Wszystko made by FIAT-wersja testowa,kable /Diesel,benzyna/

argenta67

Re: dla użykowników diesla/wszystko made by FIAT/-wersja tes

Post autor: argenta67 » 03 kwie 2010, 12:20

Hobbysta pisze:Witam!
Jest już dostępna wersja FiatEcuscaner 2.0 (darmowa). Przed chwilą połączyłem się z ABS w swoim autku (Kappa 2,4 JTD) - błędów brak :) . Czyli dla Kappy JTD jest wszystko : ok2 : - ECU , poduszki i ABS. Z poduszkami nie próbowałem się połączyć - lepiej tam niepotrzebnie nie ingerować! Z ECU we wcześniejszej wersji (1.6), też już się łączyłem i trochę prób/sprawdzeń zrobiłem.
Pozdrawiam!
Taka informacja jest w pierwszym poście.

jan123456

Re: dla użykowników diesla/wszystko made by FIAT/-wersja tes

Post autor: jan123456 » 03 kwie 2010, 14:16

Ta wersja programu chodzi ze wszystkimi fejsami na ELM v1,3 i wyższej,oprócz sławnego vag-kkl na ftdi.Mozna również zainstalować pliki językowe w naszym ojczystym języku.

Powodzenia i miłego lukania : yesyes :
Ostatnio zmieniony 03 kwie 2010, 19:36 przez jan123456, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: dla użykowników diesla/wszystko made by FIAT/-wersja tes

Post autor: brygadzista1 » 03 kwie 2010, 15:10

No wlasnie ja mam ELM 327 1.3a i mi nie chce polaczyc. Jak wybieram z listy fejsow elm to mi wyskakuje po kliknieciu POLACZ ze ten modul musi miec vag/kl czy cos w tym stylu. Ma ktos moze dobre stery pod Viste do tego fejsu? Takie ktore dzialaja. Program wyglada na solidny i bardzo chcialbym z niego korzystac.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

Awatar użytkownika
brygadzista1
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2675
Rejestracja: 23 lis 2009, 21:48
Imię: Hubert
Lokalizacja: Solec/Wolsztyn/Reklinek

Re: dla użykowników diesla/wszystko made by FIAT/-wersja tes

Post autor: brygadzista1 » 03 kwie 2010, 18:51

To dziala!!! I to nawet ladnie. Wyskoczyl mi jeden blad z immobileiserem skasowalem i bledu nie ma :D program ladnie dziala z fejsem elm 327 1.3a.
Była:Piękna Lybra 1.9 JTD 115
Tysiące części do modeli: THESIS/LYBRA/PHEDRA/KAPPA oraz inne włoskie marki
SZUKASZ WŁOSKIEGO AUTA? POMOGĘ CI W ZNALEZIENIU ZADBANEGO EGZEMPLARZA
SPROWADZANIE SAMOCHODÓW NA ZAMÓWIENIE - 781952180
WYBIERZ MAILA ZAMIAST PW - it.carczesci@gmail.com

jan123456

Re: dla użykowników diesla/wszystko made by FIAT/-wersja tes

Post autor: jan123456 » 04 kwie 2010, 22:09

Zapomniałbym dodać fejs na ELM obsługuje tylko silnik,resztę zrobicie na vag kkl po przełączeniu odpowiednich pinów.

Awatar użytkownika
Hobbysta
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 964
Rejestracja: 04 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Krosno (podkarpackie)

Re: dla użykowników diesla/wszystko made by FIAT/-wersja tes

Post autor: Hobbysta » 05 kwie 2010, 19:49

Witam!
Kolego Argenta 67, FiatECUscaner 2.0 to 8-ma wersja ciągle ulepszanego programu. Dopiero w tej wersji pojawiła się możliwość połączenia się z ABS w Kappie, ponieważ we wcześniejszych wersjach nie było ABS 5.3 jaki właśnie jest w Kappie. Możliwość diagnozowania poduszek w Kappie jest od wersji programu FiatECUscaner 1.5. Natomiast, tak jak napisałem wcześniej, w tej chwili tylko Kappa 2,4 jtd ma możliwość w tym programie od początku diagnozowania ECU silnika, a pozostałe wersje Kappy nadal niestety tej możliwości nie mają. Z ECU silnika mnie udało się połączyć wersją FiatECUscaner 1.4.1 w dniu 28.12.2009. Później były wersje 1.5 i 1.6 i z tymi wersjami się też łączyłem z ECU silnika. W wersjach 1.5 i 1.6 pojawiła się możliwość łączenia z poduszkami we wszystkich wersjach Kappy.
Pozdrawiam!
P.S. Po podstawieniu pliku tekstowego (jest na forum FiatECUscaner) program pracuje "w ludzkim języku" :D , ale testował będę po Świętach.

jan123456

Re: dla użykowników diesla/wszystko made by FIAT/-wersja tes

Post autor: jan123456 » 06 kwie 2010, 8:40

Kol.Hobbysta to nie jest Hyde Park,Twoje wypowiedzi są nie na miejscu nie w tm temacie -załóż Swój temat i tam możesz robić wycieczki.Tu bym prosił wypowiedzi w stylu łączy sie lub mam problem taki czy owaki.Do moderatora-proszę likwidować wypowiedzi nie wnoszące nic do danego tematu lub w styylu wycieczek lub uświadamiania -nie ten temat ani dział :nono: Proszę również moderatora o zmiane tytułu posta np"FiatEscan-czym ,co i jak?"gdyż nie jest to tylko program do obsługi diesla.


A teraz do rzeczy.Spolszczenie dotyczy tylko nakładki ,błędy nie nie są tłumaczone w wersji free.Od tej wersji wystapił podział na dwie wersje,free i zarejestrowaną.Różnice są opisane na stronie podanej w pierwszym poście.Dalej pozostała obsługa innych sterowników poprzez przełączanie pinów.Sterownik silnika zrobicie Szanowni forumowicze za pomocą dwóch fejsów jeden to vag-kkl na /ftdi/,drugi na ELM w wersji 1,3->.Natomiast pozostałe za pomocą wspomnianego fejsu na vag-kkl.Czyli jak ktoś ma fejs vag-kkl to nie musi dokupywać innego,natomiast jak ktos ma fejs na ELM niestety zrobi/podłączy/tylko sterownik silnika.
Bardzo ładnie robi lancie z silnikiem 1,4 16V plus automat,mozna również w silnikach 1,3JTD zrobić regeneracje DPF.Trochę lipa jest z wymazywaniem kontrolki serwisowej.Jak ktoś posiada ducato w najnowszej budzie/2006->/mozna naprawdę sporo zrobić.Czy można pokrewne od nowego ducata zrobić -nie wiem nie sprawdzałem,pomocne będą spostrzeżenia kolegów co posiadają takowe pojazdy/peugeot,citreon 2006->/
Powodzenia i miłego diagnozowania.

Awatar użytkownika
Hobbysta
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 964
Rejestracja: 04 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Krosno (podkarpackie)

Re: dla użykowników diesla/wszystko made by FIAT/-wersja tes

Post autor: Hobbysta » 06 kwie 2010, 10:05

Witam!
Masz rację, Kolego Jan123456. Wobec tego, bardzo proszę moderatorów, aby usunęli wszystkie moje wpisy z tego tematu.
Serdecznie pozdrawiam!

Alan

Re: Odp: dla użykowników diesla/wszystko made by FIAT/

Post autor: Alan » 06 kwie 2010, 10:10

topcio1 pisze:bo to starocie :lol:
a to już nie Lancia? hmm...to chyba kluby pomyliłem :roll:

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: Odp: dla użykowników diesla/wszystko made by FIAT/-wersj

Post autor: Krzysiek82 » 09 kwie 2010, 17:13

Krzysiek82 pisze:Oddałem już kumplowi kabelek, więc teraz nie sprawdzę tego programu, aczkolwiek planuje sobie kupić swój interfejs. Niestety nie w tym miesiącu. Po zakupie nie omieszkam sprawdzić i podzielić się uwagami co do programu.
Tak, jak mówiłem sprawdziłem program jak i interfejs. Otóż zarówno w tej najnowszej wersji 2.0 jak i starszej 1.6 nie miałem żadnych problemów z połączeniem się. W starszych wersjach nie pokazywał prawidłowo przebiegu, ale już w wersji 2.0 dla Lancii (bo są dwie pozycje odometer) pokazuje prawie dobrze, tzn. pokazuje o kilkaset km mniej niż mam na liczniku. Nie spisałem wartości, to dokładnie nie powiem, ale nawet 1 000 km nie przekracza ta różnica. Czyli niby wszystko powinno być ok.

jan123456

Re: dla użykowników diesla/wszystko made by FIAT/-wersja tes

Post autor: jan123456 » 14 kwie 2010, 19:59

A teraz macie Panowie w wersji 2.1 pełnej za 49,95 euro lub okrojonej za free. Tak na marginesie parafrazując ilu bedzie chetnych aby zarejestrować programik za w/w kwotę?????????? :hmmm: chyba? -0

Krzysiek82
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 963
Rejestracja: 16 lip 2009, 7:30
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Brzeg

Re: dla użykowników diesla/wszystko made by FIAT/-wersja tes

Post autor: Krzysiek82 » 16 kwie 2010, 8:26

jan123456 pisze:A teraz macie Panowie w wersji 2.1 pełnej za 49,95 euro lub okrojonej za free. Tak na marginesie parafrazując ilu bedzie chetnych aby zarejestrować programik za w/w kwotę?????????? :hmmm: chyba? -0
Szczerze myślałem o tym, ale na razie mam inne wydatki, a wersja free wystarcza. Ale kto wie...

Krechu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 128
Rejestracja: 30 cze 2010, 9:24
Lokalizacja: Niepołomice

Re: Lybra 2.0 - leci ciepłe powietrze przy działającej klimi

Post autor: Krechu » 22 lip 2010, 10:03

Przy okazji się podłączę. Ten kabelek VAG wystarczy mi do podłączenia się do kapiszona 2.0 benz, jeżeli tak to czy są jeszcze jakieś inne warunki. Program już zainstalowałem ale nie mam pewności co do kabla, który mam zamówić?

Pozdrawiam
Krechu
Lancia Kappa 2.0 20v + LPG
AR 166 2.5 V6

Codee

Re: Lybra 2.0 - leci ciepłe powietrze przy działającej klimi

Post autor: Codee » 22 lip 2010, 10:27

Wpisz w allegro na początku VAG KKL i wybieraj do woli

ps. zaraz będą wydzielać nasz temat
Ostatnio zmieniony 22 lip 2010, 20:22 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Wedle życzenia w bardziej odpowiednim temacie

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”