Pomysł na zamontowanie radia

Awatar użytkownika
Ricardus
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 605
Rejestracja: 17 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Łódź/Grotniki
Kontakt:

Odp: Pomysł na zamontowanie radia

Post autor: Ricardus » 26 mar 2010, 12:59

Sam przedni panel można przenieść Np na podsufitkę. Robiąc do tego gustowna małą zabudowę mamy po problemie. Sam panel łączy się przewodowo z reszta zestawu.

zobacz sobie, może coś z tego wykorzystasz :
Skracamy linki


Skracamy linki


Skracamy linki
Ostatnio zmieniony 30 sie 2010, 0:07 przez bargaw3181, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: skracamy linki

Jawor
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 22
Rejestracja: 19 cze 2009, 20:42
Lokalizacja: Chojnów

Odp: Pomysł na zamontowanie radia

Post autor: Jawor » 26 mar 2010, 15:04

Ricardus pisze:Sam przedni panel można przenieść Np na podsufitkę. Robiąc do tego gustowna małą zabudowę mamy po problemie. Sam panel łączy się przewodowo z reszta zestawu.

zobacz sobie, może coś z tego wykorzystasz :
>http://www.tuningforum.pl/viewtopic.php ... 33&start=0

>http://www.allegrofun.pl/show/657

>http://cordobaklub.pl/forum/printview.p ... fbf8aaa07a
Dzięki kolego, jak na razie najlepszy pomysł. Podoba mi sie :)
Sam tego nie zrobię, bo to nie moja dziedzina, ale mam kogoś kto nie będzie miał z tym problemu, tylko kwestia za ile :) Ten ktoś to Wicemistrz Europy w Car Audio

daro82zgr
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 37
Rejestracja: 17 maja 2010, 13:18
Lokalizacja: Zgierz koło Łodzi

Re: Pomysł na zamontowanie radia

Post autor: daro82zgr » 19 sie 2010, 23:11

kolego tez nad tym myślałem by zamontować radio niefabryczne myślałem o pojemniku na napój i ten mini schowek na karty ale braknie miejsca plus ze tam jest przycisk awaryjnych świateł. ja wcześniej miałem deltę i tez wiem co znaczy muzyczkę z wyższej klasy w samochodzie. lybra szału nie robi gra bo gra . gdy się podgalasz traci , gubi bass za dużo średnich. ja sam dołączyłem dodatkowy wzmacniacz ale i ten bas nie jest taki jak z radyjka:( będę teraz podłączał dsp z alfy 166 i chciałbym podłączyć dvd ale to dodatkowe pieniądze tylko a boje się ze efekt końcowy będzie średnio lepszy.zawsze będzie tak ze znajdzie się ktoś co powie po co ci to. jak powiedzą ludzie po co ci lepsze auto ale to do tej pory byśmy jeździli polonezami. lybra to tylko auto a nie cudo techniki i inżynierii .daj znać jak już to podłączysz i życzę by to był tez fajny efekt wizualny. pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 30 sie 2010, 0:10 przez bargaw3181, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: literówki

Awatar użytkownika
LybraSW
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 647
Rejestracja: 24 lut 2008, 0:00
Imię: Michal
Lokalizacja: Katowice
Kontakt:

Re: Pomysł na zamontowanie radia

Post autor: LybraSW » 29 sie 2010, 21:50

Powiem tak : Największym minusem Bose w Lybrze nie jest odtwarzacz, ale wzmacniacz. Jest tak mizerny że nie da się podłączyć lepszych głośników. Jeśli ktoś chce mieć sale koncertową w aucie, to polecam wywalić wzmakol i głośniki. Zamiast tego pierwszego zainwestować 2 patole w konkretny wzmakol DLSa , a zamiast papierzanych głośników Bose zainwestować w porządne Morele i dobre okablowanie z miedzi i kondensator . Nikt mi nie powie że jakiś tam Pioneer na mp3 czy Alpine zagrają super bez wzmakola i na głośnikach Magnata bo to kpiny. Tylko ja chce zobaczyć jak ktoś kto kupił Lybrę za 15 tyś ładuje 5 tyś w radyjko. Bo większość z użytkowników nie stać żeby kupić części i materiały eksploatacyjne markowych producentów a co w ogóle mówić o modyfikacjach audio pod kątem lepszego odsłuchu. Jeśli ktoś tak zrobi i zainwestuje więcej niż 1000 zł w audio - to proszę o zdjęcia.
Była - Lancia Lybra SW 2.4 JTD Bicolore - lll miejsce w konkursie piękności na zlocie LKP w Sielpii
Ford Focus II FL 1.6 TDCI 2010r
Cannondale F800 Lefty
Cięższa połówka MonikiSW

ciejkins

Re: Pomysł na zamontowanie radia

Post autor: ciejkins » 30 sie 2010, 23:02

Ciekawi mnie tylko, czy kolega wziął poprawkę na to, że kiedyś będzie sprzedawał samochód, i z wyrzuconym ICSem będzie mu ciężko...

Codee

Re: Pomysł na zamontowanie radia

Post autor: Codee » 30 sie 2010, 23:13

LybraSW pisze:Bo większość z użytkowników nie stać żeby kupić części i materiały eksploatacyjne markowych producentów
.....a co po nie którzy udają że nie stać ich na paliwko żeby na zlocik przyjechać a co dopiero wypas car audio : beczy : : beczy : : beczy :

lybra1,9
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 213
Rejestracja: 30 maja 2010, 18:14
Lokalizacja: wojciechów

Re: Pomysł na zamontowanie radia

Post autor: lybra1,9 » 31 sie 2010, 17:55

Jawor pisze:Witam

Mam taki problem, chciałem się dowiedzieć czy jest możliwość zamontowania drugiego radia, bez konieczności odłączania i wyciągania fabrycznego. Mam Lancie w sedanie, radio z Navi + zmieniarka, system Bose, ale strasznie wkurza mnie słuchanie płyt na naszych drogach, dlatego zastanawiam się nad włożeniem swojego Pioneera DEH-P 7400 :) świetne radio, tylko problem gdzie można byłoby je ulokować, może ma ktoś jakiś pomysł.
Nic bym nie ruszał w tym samochodzie ale chciałem spróbować podłączyć swój wzmacniacz i skrzynie(a tu pozostaje mi kombinowanie z podpięciem konwertera RCA pod kabel od fabrycznego subwoofera, bo jak wiadomo nasze radia nie maja żadnego wyjścia RCA, no i ta nieszczęsna zmieniarka, hehe )
Czekam na Wasze pomysły, najgorszy scenariusz to wyciągniecie tego fabrycznego złomu, ale to jest ostateczność i nie chciałbym tego robić :)
Pozdrawiam

I tu się z Tobą kolego nie zgadzam,nasze radyjka mają wyjścia Rca pod dodatkowy wzmak/PP,PL,TL,TP/.W lybrze wzmacniacz bose jest sterowany po wysokich,czincze pozostają nie ruszone.Pomysł z założeniem radia 1din jak najbardziej słuszny wystarczy zrobić maskownicę /odlew zrobić z zużytego ICS/widziałem już ten patent/gość montował/.Jednak w najbliższym czasie należny spodziewać się linuxa w ics/tak już niedługo/a co za tym idzie nieskończenie wiele pomysłów/O więcej pytać jan123456,lub szukać na you tube.
Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony 31 sie 2010, 18:08 przez bargaw3181, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: literówki

Wypłosz
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 89
Rejestracja: 23 kwie 2010, 22:25
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Pomysł na zamontowanie radia

Post autor: Wypłosz » 02 wrz 2010, 0:37

prawdopodobnie są fabryczne ramki,wywalasz fabryczne i wsadzasz dobrej klasy sprzęt 1 din, jeśli masz aspiracje do słuchania dobrej jakości muzy to fabryka..do śmietnika:))
Kappa 3.0 V6

Awatar użytkownika
FajeK
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 441
Rejestracja: 28 mar 2006, 0:00
Lokalizacja: Głuchów

Re: Pomysł na zamontowanie radia

Post autor: FajeK » 02 wrz 2010, 6:36

podrzuciliście mi fajny pomysł
panel od radia przerzucam do popielniczki a w miejsce radia podrzucam radio cb tti tcb880 bo jest troszkę za duże żeby w popiołke wrzucić a nie lubię jak mi coś w nocy świeci a tak to sobie wszystko ładnie pozamykam :D
była prisma i delta I a teraz jest Kappa :D

lucas23
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 22 lis 2010, 20:51
Lokalizacja: Katowice

Re: Pomysł na zamontowanie radia

Post autor: lucas23 » 28 lis 2010, 21:22

Witam wszystkich!
W mojej lybrze mam oryginalne radio bez navi ale chciałbym mieć to z navi i telefonem.
Czy jest taka możliwość?

P.S.proszę nie doradzać nie fabrycznego audio bo to lancia,a po montażu nie oryginalnego sprzętu stracił by ten samochód tą duszę.Może podchodzę zbyt sentymentalnie do samochodów ale każdy ma swojego hopla.

Z góry wielkie dzięki za odpowiedź

Favo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 22 lis 2008, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomysł na zamontowanie radia

Post autor: Favo » 13 gru 2010, 18:27

Zastanów się czy to ma faktycznie sens ? Trzeba zmieniać instalację a do tego czy radio z navi i telefonem faktycznie jest takie lepsze ? Mam radio z navi i telefonem. Właściwie tylko z tym kłopot. Telefon niewiele warty bo przecież nie będę przekładał do niego karty, a trzymanie osobnego numeru do auta też bez sensu. Chciałbym zestaw głośnomówiący bluetooth, ale jego montaż w wersji radia z telefonem nie jest prosty, a w wersji bez telefonu jest bardzo prosty bo przygotowali pod to specjalnie instalację. Nawigacja też marna, nie działa w Polsce, a za granicą też ma się lepsze i nowsze mapy w przenośnej nawigacji. Jedyna "zaleta" to posiadanie wersji full wypas z której i tak się nie korzysta w pełni :)

lucas23
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 22 lis 2010, 20:51
Lokalizacja: Katowice

Re: Pomysł na zamontowanie radia

Post autor: lucas23 » 14 gru 2010, 8:30

Tego nie wiedziałem.Będę myślał nad instalacją aux-a i zestawu głośnomówiącego,bardziej mi się to przyda :D
Wielkie dzięki za odpowiedź :)

Awatar użytkownika
markiz
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1553
Rejestracja: 06 paź 2009, 18:57
Imię: Jerzy
Lokalizacja: AYLESBURY U.K

Re: Pomysł na zamontowanie radia

Post autor: markiz » 14 gru 2010, 15:32

Favo pisze:Zastanów się czy to ma faktycznie sens ? Trzeba zmieniać instalację a do tego czy radio z navi i telefonem faktycznie jest takie lepsze ? Mam radio z navi i telefonem. Właściwie tylko z tym kłopot. Telefon niewiele warty bo przecież nie będę przekładał do niego karty, a trzymanie osobnego numeru do auta też bez sensu. Chciałbym zestaw głośnomówiący bluetooth, ale jego montaż w wersji radia z telefonem nie jest prosty, a w wersji bez telefonu jest bardzo prosty bo przygotowali pod to specjalnie instalację. Nawigacja też marna, nie działa w Polsce, a za granicą też ma się lepsze i nowsze mapy w przenośnej nawigacji. Jedyna "zaleta" to posiadanie wersji full wypas z której i tak się nie korzysta w pełni :)
Co do telefonu, zamawiasz duplikat karty i po problemie.Jeżeli nie korzystasz z telefonu w samochodzie,to rozmowy są przekierowane na komórkę.
Pozdrawiam markiz
Lancia Lybra sedan 2.4jtd
Lancia Delta III 2.0 MJet
La pi? bella ? la Lancia

Favo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 121
Rejestracja: 22 lis 2008, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Pomysł na zamontowanie radia

Post autor: Favo » 14 gru 2010, 20:31

Czy z tym duplikatem to aby na pewno zadziała ? Bo przecież duplikat dostaje się jak np. ktoś ukradł telefon, więc pewnie blokują starą kartę SIM jak wydają duplikat. Chyba że mówisz o usłudze która umożliwia posiadanie dwóch kart SIM ale jeden numer, ale to na pewno nie jest zawsze dostępne.

argenta67

Re: Pomysł na zamontowanie radia

Post autor: argenta67 » 14 gru 2010, 21:07

Favo pisze:Czy z tym duplikatem to aby na pewno zadziała ? Bo przecież duplikat dostaje się jak np. ktoś ukradł telefon, więc pewnie blokują starą kartę SIM jak wydają duplikat. Chyba że mówisz o usłudze która umożliwia posiadanie dwóch kart SIM ale jeden numer, ale to na pewno nie jest zawsze dostępne.
Żadna sieć nie udostępnia klonów tylko duplikaty, starą kartę wyłączają.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”