Bioester -> stacja Bliska

Alan

Odp: Re: Bioester -> stacja Bliska

Post autor: Alan » 10 kwie 2009, 0:31

heh...mam 300m do Bliskiej zalałem Kapiszona po korek bioesterem....mam nadzieje że się nie wysypie :roll:

Awatar użytkownika
misiekk
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 228
Rejestracja: 25 lis 2007, 0:00
Lokalizacja: Środa Wlkp.

Odp: Re: Bioester -> stacja Bliska

Post autor: misiekk » 12 kwie 2009, 13:55

Fakt cena jest zachęcająca i co jestem na stacji to tak sobie patrzę na róznicę w cenie ale jednak tankuję zwykły ON.

Awatar użytkownika
Gepard
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1105
Rejestracja: 26 sty 2009, 0:00
Lokalizacja: Łódź

Odp: Re: Bioester -> stacja Bliska

Post autor: Gepard » 14 kwie 2009, 1:54

Bioester zatankowałem zimą (tylko 20 litrów)na próbę - rano przy kilkustopniowym mrozie zapalał nieco gorzej i kilka sekund dłużej trwało zanim obroty sie uspokoiły. Po rozgrzaniu silnika obroty na biegu jałowym lekko falowały w zakresie 850-900.
Dziś ponownie zatankowałem, tym razem do pełna. W porównaniu do jazdy na ON nie ma odczuwalnej różnicy w czasie jazdy i przy przyspieszaniu, jednak na wolnych obrotach znów falowanie 850-900 (na ON równo 800). `
Ojciec michala1045.

- Kappa SW 2.4 TDS 1997 - moja była
- Y 1.2 16V 1997 - była żony.
- Lancia Phedra 2,0 jtd 2004 - była
Aktualnie na stanie
- Y 1,2 8v 2001 Marie Claire - żony
- Citroen BX 19 TRI, 1989
- MZ ES 250 1965 - mój rocznik :D
- Dodge Grand Caravan 3,3 2007

Alan

Odp: Re: Bioester -> stacja Bliska

Post autor: Alan » 14 kwie 2009, 6:02

uspokoiłeś mnie.....po zalaniu bio też zaczęło się u mnie delikatne falowanie...już myślałem że cosik się popsuło....ale jak tak jest to luzik : yesyes : spalanie w mieście w granicy 10L bio, raz lans raz cisne w zależności od potrzeby

Awatar użytkownika
bufi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2324
Rejestracja: 09 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Olkusz

Odp: Re: Bioester -> stacja Bliska

Post autor: bufi » 14 kwie 2009, 13:51

raz lans raz cisne w zależności od potrzeby
:lol: dobre

Awatar użytkownika
holbi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 182
Rejestracja: 12 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: Sanok

Odp: Re: Bioester -> stacja Bliska

Post autor: holbi » 14 kwie 2009, 18:05

Skoro tak latwo uszkodzic nowoczesny silnik poprzez złe paliwo, to jak z tym faktem radzą sobie np. za wschodnia granicą?! nie twierdze ze jakość paliwa nie ma znaczenia, ale np. na Ukrainie paliwo jest znacznie gorsze nawet od tego ze stacji Bliskiej ;)

Alan

Odp: Re: Bioester -> stacja Bliska

Post autor: Alan » 14 kwie 2009, 20:55

dziś byłem u znajomka który specjalizuje sie w turbo dieslach co prawda z grupy Vag ale chciałem aby ocenił prace turbiny i ogólnie prace silnika kapiszona....jak zobaczył jak to się zbiera to szczena mu opadała proporcjonalnie do prędkości...(...)"nie wiedziałem że włoskie diesle tak zapierd.....ją"...(...)..i to na bioesterze :)

alan0104
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 137
Rejestracja: 30 mar 2008, 0:00
Lokalizacja: Nurowice
Kontakt:

Odp: Re: Bioester -> stacja Bliska

Post autor: alan0104 » 14 kwie 2009, 21:49

witam wszystkich. w latach 2006 i 2007 mialem dastep do bardzo taniego oleju rzepakowego (czystego). na poczatku do delty lalem go jako mieszanie ok 40-50% z ON. pozniej zdarzalo sie nawet 90% (oczywiscie w okresie letnim). przy tak wysokim stężeniu (90%) silnik z z rana odpalal troche gorzej. przy cieplym (na dotyk). z pelnym bakiem i kilkoma zgrzewkami tego specyfiku odwiedzilem na wakacje rowniez nasz baltyk (mialem w domu klkaset litrow, ktore wyjezdzilem). nic zlego sie nie stalo. ogolnie przyjeta jest zasada, ze zmniejszona liczba cetanowa wystepujaca np w oleju rzepakowym powinna powodowac twarda prace silnika. u mnie bylo odwrotnie. silnik pracowal bardzo mieko, nie zauwazylem spadku mocy, ani zwiekszonego zuzycia paliwa. nie pisze tego by zachwalac tego typu dzialanie, czy sam olej, zwracam jedynie uwage, na wlasne spostrzezenia. w tej chwili nie posiadam i nie mam dostepu do takiego paliwa. gdybym mial, napewno do delty bym go stosowal, do kappki (system common rail) troche bym sie obawial. kazdy z nas sam decyduje co leje do baku,to nasze swiete prawo, prawo wyboru.

Awatar użytkownika
bufi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2324
Rejestracja: 09 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Olkusz

Odp: Re: Bioester -> stacja Bliska

Post autor: bufi » 14 kwie 2009, 23:53

holbi pisze:Skoro tak latwo uszkodzic nowoczesny silnik poprzez złe paliwo, to jak z tym faktem radzą sobie np. za wschodnia granicą?! nie twierdze ze jakość paliwa nie ma znaczenia, ale np. na Ukrainie paliwo jest znacznie gorsze nawet od tego ze stacji Bliskiej ;)
Z mojej strony kontra :evil: ;) :D Paliwo i Wódka na Ukrainie lepsza od naszej produkcji . Niestety . Ukraina Hop , lubiem te klimaty :lol:

Awatar użytkownika
Sharuga
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 806
Rejestracja: 21 mar 2009, 20:28
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Odp: Re: Bioester -> stacja Bliska

Post autor: Sharuga » 16 kwie 2009, 0:18

holbi pisze:Skoro tak latwo uszkodzic nowoczesny silnik poprzez złe paliwo, to jak z tym faktem radzą sobie np. za wschodnia granicą?! nie twierdze ze jakość paliwa nie ma znaczenia, ale np. na Ukrainie paliwo jest znacznie gorsze nawet od tego ze stacji Bliskiej ;)
Kto Ci to powiedział? Jeździłem na ON ukraińskim, białoruskim i rosyjskim. I co? Bardzo dobre paliwo, porównywalne z naszym z dużych, dobrych stacji. Odnoszę wrażenie, że "chrzczenie" paliwa to nasza, polska specjalność...
Pozdrowienia z ziemi Połczyńskiej
Lybra SW '99 1.9 jtd,

rain
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1570
Rejestracja: 08 paź 2008, 0:00
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wrocław

Odp: Re: Bioester -> stacja Bliska

Post autor: rain » 16 kwie 2009, 6:00

Sharuga pisze:
holbi pisze:Skoro tak latwo uszkodzic nowoczesny silnik poprzez złe paliwo, to jak z tym faktem radzą sobie np. za wschodnia granicą?! nie twierdze ze jakość paliwa nie ma znaczenia, ale np. na Ukrainie paliwo jest znacznie gorsze nawet od tego ze stacji Bliskiej ;)
Kto Ci to powiedział? Jeździłem na ON ukraińskim, białoruskim i rosyjskim. I co? Bardzo dobre paliwo, porównywalne z naszym z dużych, dobrych stacji. Odnoszę wrażenie, że "chrzczenie" paliwa to nasza, polska specjalność...
U nas do firmy, przyjechały kiedyś firmowe auta z oddziału na ukraininie, Megane dci. Z każdego po łopacie piachu wyciągneli z baku...

Awatar użytkownika
Sharuga
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 806
Rejestracja: 21 mar 2009, 20:28
Lokalizacja: Połczyn Zdrój

Odp: Re: Bioester -> stacja Bliska

Post autor: Sharuga » 16 kwie 2009, 10:35

Nie twierdzę, że na Ukrainie nie ma złych stacji, ale uogólnianie nie ma sensu. Zdarzają się na pewno "kwiatki". Niemniej tam produkują bdb paliwo.
BTW - parę lat temu przekraczałem granicę w Barwinku i przed przejściem zatankowałem autko na stacji Orlen. I przekonany byłem, że zdechł mi silnik - nie mogłem przekroczyć 100 km/h, chmura dymu ciągnęła się za mną jak za ZiŁem jakimś a po zgaszeniu silnika ledwie udało się go uruchomić. Spalanie przekroczyło 10l/100km. Po opróżnieniu zbiornika i zalaniu na innej stacji problem zniknął po paru kilometrach. Podobne problemy miałem z LPG na stacjach Orlenu. Teraz po prostu omijam je szerokim łukiem, Bliską też - bo to to samo. IMO Orlen nie prowadzi żadnego nadzoru nad stacjami patronackimi i jeśli obsługa chce być nieuczciwa, to ma szerokie pole do popisu.
Pozdrowienia z ziemi Połczyńskiej
Lybra SW '99 1.9 jtd,

Awatar użytkownika
holbi
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 182
Rejestracja: 12 wrz 2008, 0:00
Lokalizacja: Sanok

Odp: Re: Bioester -> stacja Bliska

Post autor: holbi » 16 kwie 2009, 14:05

Ja tylko wysnułem wnioski z moich dotychczasowych doświadczeń. Opel Frontera mojego ojca pali około 2 l/100km wiecej paliwa ukraińskiego, jest słabszy i strzela w wydech przy zjeżdzaniu ze wzniesienia.

Zbynek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 230
Rejestracja: 14 gru 2008, 0:00
Lokalizacja: Białystok

Re: Bioester -> stacja Bliska

Post autor: Zbynek » 21 maja 2010, 21:43

Podnoszę temat, bo zbliża się sezon wyjazdowy, więc można by oszczędzić parę groszy na tańszym paliwku. Jak dotychczasowe wrażenia po zalaniu Bioestru? Ktoś na tym jeździ od dłuższego czasu? Cena zachęca - Bioester 3,59zł podczas gdy ON kosztuje w granicach 4,3-4,4 (zależnie od stacji - ceny z dzisiaj).

Alan

Re: Re: Bioester -> stacja Bliska

Post autor: Alan » 21 maja 2010, 22:02

ja jak tylko pojawiają sie plusowe temperatury przesiadam się na bio.....spalanie minimalnie większe,żadnych spadków mocy

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”