Phedra- ile da się wyciągnąć z BSI

Awatar użytkownika
Grzesieg
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 26 wrz 2018, 7:57
Imię: Grzegorz

Re: Phedra- ile da się wyciągnąć z BSI

Post autor: Grzesieg » 02 paź 2018, 21:40

grzesiekj23 pisze: 02 paź 2018, 20:23 To można zrobić z pozycji menu radia kiedy funkcja jest odblokowana ;-) Jednak nie polecam włączać świateł automatycznych jesienią/zimą w przypadku ksenonów. Przy pochmurnej pogodzie w miesiąc można zrobić roczną ilość startów palników, co mocno obniża ich żywotność. Bardziej interesuje mnie możliwość włączenia świateł "skandynawskich", jak pisałem w pierwszym poście. Niestety nadal nie zdążyłem się za to zabrać. :-?
Skandynawskie w planecie są jako "światła dzienne" - patrz na screena. Minus jest taki, że zawsze przy włączonym silniku będą się świeciły i z poziomu auta nie ma opcji, żebyś je wyłączył.
Ja zrobiłem tak, że aktywowałem czujnik jaskrawości i światła automatyczne, a czujkę zakleiłem :) Dzięki temu zapalają się zawsze po włączeniu silnika, a można je wyłączyć przytrzymując klawisz komend głosowych. Do tego po zgaszeniu silnika mam światła odprowadzania :)
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

Awatar użytkownika
grzesiekj23
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 882
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Sławno

Re: Phedra- ile da się wyciągnąć z BSI

Post autor: grzesiekj23 » 02 paź 2018, 22:15

I dokładnie o taki patent mi chodziło : ok2 : chociaż myślałem, że światła dzienne trochę inaczej działają. Ale do Twojego pomysłu już mam wszystko gotowe ;-) Gdzie jest lokalizacja czujnika zmierzchu?

Ogólnie widzę,że sporo się pobawiłeś z PP. Masz jeszcze jakieś ciekawe opcje? Może wiesz coś na temat odblokowania video w trakcie jazdy- wszędzie piszą, że to nie do zrobienia i że tylko najstarsza wersja PP to potrafi, jednak nadzieja umiera ostatnia ;)
Były:
Dedra 2.0 i.e.
Kappa 2.4 175KM '98 > 8 lat i 120 000 km wspaniałych wspomnień

Jest:
Phedra Emblema 2.0 D 136+KM '06 > salon na kółkach ;)
Ypsilon Oro 1.4 95KM '07 > mały wariat ;)

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Phedra- ile da się wyciągnąć z BSI

Post autor: mikee72 » 02 paź 2018, 22:39

U mnie zawsze przy odpaleniu zapalają się światła - przednie oraz tylne (i oczywiście automatycznie gasną razem z silnikiem).
Przednie mogę wyłączyć - przestawiając na postojówki he he he (palą się wtedy tylko te 5watówki).
Tak już było, jak auto przyjechało z Holandii i w sumie mi to pasuje - nie myślałem żeby coś przestawiać.
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

Awatar użytkownika
Grzesieg
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 26 wrz 2018, 7:57
Imię: Grzegorz

Re: Phedra- ile da się wyciągnąć z BSI

Post autor: Grzesieg » 02 paź 2018, 22:52

Czujka znajduje się na desce nad zegarami i wyświetlaczem, szary pasek odróżniający się od reszty panelu, łatwo znajdziesz. :) A zakleiłem go takim trzymadłem do telefonu w stylu skóry gekona, przez co wygląda estetycznie.
Po włączeniu zapłonu będziesz miał od teraz komunikat automatyczne światła. Żeby je wyłączyć musisz przytrzymać klawisz komend głosowych na manetce świateł po zgaszeniu silnika do momentu charakterystycznego dźwięku. Przed uruchomieniem, przytrzymanie nic nie daje. Patent o tyle przydatny, że czasem zdarza się, że chce włączyć ogrzewanie w aucie, a niekoniecznie chciałbym być widoczny. Po za tym, będzie fajnie współpracować z dziennymi, o ile znajdę jakieś dobrze świecące i wyglądające.

A co do video, to przeszukałem nawet francuskie fora peugeota z nadzieją znalezienia legendarnej wersji PP ;) Niestety nic z tego, jedyne co mi się udało to włączyć aux (no i automatyczne składanie lusterek). W planach mam wlutowanie się bezpośrednio w wyświetlacz i zrobienie dwóch przełączników. Zainstalowałem już kamerę cofania, docelowo ma się włączać po wrzuceniu biegu wstecznego i ma być najwyżej w hierarchii przełączników (na razie muszę ręcznie w menu wybierać). A drugi przełącznik, aktywowany ręcznie przez dodatkowy przycisk w kabinie, by był właśnie na inny obraz po chinch - będzie tam wpięty odbiornik miracast i szedł by obrazu z telefonu na wyświetlacz po wifi, dzięki temu nie zależnie od modelu telefonu będzie działać :)

Edit: żeby nie robić podwójnych postów
mikee72 pisze: 02 paź 2018, 22:39 U mnie zawsze przy odpaleniu zapalają się światła - przednie oraz tylne (i oczywiście automatycznie gasną razem z silnikiem).
Przednie mogę wyłączyć - przestawiając na postojówki he he he (palą się wtedy tylko te 5watówki).
Tak już było, jak auto przyjechało z Holandii i w sumie mi to pasuje - nie myślałem żeby coś przestawiać.
Czyli masz aktywowane "dzienne" w PP. No właśnie mi czasem zależy, żeby nawet te pozycyjne się nie świeciły. No i plusem rozwiązania z czujnikiem jest to, ze światła gasną dopiero po minucie od trzaśniecia drzwiami albo po włączeniu alarmu :)

wiesiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 524
Rejestracja: 02 lis 2016, 9:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Phedra- ile da się wyciągnąć z BSI

Post autor: wiesiu » 03 paź 2018, 7:18

A to świateł automatycznych nie włącza się przyciskiem na przelaczniku zespolonym zgodnie z opisem instrukcji auta ?

U mnie te ksenony włączają się tylko wtedy kiedy ja bym tego chciał, dobrze czujnik jest skalibrowany. Prawie nie ma zbędnych zalaczeń.
-Lancia Phedra 3.0 LPG 2004
- i inne same Fordy :P

Awatar użytkownika
grzesiekj23
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 882
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Sławno

Re: Phedra- ile da się wyciągnąć z BSI

Post autor: grzesiekj23 » 03 paź 2018, 9:16

A to też nie jest czujnik naświetlenia dla klimy?

Czyli video niestety trzeba odpuścić.
Były:
Dedra 2.0 i.e.
Kappa 2.4 175KM '98 > 8 lat i 120 000 km wspaniałych wspomnień

Jest:
Phedra Emblema 2.0 D 136+KM '06 > salon na kółkach ;)
Ypsilon Oro 1.4 95KM '07 > mały wariat ;)

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Phedra- ile da się wyciągnąć z BSI

Post autor: mikee72 » 03 paź 2018, 17:03

grzesiekj23 pisze: 03 paź 2018, 9:16 A to też nie jest czujnik naświetlenia dla klimy?
Tak, coś tu się nie zgadza, bo według instrukcji:
- w desce jest czujnik nasłonecznienia - do sterowania klimą (w zależności od tego, z której stroni wali słońce)
- czujnik podczerwieni (sprawdza intensywność światła zewnętrznego) do sterowania oświetleniem jest w szybie przedniej
(to chyba ten na górze, bo na dole jest od wycieraczek)
72.png
80.jpg
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

Awatar użytkownika
Grzesieg
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 21
Rejestracja: 26 wrz 2018, 7:57
Imię: Grzegorz

Re: Phedra- ile da się wyciągnąć z BSI

Post autor: Grzesieg » 04 paź 2018, 8:23

To dziwne, światła zapalają się i gasną kiedy zakrywam czujnik na desce rozdzielczej. Nie widziałem tej instrukcji i kiedy szukałem czujnika to najpierw zasłaniałem czujki na przedniej szybie na górze i na dol - bez rezultatu. Po za tym w diagnostyce w Planecie odczyt czujnika jaskrawości zmienia wartość po zasłonięciu właśnie tego w kabinie.
Jak wrócę z pracy to jeszcze dziś sprawdzę jakie mam odczyty tego czujnika z kilmy. Tak w ogóle to nawet nie wiedziałem, że klima ma też swój czujnik nasłonecznienia ;)

wiesiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 524
Rejestracja: 02 lis 2016, 9:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Phedra- ile da się wyciągnąć z BSI

Post autor: wiesiu » 04 paź 2018, 8:58

Też na desce mam czujnik od swiatel
-Lancia Phedra 3.0 LPG 2004
- i inne same Fordy :P

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Phedra- ile da się wyciągnąć z BSI

Post autor: Tomzik » 07 cze 2021, 20:43

A mi się marzy możliwość ustawienia ilości "mrugnięć" kierunków po położeniu dźwigni w pozycji niestabilnej.

W Delcie mruga mi 5 razy, świetna rzecz. W autobusie działa mi tylko tak długo jak długo trzymam ręką dźwignię. Przy wyprzedzaniu to jeszcze od biedy da się z tego korzystać, ale np. na rondzie (których u nas multum) już ciężko.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
grzesiekj23
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 882
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Sławno

Re: Phedra- ile da się wyciągnąć z BSI

Post autor: grzesiekj23 » 08 cze 2021, 15:14

Teoretycznie jest taka możliwość, w zależności od tego jakie BSI siedzi w phedrze po lifcie - powinna być taka opcja w diagboxie.
Od 2007r. PSA montowało w autach BSI z kierunkowskazami autostradowymi. Jeśli jednak BSI nie byłoby kompatybilne, a mocno Ci zależy to zerknij tutaj - na ostatniej stronie aktualny filmik ;)
Były:
Dedra 2.0 i.e.
Kappa 2.4 175KM '98 > 8 lat i 120 000 km wspaniałych wspomnień

Jest:
Phedra Emblema 2.0 D 136+KM '06 > salon na kółkach ;)
Ypsilon Oro 1.4 95KM '07 > mały wariat ;)

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Phedra- ile da się wyciągnąć z BSI

Post autor: Tomzik » 08 cze 2021, 18:00

No szperałem w Diagboxie za tym, ale nic mi się nie rzuciło w oczy.

Funkcja imo jest świetna i trochę mi jej brakuje w Phedrze.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Phedra- ile da się wyciągnąć z BSI

Post autor: mikee72 » 08 cze 2021, 21:55

Tomzik, poszukaj czegoś takiego co się nazywa moduł komfortu kierunkowskazu - kilka dych, trochę dłubania i .. spełnione marzenie : yesyes :
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

Awatar użytkownika
grzesiekj23
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 882
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Sławno

Re: Phedra- ile da się wyciągnąć z BSI

Post autor: grzesiekj23 » 08 cze 2021, 22:25

To jeszcze zależy jaki moduł. Niestety do PSA nie podchodzi 95% modułów dlatego, że to BSI steruje kierunkowskazami. Nie ma przekaźnika i do każdego kierunku jest osobny przewód. Stąd w moim poprzednim poście rozwiązanie dedykowane PSA. Płytkę PCB ze sterownikiem instaluje się w przełączniku zespolonym i to ona wysyła sygnał do BSI o trybie pracy kierunkowskazów.

Były:
Dedra 2.0 i.e.
Kappa 2.4 175KM '98 > 8 lat i 120 000 km wspaniałych wspomnień

Jest:
Phedra Emblema 2.0 D 136+KM '06 > salon na kółkach ;)
Ypsilon Oro 1.4 95KM '07 > mały wariat ;)

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Phedra- ile da się wyciągnąć z BSI

Post autor: Tomzik » 08 cze 2021, 22:39

To lipa, tak to się nie będę bawił.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”