Narzędzia

Kondziu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 16 kwie 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Narzędzia

Post autor: Kondziu » 15 paź 2009, 21:31

Ostatnio coraz więcej dłubię przy aucie i zacząłem poważnie myśleć o zakupie jakiegoś dobrago zestawu kluczy (płaskie, oczka i nasadki) na razie bez jakiś specjalnych kluczy tylko takie podstawowe. Kluczami chciałbym trochę pokręcić, żeby były przyzwoitej jakości nie wyrabiały się, gięły i łamały. Jakie firmy polecacie?
Na razie z konieczności zakupiłem płaskie+oczka firmy Dedra a nasadki Proxxon, czy to są dobre firmy?
Fiat Linea 1.4 + Niewiadów N126E

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11956
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Odp: Narzędzia

Post autor: topcio » 15 paź 2009, 21:38

a jeśli są złe to wyrzucisz :lol: ? Ja używam część oryginalnych YATO a część JONNESWAY.
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Kondziu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 894
Rejestracja: 16 kwie 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Warszawa

Odp: Narzędzia

Post autor: Kondziu » 15 paź 2009, 21:47

nie, ale pytam bo nie chcę wydawać pieniędzy na szajs typu Topex
Fiat Linea 1.4 + Niewiadów N126E

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11956
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Odp: Narzędzia

Post autor: topcio » 15 paź 2009, 21:57

Pierwsze słyszę o tych markach, ale mało słyszałem. Ja generalnie dbam aby grzechotki i nasadki były dobrej marki, płaskie to raczej co podejdzie, byleby nie były już fabrycznie rozwiedzione. ?Specjalistyczne? typu torx, ściągacze itp. kupuję Jonnesway
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

celek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 275
Rejestracja: 28 kwie 2007, 0:00
Lokalizacja: Czestochowa

Odp: Narzędzia

Post autor: celek » 15 paź 2009, 22:23

Proxxon. Ja jadę na tym zestawie 4-5 lat i tylko duża grzechotka się rozsypała. Jeszcze z jakością były klucze firmy STANLEY ale to używałem kiedyś.

Awatar użytkownika
LybraSW
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 647
Rejestracja: 24 lut 2008, 0:00
Imię: Michal
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Odp: Narzędzia

Post autor: LybraSW » 16 paź 2009, 8:45

Ja w serwisie mam GEDORE oraz IDG. Mają dożywotnią gwarancję.
Była - Lancia Lybra SW 2.4 JTD Bicolore - lll miejsce w konkursie piękności na zlocie LKP w Sielpii
Ford Focus II FL 1.6 TDCI 2010r
Cannondale F800 Lefty
Cięższa połówka MonikiSW

Gość

Odp: Narzędzia

Post autor: Gość » 16 paź 2009, 10:31

GEDORE,FACOM,BETA,TONA,HAZET->z dożywotnią gwarancją/chodzą 24 na 24/polecam,tylko cena,ale za jakość sie płaci-dla tych co na codzień uzywają ,dla majsterkowiczów- wybierz z plasteliny topex,toptul etc.Jednak ,i wśród tych marek znajdzie się egzemplarz lipny.Zaraz będziesz miał tu milion marek i mętlik w głowie.Generalnie dobieram nasadki zawsze sześciokątne/no chyba,że trzeba użyć dwunastokątnej/.Natomiast płasko-oczkowe-gięte to jest z tym różnie jak założysz przedłuzkę to i GEDORE się ugnie,nie ma to jednoznacznej odpowiedzi który klucz jest lepszy.Na koniec ja unikam kluczy z modeliny/topex,yato,etc/

Awatar użytkownika
letnik22
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 332
Rejestracja: 11 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Olsztynek

Odp: Narzędzia

Post autor: letnik22 » 16 paź 2009, 10:59

do częstego użytkowania w domu- neo tools

Awatar użytkownika
Ozarek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 102
Rejestracja: 18 mar 2008, 0:00

Odp: Narzędzia

Post autor: Ozarek » 16 paź 2009, 15:52

Kondziu pisze:nie, ale pytam bo nie chcę wydawać pieniędzy na szajs typu Topex
Akurat topex pro CrV to bardzo porządne narzędzia.
Kupuj to co Ci aktualnie potrzebne, dobra 6kątna nasadka kosztuje ok 10-15,- a to czy będzie prowadzona na kluczu CrV topexa czy stanley'a jest drugorzędne.
Dodatkowo daruj sobie grzechotki, lepsze są lagi typu L albo prosty pręt z 2 osadzeniami. Przeniesiesz tym większe obciążenia bez obawy zerwania grzechotki.

Do typowych prac będzie Ci potrzeba 10, 13, 17, 19 + dobre ampułowe klucze

Awatar użytkownika
topcio
Prezes Lancia Klub Polska
Prezes Lancia Klub Polska
Posty: 11956
Rejestracja: 20 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Lublin woj. Lubelskie

Odp: Narzędzia

Post autor: topcio » 16 paź 2009, 17:00

Ozarek pisze: Dodatkowo daruj sobie grzechotki, lepsze są lagi typu L albo prosty pręt z 2 osadzeniami. Przeniesiesz tym większe obciążenia bez obawy zerwania grzechotki.
Z zasady grzechotka nie służy do ?zrywania?, zrywasz mocnym pokrętłem a potem dopiero grzechotka ;) .
Delta Intergale 16v
Fulvia Coupe 1.3 S 1972
Fulvia Coupe 1.3S 1971
Beta Spider Zagato 1.6
Obrazek

Codee

Odp: Narzędzia

Post autor: Codee » 16 paź 2009, 17:05

ja od 4 lat posługuję się kompletem z LUX'a i jest jak trzeba - komplet znajduje się chyba w obi w cenie 549 pln

przyznam że zjechałem ostatnio dużą grzechotkę jak dokręcałem po wymianie łożyska tył u siebie no ale 100kg skakało po grzechotce :lol: :lol: :lol:
kupiłem nową za 80 pln.

Ze stanley'a chyba jak się grzechotkę zerwie to idzie sam wkład kupić, jest jeszcze parę firm które taką "okazję" robią jak się przedobrzy : yesyes : : yesyes : : yesyes :

Awatar użytkownika
Ozarek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 102
Rejestracja: 18 mar 2008, 0:00

Odp: Narzędzia

Post autor: Ozarek » 16 paź 2009, 17:32

topcio1 pisze: Z zasady grzechotka nie służy do ?zrywania?, zrywasz mocnym pokrętłem a potem dopiero grzechotka ;) .
jak każdy klucz służy do odkręcania, a ja nie lubię się zastanawiać czy aby śruba nie stawia za dużego oporu.
Kiedyś z kumplem podczas jednej wymiany amorków 2. grzechotki poszły do nieba, dość solidne, z zewnętrzną zapadką, a praca była wyłącznie rękami, bez dźwigni, przedłużek ect...

Codee

Odp: Narzędzia

Post autor: Codee » 16 paź 2009, 17:58

w lato jeździłem i oglądałem wózki warsztatowe z narzędziami i żeby mieć wózek dobry w którym jest praktycznie "wszystko" trzeba się na 3000 pln skubnąć.
W tych kompletach za 500 - 1000 pln jest dużo elementów ale w jednym brakuje specjalnych nasadkowych gwiazdek, w innym imbusów dużego rozmiaru, a w jeszcze innym klucza nasadki np. 36 bardzo potrzebnego do wymiany w Lybrze łożysk z przodu :lol:

Awatar użytkownika
tc130
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 209
Rejestracja: 01 sty 2008, 0:00
Imię: Przemek
Lokalizacja: Zabrze

Odp: Narzędzia

Post autor: tc130 » 17 paź 2009, 9:38

Ja równiez polecam lux tools ale profi lub profi plus krece takimi już kilka lat i nic sie nie dzieje,z innych mam facoma proxxona wiha, wera wszystkie firmy sprawdzone i godne polecenia.

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Odp: Narzędzia

Post autor: Torell007 » 17 paź 2009, 13:40

celek pisze:Proxxon.
to jest firma produkujaca sprzety modelarsko-amatorskie ;)

co do pytania,jesli nie majsterkujesz zawodowo to Stanley i Draper - warto patrzec czy robione w CHRL,czesto przy niewielkiej doplacie idzie kupic stanleya made in usa ;)
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”