Jaka dobra nawigacja?

albert
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 3
Rejestracja: 14 sie 2015, 8:59
Imię: Albert
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Jaka dobra nawigacja?

Post autor: albert » 17 sie 2015, 9:02

Możecie polecić jakąś dobrą, ale niedrogą nawigację? Jeszcze nigdy nie kupowałem tego i nawet nie wiem tak naprawdę na co zwrócić uwagę.

Awatar użytkownika
s0krates
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 797
Rejestracja: 19 paź 2013, 11:46
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Jaka dobra nawigacja?

Post autor: s0krates » 17 sie 2015, 9:34

Google mapa albo Yanosik.. :) Najtańsze bo darmowe, najaktualniejsze mapy, W googlu masz lepsze kierunkowskazy, w Yanosiku ostrzeganie przed patrolami.

Awatar użytkownika
meqqex
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2393
Rejestracja: 05 wrz 2012, 18:15
Skype: pr2em0
Imię: Przemek
Lokalizacja: Chojna - ZGR
Kontakt:

Re: Jaka dobra nawigacja?

Post autor: meqqex » 17 sie 2015, 9:41

Jeśli chodzi o urządzenia to używam smartfona co do programu to przesiadłem się z "Automapy" na "iGo" nawet fajna i bardzo prosta w obsłudze :)
[Lancia_Lybra_SW_LX_1.9_JTD_85kW_2004R]
6cio biegowy manual
BREMBO Brakes System
Novitec 18 inch wheels
ECU soft update STAGE 1 150 KM / 340 Nm by Ramzes_II

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Jaka dobra nawigacja?

Post autor: Pawcio78 » 17 sie 2015, 9:43

Ja od 8 lat używam navi tomtoma i nigdy mnie nie zawiodła. Aktualizacje map dostępne co kwartał ale tylko na starsze urządzenia o czym warto wiedzieć. Nowsze urządzenia aktualizowane są online. Moje urządzenie to tomtom one xl ze slotem na kartę sd i odbiornikiem rds. Zaletą urządzeń tomtom jest niezwykle intuicyjna obsługa co podczas prowadzenia samochodu ma ogromne znaczenie oraz duże pokrycie powierzchni krajów mapami. Z wad urządzeń tomtom: jeśli ktoś liczy na odblokowanie i wgrywanie czegokolwiek innego niż mapy tomtom to się zawiedzie. Oprogramowanie tomtoma pisane jest nie na windowsie mobilnym jak w wiekszości urządzeń PDA-PNA tylko na linuksie. Są oczywiście dostępne mapy tomtom ma windows mobilny i urządzenia PNA ale bez asystenta pasa ruchu i IQ routes a to bardzo przydatne funkcje.

Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

Awatar użytkownika
Snail
Sekretarz
Sekretarz
Posty: 4424
Rejestracja: 10 wrz 2012, 22:01
Imię: Paweł
Lokalizacja: Starachowice / Poznań

Re: Jaka dobra nawigacja?

Post autor: Snail » 17 sie 2015, 9:48

Ja już od paru lat śmigam na Automapie. Czasami mnie zdenerwuje, ale ogólnie to OK. W Pradze raz się poddała, ale kiedy przestała mnie prowadzić to przynajmniej pokazywała moją pozycję na mapie, a wiedząc gdzie mam dojechać dałem radę. Zawsze jak gdzieś jadę pierwszy raz to najpierw sprawdzam drogę na zwykłej mapie. Nigdy nie polegam całkowicie na nawigacji jeśli chodzi o trasę. Sądzę, że jest bardzo użyteczna ale jednak jest to tylko pomocnik.
Moja Lancia się nie psuje. Ona jest po prostu notorycznie udoskonalana...

Awatar użytkownika
lgurbiel
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 594
Rejestracja: 23 gru 2010, 8:40
Imię: Leszek
Lokalizacja: Borowiczki Pieńki k/Płocka

Re: Jaka dobra nawigacja?

Post autor: lgurbiel » 17 sie 2015, 14:49

Nie zapomnijcie o Naviexpert, aktualne mapy, patrole drogowe punkty za zgłoszenia punkty za godziny z nawigacją. Oczywiście połączenie z internetem obowiązkowe.
Na uwagę zasługuje też Sygic. Płacisz raz i masz darmowe aktualizacje nawigacja -offline.
Lech
Były : VW golf II 1,8 GTI i Golf IV TDI , Corsa C 1,2 16V,Passat 1,8 B3 ,Lancia Lybra 1,9 SW Intensa
Jest:Lancia Y 1,2 8V. oraz KIA Stonic 1,4.Toyota Aygo.

Awatar użytkownika
paśny
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 1908
Rejestracja: 01 paź 2007, 0:00
Imię: Piotr
Lokalizacja: Warszawa / Młynek

Re: Jaka dobra nawigacja?

Post autor: paśny » 17 sie 2015, 15:43

lgurbiel pisze:Nie zapomnijcie o Naviexpert
Korzystam, polecam, omija warszawskie korki aż miło...
Viva la macchina

mjerzy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 269
Rejestracja: 24 sie 2011, 15:49

Re: Jaka dobra nawigacja?

Post autor: mjerzy » 17 sie 2015, 18:07

Z Automapy się ostatnio wyleczyłem. Dziwnie wybiera niektóre trasy, a optymalną to czasem jazda po strasznych wybojach. Korzystam z Naviexperta lub Google i w tle obowiązkowo Janosik. Naviexper wypada blado odnośnie ,,cb" w porównaniu z janosikiem. Wystarczy użyć na jednej dłuższej trasie Naviexperta i w tle Y i sami to stwierdzicie. Natomiast sam Janosik do nawigowania też za bardzo się nie nadaje.

laly2000

Re: Jaka dobra nawigacja?

Post autor: laly2000 » 17 sie 2015, 18:15

Yanosik ma u mnie minus za nieostrzeganie o korkach.
Tj. wyznacza mi nową trasę, jak od kilku minut już grzecznie stoję w ogonku.
To już nawigacja Googla się lepiej spisuje.

Awatar użytkownika
Snail
Sekretarz
Sekretarz
Posty: 4424
Rejestracja: 10 wrz 2012, 22:01
Imię: Paweł
Lokalizacja: Starachowice / Poznań

Re: Jaka dobra nawigacja?

Post autor: Snail » 17 sie 2015, 18:36

mjerzy pisze:Z Automapy się ostatnio wyleczyłem. Dziwnie wybiera niektóre trasy, a optymalną to czasem jazda po strasznych wybojach.
Owszem, Automapa robi dziwne rzeczy jak da się jej trasę optymalną. Ma zdecydowanie niekonwencjonalne podejście do interpretacji tego słowa. Zdecydowana poprawa nastąpiła gdy zacząłem wybierać trasę "szybką".
Moja Lancia się nie psuje. Ona jest po prostu notorycznie udoskonalana...

Awatar użytkownika
Al Boundy
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1342
Rejestracja: 04 paź 2014, 7:40
Imię: All
Lokalizacja: Zdzieszowice

Post autor: Al Boundy » 17 sie 2015, 18:45

Jak ktoś chce, mam w pliku apk AM instalke na androida... Instaluje, zasysa aktualizacje i jeździ...

Wysłane z mojego LG-D855 przy użyciu Tapatalka
Lancia Kappa SW 2.4 TDs 1997
Fiat Ulysse 2.0 16V 2004


było...minęło....Citroen Zeta 2.1 TD Epic Free....Polonez Atu Plus 1.6 GLI ...Lancia Kappa 2.4Tds....more..more..more..

Awatar użytkownika
rafix86
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 550
Rejestracja: 02 wrz 2013, 19:37
Imię: Rafał
Lokalizacja: Dzierżoniów (dolnośląskie)

Re: Jaka dobra nawigacja?

Post autor: rafix86 » 17 sie 2015, 22:03

Snail pisze:
mjerzy pisze:Z Automapy się ostatnio wyleczyłem. Dziwnie wybiera niektóre trasy, a optymalną to czasem jazda po strasznych wybojach.
Owszem, Automapa robi dziwne rzeczy jak da się jej trasę optymalną. Ma zdecydowanie niekonwencjonalne podejście do interpretacji tego słowa. Zdecydowana poprawa nastąpiła gdy zacząłem wybierać trasę "szybką".

A ustawialiście w niej pojęcie trasy "optymalnej"? ;)
Lancia Lybra 2.4 JTD '01 Obrazek

bzyk29
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 66
Rejestracja: 03 lip 2014, 11:57
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Jaka dobra nawigacja?

Post autor: bzyk29 » 18 sie 2015, 9:30

Nawigacja przy pomocy Google Maps czy Yanosik jest generalnie okey, ale do poprawnego działania niezbędny jest internet. Niby nic, ale nie wszędzie jest on dostępny - np gdzieś w Bieszczadach, czy na jakiś wsiach na Podlasiu. W dużych miastach nie ma z tym raczej problemu.
Jeżeli ma to być jednak jakaś bardziej profesjonalna nawigacja, to te kilka stówek trzeba będzie wydać.
Moja propozycja to ten Modecom freeway: https://www.motointegrator.pl/produkty/ ... ka-12-m-cy
Łatwa w obsłudze, szybka, nie zawiesza się, długo działa na baterii. 5" wyświetlacz, więc jest całkiem dobrze widoczna na szybie.

laly2000

Re: Jaka dobra nawigacja?

Post autor: laly2000 » 18 sie 2015, 11:43

Jak ściągniesz całą trasę, to możesz z googla korzystać też offline (nie ma wtedy turn-by-turn, ale trasę pokazuje).
Alternatywnie na smartfony jest darmowy OsmAnd, całkiem fajna nawigacja, lub Navigator (MapFactor), który korzysta z tych samych darmowych map, albo można go nakarmić TomTomowymi (płatny wariant).
W bonusie, Navigator ma bardzo dobrego polskiego lektora.

Awatar użytkownika
Pawcio78
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1465
Rejestracja: 24 lip 2009, 15:04
Imię: Paweł
Lokalizacja: Nowy Sącz

Jaka dobra nawigacja?

Post autor: Pawcio78 » 18 sie 2015, 13:05

Tomtom na smartfony jest darmowy, tylko usługi live są płatne. Aplikacja Tomtom Go. Oczywiście offline jak na tomtoma przystało:)

Wysłane z mojego SM-T235 przy użyciu Tapatalka
była: Tempra 1.6 86KM
jest: Lybra 1.8 131KM 2000r. , Y 1.2 60KM 2001r. , Delta 4WD HF turbo 2.0 8V 165KM 1987r.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”