Opony - czy ktoś coś wie?

Awatar użytkownika
Torell007
Założyciel LKP
Założyciel LKP
Posty: 1363
Rejestracja: 09 sty 2005, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Gdynia

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: Torell007 » 20 kwie 2008, 11:23

"Aras" pisze:
"Torell007" pisze:heh...Panowie...pirelli produkuje w afryce,indiach, miechelin energy robi ?????? ... dzis to norma ... ja polecam opony Nexen badz Syron :)
co innego jak jest cos produkowane na terenie Chin czy innego państwa a co innego jak jest to chińska myśl techniczna wg ich norm:)
hehe... wiem tak czy siak ja bym sie kierowal tak jak pisalem NEXEN badz Syrok - Keskin Group a najlepiej w Marangoni

Pozdrawiam
Torell007
Wiele serc, jedno bicie, ciężarówki ponad życie ;-)

Obrazek

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: sloneczna » 20 kwie 2008, 12:30

Tył i przód miałem Michelin Pilot Exsalto kosztowały sporo .
Przód przetrzasnołem na krawężniku (żadna strata kończył się już ).
Był 205/50/17 spisywały się całkiem całkiem (jednak na mokrej nigdy nie jadę i nie jechałem szybko).
Na zimę założyłem na przód zimówki Good Year Eagle Ultra. Kupiłem od znajomego używane 1 sezon(stan super).
Efekt jest taki ,że jadąc na nich po mokrym bez problmu zrywam na 2 a i na 3 biegu .Natomiast po śnigu idealne.
Moj doświadczenie jest takie, szeroka opona po mokrym jaka by nie była zachowuje się tragicznie.

Jak je założe to prztestuję dam wam opis własnych subiektywnych odczuć .
Wiekszość wypowiedzi w temacie jest taka z drugiej reki.
Chodzi o konkrety .
Jurek odszedł od nas na zawsze...

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: Tomzik » 20 kwie 2008, 13:24

W zasadzie przedmówcy juz wyrazili to co chciałem powiedzieć, o tym, że bieznik może i ładnie wyglada w chińskich oponach, ale "prawie taki" jak w markowych produktach nie oznacza "równie dobry", o tym, że liczy się przede wszystkim mieszanka, z jakiej zrobiono oponę (pamięta ktoś pierwsze Kumho zakładane seryjnie w Daewoo?), a także o tym, że wielkie koncerny maja fabryki również w Chinach (ojciec miał np. Pirelki z.. Brazylii). Że opona markowa wyprodukowana w zakładzie w Chinach to nie to samo co wyprodukowana na podstawie chińskiego projektu odnosząc się do chińskich norm. Chciałem tylko dodać, że warto sobie poczytać test opon w Auto-Świecie nr 14. Jest tam co prawda nie Goodride, ale też chińszczyzna "Kenda". Wynik końcowy stanowczo adekwatny do ceny.. Test prędkości niezaliczony, braki w prowadzeniu bocznym i na suchej i na mokrej nawierzchni.. Droga hamowania na mokrym dłuższa niz opon całorocznych.. To tylko niektóre kwiatki.. Byc może to też tylko teoria, ale jednak to porównanie w tych samych warunkach z innymi oponami..
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

wega
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 873
Rejestracja: 24 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: KATOWICE

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: wega » 20 kwie 2008, 17:57

"Kojak" pisze:Panowie a opona 215/55R16 to wejdzie do Kappy, czy już tu potrzebne są jakieś kombinacje, w postaci dystansów czy cuś...
Wszystko zależy od ET felgi. Wejść wejdzie tylko nie wiadomo czy przód nie będzie ocierał podczas skrętu.
Takie coś dokładnie sprawdzi gumiarz jeżeli podjedziesz do niego ze swoimi felgami.
Obrazek

Awatar użytkownika
dunin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1273
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: dunin » 20 kwie 2008, 19:42

"Aras" pisze:co innego jak jest cos produkowane na terenie Chin czy innego państwa a co innego jak jest to chińska myśl techniczna wg ich norm:)
otóż.. bmw otworzyło fabrykę w chinach, ale nie ma to nic wspólnego z firmą produkującą samochody wyglądające jak mercedes ze znaczkiem bmw. a Rosja, jeżeli nie wiecie, technologicznie jest z przodu stawki. natomiast chińskie opony, jak i chińskie koszulki, baterie i wszelkie inne produkty udające zachodnie rzeczy dobre nie są. są tanie i tyle. ale trampki za 9pln też są dobre, ale przez tydzień. pierwszy tydzień. śmialiście się z chińskich aut mających po 1-2 gwiazdki w EuroNCAP? te opony są na takim poziomie. są na poziomie polskich nalewek MarkGuma na których nikt nie zostawił suchej nitki oprócz "zadowolonych użytkowników" w postaci pracowników sklepów internetowych wystawiających recenzje swoim produktom na stronach własnego sklepu albo ceneo.pl.. nie znacie takiej techniki?? hehe..
chce ktoś tanio? nie wyjeżdża poza miasto? nie przekracza 60km/h? polecam. reszta to pic na wodę, jak całe chiny.

ale na tym polega wolny rynek w realnym, a nie teoretycznym wydaniu. to biedni dyktują warunki wespół z producentami tanich produktów. nie liczy się jakość, ale cena. i dlatego za xx lat świat będzie Wielką Republiką Chińską, a jedynymi wolnymi krajami będą Islandia i Szwajcaria.
jest: Y10T [ było: A112, 7 x Y10, 2 x Y ][ tel. 574-797-629 ]
Obrazek

Awatar użytkownika
karol1125
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Lidzbark k/Działdowa

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: karol1125 » 20 kwie 2008, 19:49

"dunin" pisze:
"Aras" pisze:co innego jak jest cos produkowane na terenie Chin czy innego państwa a co innego jak jest to chińska myśl techniczna wg ich norm:)
otóż.. bmw otworzyło fabrykę w chinach, ale nie ma to nic wspólnego z firmą produkującą samochody wyglądające jak mercedes ze znaczkiem bmw. a Rosja, jeżeli nie wiecie, technologicznie jest z przodu stawki. natomiast chińskie opony, jak i chińskie koszulki, baterie i wszelkie inne produkty udające zachodnie rzeczy dobre nie są. są tanie i tyle. ale trampki za 9pln też są dobre, ale przez tydzień. pierwszy tydzień. śmialiście się z chińskich aut mających po 1-2 gwiazdki w EuroNCAP? te opony są na takim poziomie. są na poziomie polskich nalewek MarkGuma na których nikt nie zostawił suchej nitki oprócz "zadowolonych użytkowników" w postaci pracowników sklepów internetowych wystawiających recenzje swoim produktom na stronach własnego sklepu albo ceneo.pl.. nie znacie takiej techniki?? hehe..
chce ktoś tanio? nie wyjeżdża poza miasto? nie przekracza 60km/h? polecam. reszta to pic na wodę, jak całe chiny.

ale na tym polega wolny rynek w realnym, a nie teoretycznym wydaniu. to biedni dyktują warunki wespół z producentami tanich produktów. nie liczy się jakość, ale cena. i dlatego za xx lat świat będzie Wielką Republiką Chińską, a jedynymi wolnymi krajami będą Islandia i Szwajcaria.
Mówisz tak bo nigdy ich nie używałeś, a ja jak pisałem miałem te opony ze 3 lata temu w kadecie i powiem ci że śmigałem na nich 180km/h, a miałem je na przedzie.
Miałem też nalewki wcześniej i przy 140km/h odpadło mi pół opony, szczęście tylko że było to na tylnej osi.
Więc myślę że porównywanie nowych opon do nalewek to lekka przesada.
Poza tym jak ktoś chce tanio to i tak nie kupi markowych opon, chyba że używki, czego nie polecam.
Delta Nuova 1,8 8V 94r.

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: Tomzik » 20 kwie 2008, 20:02

No to brawo :roll: Ale śmigać 180 na suchej, pewno w miarę pustej drodze to nie to samo co awaryjnie hamować choćby ze 100, tym bardziej w deszczu. A tu już obawiam się, że niepolecane przez Ciebie używane, ale normalne opony byłyby lepsze o jakieś parę, paręnaście metrów..
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Przemic
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 147
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Warszawa

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: Przemic » 20 kwie 2008, 20:14

"wega" pisze:
"Kojak" pisze:Panowie a opona 215/55R16 to wejdzie do Kappy, czy już tu potrzebne są jakieś kombinacje, w postaci dystansów czy cuś...
Wszystko zależy od ET felgi. Wejść wejdzie tylko nie wiadomo czy przód nie będzie ocierał podczas skrętu.
Mam takie, seryjny rozmiar w 20 VT, czyli muszą pasować
Citroen C5 II 2,0 HDi Break BVA6
była Lancia Kappa 20VT

Awatar użytkownika
karol1125
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Lidzbark k/Działdowa

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: karol1125 » 20 kwie 2008, 20:25

"Tomzik" pisze:No to brawo :roll: Ale śmigać 180 na suchej, pewno w miarę pustej drodze to nie to samo co awaryjnie hamować choćby ze 100, tym bardziej w deszczu. A tu już obawiam się, że niepolecane przez Ciebie używane, ale normalne opony byłyby lepsze o jakieś parę, paręnaście metrów..
Używanych opon nie polecam, ponieważ każdy samochód inaczej zdziera opony. Nie oszukujmy się że używki były jeżdżone w 100% sprawnych, niebitych pojazdach. Zakładasz je do swojego auta i albo klepią albo ściąga i słychać je strasznie . Nadają się z przymrożeniem oka na tył i też nie zawsze.

A co do jazdy po suchym czy mokrym. Ja jeżdżę szybko jak widzę że jest ku temu okazja i możliwość, a nie cisnę na krętej, koleiniastej drużce pełnej dziur. Więc po co hamować awaryjnie? Nie wiem i nigdy nie musiałem. No i wtrącę że ja miałem opony 175/x R13.

Obecnie w delcie mam V-profile i nie interesuję mnie są dobrej firmy(chyba tył-firestone, przód good year 195/50 r15). Jeżdżę prawie rok i nigdy jeszcze nie miałem przygód z powodu opon, a jeżdżę czasami szybko.
Delta Nuova 1,8 8V 94r.

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: Tomzik » 20 kwie 2008, 22:46

Jak Ci kiedyś jakaś sarna z lasu wyskoczy to też stwierdzisz, że nie hamujesz, bo po co? Albo dzieciak (nie daj Boże), albo kolo pójdzie na czołówkę?

Miałem w poprzednim aucie używane Continentale i jakoś nie ściągało mnie na nich, nie były głośne, nie biły, 0 problemów. Fakt, że nie zawsze się tak dobrze trafi. Ale nadal obstawiam, że w razie czego mam większe szanse wyjść z zakrętu/poślizgu/awaryjnego hamowania bez szwanku niż na nowej chińszczyźnie, która na mokrym zachowuje się jak na lodzie.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
Przemo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 966
Rejestracja: 24 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: Przemo » 20 kwie 2008, 22:48

"Przemic" pisze:
"wega" pisze:
"Kojak" pisze:Panowie a opona 215/55R16 to wejdzie do Kappy, czy już tu potrzebne są jakieś kombinacje, w postaci dystansów czy cuś...
Wszystko zależy od ET felgi. Wejść wejdzie tylko nie wiadomo czy przód nie będzie ocierał podczas skrętu.
Mam takie, seryjny rozmiar w 20 VT, czyli muszą pasować
Seryjny w 20VT jest 205/55/16
Ford Fusion 1.4 TDCI
Audi A6 S-line 2.7 T Quattro 265 KM :)
Alfa Romeo 145 1.6 TS

Awatar użytkownika
sloneczna
Odszedł od nas na zawsze
Odszedł od nas na zawsze
Posty: 1148
Rejestracja: 03 mar 2005, 0:00

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: sloneczna » 20 kwie 2008, 23:21

"Tomzik" pisze: która na mokrym zachowuje się jak na lodzie.
Czyli łysa markowa (dla mnie to 2mm)używka na mokrej jest lepsza w odprowadzeniu wody z przed opony podczas hamowania.
Kappa łatwo ją wyczuje ma bardzo czuły ABS .
Jurek odszedł od nas na zawsze...

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: Marcin_D » 21 kwie 2008, 9:08

Kurde akurat czytałem dzisiaj artukuł z AŚ sprzed 3 tygodni (zaległości mam) i tam jest jak sie produkuje chińskie samochody - akurat podróbki "Smarta", (ale tam się wszystko tak produkuje) - tu artykuł

Chińskie to są dobre niektóre rzeczy, ale na pewno nie związane z motoryzajca - opony, auta, akumulatory etc.
Lancia i jeszcze raz Lancia

Lancia Kappa 2,4 20V LX Bi-Power

Awatar użytkownika
dunin
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1273
Rejestracja: 27 lis 2006, 0:00
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: dunin » 21 kwie 2008, 16:04

"karol1125" pisze: Mówisz tak bo nigdy ich nie używałeś, a ja jak pisałem miałem te opony ze 3 lata temu w kadecie i powiem ci że śmigałem na nich 180km/h, a miałem je na przedzie.
Miałem też nalewki wcześniej i przy 140km/h odpadło mi pół opony, szczęście tylko że było to na tylnej osi.
Więc myślę że porównywanie nowych opon do nalewek to lekka przesada.
Poza tym jak ktoś chce tanio to i tak nie kupi markowych opon, chyba że używki, czego nie polecam.
miałem chińskie, miałem nalewki, miałem dębice vivo, miałem też używki dunlopa, continentala.. pierwsze trzy to szajs. taki sam. a np. uniroyale albo daytony są tanie, ale cywilizowane. a 180km/h kadetem i tekst o hamowaniu pominę..
jest: Y10T [ było: A112, 7 x Y10, 2 x Y ][ tel. 574-797-629 ]
Obrazek

Awatar użytkownika
karol1125
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 416
Rejestracja: 15 cze 2007, 0:00
Lokalizacja: Lidzbark k/Działdowa

Opony-Czy ktoś coś wie?

Post autor: karol1125 » 21 kwie 2008, 16:36

Ja tylko opisuję swoje doświadczenia. A 180 kadetem to chyba żaden wynik. Wersje 2.0 GSI latały powyżej 200 i w czasach kiedy kadet był jednym z lepszych aut w Polsce, nikogo to nie dziwiło. No i po kiego ma się jakiś dzieciak znaleźć na środku trasy szybkiego ruchu. Nikt nie mówi o jeżdżeniu 180 po mieście, chyba że jest debilem. Lasami też nie jeżdżę szybko i tylko raz mi jeleń wypadł i zdążyłem jakoś. A jak coś wypadnie 15m przed tobą, a jedziesz 100km/h to i tak ci najlepsza opona nie pomoże, bo droga hamowania najlepszych opon wynosi około 66m(dane opon 235). A najgorszych chińskich jest o niecałe 6m dłuższa. Więc nie duża różnica bo około 10%. I można mówić że czasami zabraknie tych paru metrów itd.
Delta Nuova 1,8 8V 94r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”