Phedra - Oświetlenie przód, co by lepiej świeciła

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Phedra - Oświetlenie przód, co by lepiej świeciła

Post autor: mikee72 » 15 wrz 2020, 22:31

Robert, dni coraz krótsze więc dobrze, że stała się jasność :)
Czasem tak jest - banalny i wydawałoby się że oczywisty powód, a z jakiejś przyczyny pominięty i potem szukanie nie tam gdzie trzeba. Nie wiem tylko jak to możliwe, że miernik nie wykrywał uszkodzonego bezpiecznika..?
Acha - kup sobie zestaw zaślepek do spryskiwaczy lamp :) i oklej czymś albo polakieruj..
Ja kupiłem nowe surówki (ciemny popiel) i włożyłem bez lakierowania - tylko, że przy moim kolorze to się tak nie rzuca w oczy.

Krzychu - przy okazji sprawdź napięcie na kostkach od żarówek (najlepiej z podłączoną żarówką), ja się nie spotkałem z jakimiś 'słabiej świecącymi', a przerobiłem ich całkiem sporo.. I uwaga co do diagnosty. Też kiedyś walczyłem ze źle osadzoną żarówką. Nie miałem wprawy w montażu i wiązka z jednego reflektora skupiała się nie tam gdzie trzeba - kilka metrów przed autem. Nie znałem powodu, myślałem że to kwestia jakiejś regulacji reflektora - pojechałem na stację i wiesz co diagnosta powiedział? 'Jest dobrze, nie oślepia' - to nie żart!

Co do zabezpieczenia reflektorów - można nakleić folię. Nie wiem czy to dobry pomysł, ale koszt nieduży i zawsze można zdjąć. Sam planuję testowo założyć taką lekko niebieskawą (taki mam odcień szyb), bo mimo spolerowania 'szkieł' widać po nich 18 lat.. są jakby lekko przyżółkłe, a w porównaniu do szklanych w Tipo (albo do również plastkowych ale 6-letnich w Skodzie) to już w ogóle nie wyglądają za dobrze.
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1657
Rejestracja: 14 lip 2011, 9:07
Imię: Robert
Lokalizacja: Łódź

Re: Phedra - Oświetlenie przód, co by lepiej świeciła

Post autor: ktoś ŁDZ » 15 wrz 2020, 23:12


mikee72 pisze: Acha - kup sobie zestaw zaślepek do spryskiwaczy lamp :) i oklej czymś albo polakieruj..
Leżą obie, na półce w mieszkaniu. Nie chce ich zgubić, więc pierwsze co zrobiłem to je zdjąłem. Wolę mieć dziury niż co chwilę kupować zaślepki :)

Wysłane z mojego telefonA

Pozdro - Robert
Jest:
Lancia Phedra 2.2 JTD 170KM - TyAaaaa_TO_wóz_zzz
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
AR 156 SW 2.4 JTD 10V + wirus Ramzesa - Czarnulka
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

wiesiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 524
Rejestracja: 02 lis 2016, 9:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Phedra - Oświetlenie przód, co by lepiej świeciła

Post autor: wiesiu » 16 wrz 2020, 7:21

To przyklej zaślepki, wylacz spryskiwacze i zapomnij o problemie z zaślepkami. Te spryskiwacze i tak nic nie dają. Bez sensu jeździc brzydszym autem.
-Lancia Phedra 3.0 LPG 2004
- i inne same Fordy :P

Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1657
Rejestracja: 14 lip 2011, 9:07
Imię: Robert
Lokalizacja: Łódź

Re: Phedra - Oświetlenie przód, co by lepiej świeciła

Post autor: ktoś ŁDZ » 16 wrz 2020, 12:19

wiesiu pisze:To przyklej zaślepki, wylacz spryskiwacze i zapomnij o problemie z zaślepkami. Te spryskiwacze i tak nic nie dają. Bez sensu jeździc brzydszym autem.
Coś w tym jest :)

Wysłane z mojego telefonA

Pozdro - Robert
Jest:
Lancia Phedra 2.2 JTD 170KM - TyAaaaa_TO_wóz_zzz
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
AR 156 SW 2.4 JTD 10V + wirus Ramzesa - Czarnulka
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

MobiDoktorGSM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 578
Rejestracja: 06 lut 2018, 17:44
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Tychy

Re: Phedra - Oświetlenie przód, co by lepiej świeciła

Post autor: MobiDoktorGSM » 17 wrz 2020, 10:14

Z tymi żarówkami to w ogóle jaja.. kiedyś jak jeździłem na przełomie marca i kwietnia do Jasia, chciałem pod szpitalem poprawić żarówki. Jak już wyciągnąłem, i podpiąłem, to już nie świeciła. Nowa, bez problemu. Nie wiem, czy tu za mocno może coś przycisnąłem czy co.. chyba poczekam aż się spali :D Choć ostatnio trzymają formę.
Jest: Lancia Phedra 2.0 16V 2004
Było: Ford Focus 1999 (kombi)

-------

W wolnych chwilach zapraszam na bloga. Zepsuł Ci się telefon? Tablet? Napisz, chętnie pomogę :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”