problem rozwiązałem następująco. Zakupiłem belki stalowe Thule najtańsze + na miejscu dobierałem obejmy do stopek. Najlepiej pasowały o numerze 3065 (do między innymi BMW 3, czy Renault Vel Satis). Dzięki temu stopki unoszą się nieco ponad szklanym dachem, a obejmy są idealnie wyprofilowane przy karoserii.
Nie muszę chyba dodawać, że przy założonych belkach nie wolno otwierać dachu :). Co prawda jest w naszym dachu ogranicznik siłowy, który nie pozwoli mechanizmowi się spalić w przypadku dużego oporu przy otwieraniu, ale cholera wie, czy wcześniej nie pójdzie szyba zanim on zadziała.
_________________________________________________________
Lancia Musa 1.3 multijet 90KM, 2007, Edizione Speciale Platinum DFN

Uza
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 1
Rejestracja: 29 kwie 2021, 9:29
Imię: mariusz

Re: Musa - relingi dachowe

Post autor: Uza » 29 kwie 2021, 9:55

Kolego jak byś mógł podać zdjęcia i rozmiary tych belek i stopek i jak to wygląda po zmontowaniu też mam muse z panoramicznym dachem i szyberdachem więc temat mnie interesuje. Mariusz

Peter2712
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 29 wrz 2017, 20:34
Imię: Peter

Re: Musa - relingi dachowe

Post autor: Peter2712 » 23 gru 2021, 7:28

Witam . To moze jeden z ostatnich postow , Lancie sprzedalem (skrzynia biegow sie juz konczyla ). Wracam do tematu . Bagaznik mialem oryginalny przypisany do tego auta .Stopki sa 2 rodzaje ...Przod -wyzsze , Tyl- nizsze. Na oryginalach mozna bylo szyberdach otwierac na uchylenie i czesciowo przesunac ale ok 10 cm (szyba opierala sie o belke szyberdachu). Tez niemoglem znalesc do szklannego szyberdachu i poszlem do serwisu Fiata - sprowadzili mi z WLOCH. oryginal.
https://scontent-dus1-1.xx.fbcdn.net/v/ ... e=61E8737B
Sorki za bledy - nie mam Polskiej klawiatury.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”