Pioneer DEH-5000UB

arkashka

Pioneer DEH-5000UB

Post autor: arkashka » 03 wrz 2008, 19:17

Po ostatnim spocie postanowiłem coś w końcu zrobić ze swoim car-audio. Po rozmowie z fachowcami stanęło na radiu, które sam sobie wybiorę i dobrych głośnikach, wybranych przez rzeczonych fachowców.
Wybrałem powyższy model, ponieważ cechuje się porządanymi przeze mnie cechami: zielone podświetlenie guzików i LCD, 4x50W, USB, wyciszanie radia w trakcie rozmowy telefonicznej, wyjście na subwoofer, brak BT i normalny wygląd bez fajerwerków.
Teraz pytanie: czy to dobry wybór w tej klasie cenowej (jeszcze go nie zamówiłem, mogę zmienić zdanie)?
Nie oczekuję jakości lepszej niż w studiu nagrań, muzyki słucham cicho i głównie zależy mi na czystym dźwięku. Głośniki będą najlepsze jakie wejdą bez psucia wnętrza Kappy.
Kupować subwoofer?

Awatar użytkownika
szlemik3
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 289
Rejestracja: 19 lut 2007, 0:00
Lokalizacja: Grudziądz

Pioneer DEH-5000UB

Post autor: szlemik3 » 03 wrz 2008, 19:44

A dlaczego nie BT?
Lancia Kappa 2.0 16v turbo '98r
Obrazek

arkashka

Pioneer DEH-5000UB

Post autor: arkashka » 03 wrz 2008, 19:47

"szlemik3" pisze:A dlaczego nie BT?
Bo już mam znacznie lepsze: Nokia CK-7W i radio ma z tym współpracować.

Sixt

Pioneer DEH-5000UB

Post autor: Sixt » 04 wrz 2008, 12:08

Masz moje błogosławieństwo co do radia - sam się nad nim zastanawiałem swego czasu ;)

Awatar użytkownika
PAHO
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 235
Rejestracja: 08 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Oświęcim

Pioneer DEH-5000UB

Post autor: PAHO » 04 wrz 2008, 12:29

co do subwooferra, to znacznie poprawi jakość dźwięku i nie mówię tu o łupu-cupu;), ale zacznij od markowych głośników na przód, tyle że nie wiem czy wciśniesz tam coś dobrego bez przeróbek :/. Później możesz coś myśleć o subie...
z radyjka powinieneś być zadowolony w tym przedziale cenowym większość gra podobnie
Była Kappa 2,4 jtd
jest Audi A6 C5 2.5TDI / ale spoko docelowo THESIS powrót musi być

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Pioneer DEH-5000UB

Post autor: skyblu » 04 wrz 2008, 13:18

"PAHO" pisze:co do subwooferra, to znacznie poprawi jakość dźwięku i nie mówię tu o łupu-cupu;), ale zacznij od markowych głośników na przód, tyle że nie wiem czy wciśniesz tam coś dobrego bez przeróbek :/. Później możesz coś myśleć o subie...
z radyjka powinieneś być zadowolony w tym przedziale cenowym większość gra podobnie
dobrze, to znaczy iż Alpine CDE 9880R jest porównywalne brzmieniowo?
zastanawiałem sie nad tymi dwoma tak jak kol nie oczekuję fireworków :wink:
w tej chwili nie ma nic :?
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

arkashka

Pioneer DEH-5000UB

Post autor: arkashka » 04 wrz 2008, 13:34

Po różnych konsultacjach plan mam następujący:
1. Tytułowy Pioneer - jedyne radio pasujące z wyglądu do wnętrza Kappy. I nie mówcie, że zachowuję się jak baba :D
2. Aktywny subwoofer - myślę, że do moich potrzeb to i tak zbyt wiele; we wzmacniacz nie widzę sensu inwestować. I tak budżet został znacznie przekroczony (dziękuję Wam, koledzy, za zaprezentowanie swoich zabawek na Placu Bankowym :twisted: ).
3. Głośniki - temat otwarty. Po wybebeszeniu Kapki dostanę propozycję co i za ile. Mają ładnie grać i nie straszyć wyglądem godnym pewnego popularnego samochodu. Ideałem będzie zachowanie oryginalnego wyglądu, ale dopuszczam nie bolące w oczy modyfikacje.

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Pioneer DEH-5000UB

Post autor: skyblu » 04 wrz 2008, 13:36

"arkashka" pisze:Po różnych konsultacjach plan mam następujący:
1. Tytułowy Pioneer - jedyne radio pasujące z wyglądu do wnętrza Kappy. I nie mówcie, że zachowuję się jak baba :D
2. Aktywny subwoofer - myślę, że do moich potrzeb to i tak zbyt wiele; we wzmacniacz nie widzę sensu inwestować. I tak budżet został znacznie przekroczony (dziękuję Wam, koledzy, za zaprezentowanie swoich zabawek na Placu Bankowym :twisted: ).
3. Głośniki - temat otwarty. Po wybebeszeniu Kapki dostanę propozycję co i za ile. Mają ładnie grać i nie straszyć wyglądem godnym pewnego popularnego samochodu. Ideałem będzie zachowanie oryginalnego wyglądu, ale dopuszczam nie bolące w oczy modyfikacje.
baba :oops:


:D
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

Awatar użytkownika
PAHO
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 235
Rejestracja: 08 mar 2007, 0:00
Lokalizacja: Oświęcim

Pioneer DEH-5000UB

Post autor: PAHO » 04 wrz 2008, 14:19

"skyblu" pisze:dobrze, to znaczy iż Alpine CDE 9880R jest porównywalne brzmieniowo?
zastanawiałem sie nad tymi dwoma tak jak kol nie oczekuję fireworków :wink:
w tej chwili nie ma nic :?
Pionieer brzmi bardziej technicznie, surowo, Alpine gra naturalniej, czego na byle jakich głośnikach pewnie nie da się zauważyć, co kto lubi, ten Alpine to już trochę wyższa półka.

Co do tej aktywnej tuby to nie wiem, zaczynałem swoją przygodę właśnie od tego, zmieniłem chyba w przeciągu miesiąca, jak jeszcze masz zamiar kupić coś typu voice kraft, dibiesi, czy inny peying to sobie lepiej dać spokój :/
Była Kappa 2,4 jtd
jest Audi A6 C5 2.5TDI / ale spoko docelowo THESIS powrót musi być

arkashka

Pioneer DEH-5000UB

Post autor: arkashka » 04 wrz 2008, 14:34

"PAHO" pisze: Co do tej aktywnej tuby to nie wiem, zaczynałem swoją przygodę właśnie od tego, zmieniłem chyba w przeciągu miesiąca, jak jeszcze masz zamiar kupić coś typu voice kraft, dibiesi, czy inny peying to sobie lepiej dać spokój :/
W grę wchodzi wyłącznie towar dobrej jakości. Zaryzykuję, i tak nie brałem pod uwagę suba, ale wykorzystam wyjście w radiu, skoro już tam jest. Moi monterzy obawiają się, że poprawa jakości w sedanie nie będzie odczuwalna bez wzmacniacza, ale zobaczymy. Najwyżej umoczę (nie pierwszy i nie ostatni raz :) ).

david_b
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 172
Rejestracja: 01 gru 2007, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów

Pioneer DEH-5000UB

Post autor: david_b » 04 wrz 2008, 15:56

Cześć!
Jakość lepsza będzie odczuwalna,tyle,że ten sub aktywny mnie nie przekonuje.mnie wynalazł kolega sub od kina domowego(Quadral) używka na allegro,oczywiście pasywny 4ohm i jest zauważalna poprawa jakości dżwięku.Mam starszego pioniera,bez wyjścia na sub.Fader mam przeciągnięty na tył,a tylne głośniki fabryczne odcięte kondensatorami,żeby power szedł na sub,nie na głośniki.Ty masz w radiu wyjście na sub więc nie widzę problemu w tym,że nie masz wzmacniacza do zasilania subwoofera o ile nie włożysz większego niż 100watt. Większy na pewno wymaga wzmacniacza...Co do przodu poprzednicy mają rację,ale zacznij od wygłuszenia,jak nie chcesz nic wycinać wybór pasujących głośników jest niewielki,sam jeszcze nic nie wybrałem...

pozdrawiam
David Lancia k 2,0 20V VIS 1997 LPG

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Pioneer DEH-5000UB

Post autor: skyblu » 04 wrz 2008, 17:51

"PAHO" pisze:
"skyblu" pisze:dobrze, to znaczy iż Alpine CDE 9880R jest porównywalne brzmieniowo?
zastanawiałem sie nad tymi dwoma tak jak kol nie oczekuję fireworków :wink:
w tej chwili nie ma nic :?
Pionieer brzmi bardziej technicznie, surowo, Alpine gra naturalniej, czego na byle jakich głośnikach pewnie nie da się zauważyć, co kto lubi, ten Alpine to już trochę wyższa półka.

Co do tej aktywnej tuby to nie wiem, zaczynałem swoją przygodę właśnie od tego, zmieniłem chyba w przeciągu miesiąca, jak jeszcze masz zamiar kupić coś typu voice kraft, dibiesi, czy inny peying to sobie lepiej dać spokój :/
ok Dzieki, w tym przypadku zostanę przy ALPINE i zapewne jakieś głośniki w drzwi trzeba zmienić, ale nic na siłę :D
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

arkashka

Pioneer DEH-5000UB

Post autor: arkashka » 04 wrz 2008, 19:14

Ja również dziękuję za wszelkie uwagi, pochwalę się efektami jak zamontuję wszystko. Sprawę subwoofera i ew. wzmacniacza jeszcze przemyślę.

skyblu
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2755
Rejestracja: 19 paź 2007, 0:00
Lokalizacja: Pruszków -Kanie

Pioneer DEH-5000UB

Post autor: skyblu » 04 wrz 2008, 20:21

"arkashka" pisze:Ja również dziękuję za wszelkie uwagi, pochwalę się efektami jak zamontuję wszystko. Sprawę subwoofera i ew. wzmacniacza jeszcze przemyślę.
a czy szacowny kolega w głośniki zamierza też umoczyć, :wink:
te w drzwiach lub co niedaj za kanapą :wink: bo co z tego że radio super, a efekt cienki jak polsilwer, jest na to rada :wink:
pozdro :D
LANCIA KAPPA JTD sedan-była
Alfa Romeo 166 JTD jest
Krzysiek
Projekty Wnętrz

arkashka

Pioneer DEH-5000UB

Post autor: arkashka » 04 wrz 2008, 20:23

"skyblu" pisze:
"arkashka" pisze:Ja również dziękuję za wszelkie uwagi, pochwalę się efektami jak zamontuję wszystko. Sprawę subwoofera i ew. wzmacniacza jeszcze przemyślę.
a czy szacowny kolega w głośniki zamierza też umoczyć, :wink:
te w drzwiach lub co niedaj za kanapą :wink: bo co z tego że radio super, a efekt cienki jak polsilwer, jest na to rada :wink:
pozdro :D
Głośniki wszystkie będą nowe i raczej lepsze niż gorsze :D

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”