Komunikat czujnika cisnienia w oponach

zwirek998
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 52
Rejestracja: 06 sty 2017, 10:57
Imię: KRZYSZTOF

Komunikat czujnika cisnienia w oponach

Post autor: zwirek998 » 28 kwie 2018, 15:58

Witajcie :D mam w mojej phedrze dziwna przypadłość a dokładniej wyskakuje mi co chwile komunikat o możliwości przebicia opony/opon a dodam ze nie mam czujników w kolach czy spotkał się ktoś z tym i miał taki problem ?

Awatar użytkownika
wujekp
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 6894
Rejestracja: 03 paź 2006, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Komunikat czujnika cisnienia w oponach

Post autor: wujekp » 28 kwie 2018, 21:48

zwirek998 pisze: 28 kwie 2018, 15:58 Witajcie :D mam w mojej phedrze dziwna przypadłość a dokładniej wyskakuje mi co chwile komunikat o możliwości przebicia opony/opon a dodam ze nie mam czujników w kolach czy spotkał się ktoś z tym i miał taki problem ?
A wcześniej ich nie było w tym samochodzie? Usunięcie czujników z kół, czy założenie felg bez czujników w samochodzie, który się ich spodziewa, oczywiście powoduje pojawianie się "błędów" niskiego ciśnienia.
Pozdrawiam
Wujek (p)
Lancia Delta III 1.8 tbi, Fiat Croma 2.4
była: Lancia Kappa 2.0T, "Lancia" Voyager/Chrysler T&C 3.8

Liczby nie kłamią, ale kłamcy liczą ...
Jeśli chcesz do mnie napisać wybierz raczej maila zamiast PW - wujekp(małpa)lanciapolska.org - mogę odpowiadać z opóźnieniem na PW :)

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Komunikat czujnika cisnienia w oponach

Post autor: FXX » 29 kwie 2018, 0:22

Ew. czy Phedra nie ma TPMS realizowanego nie w oparciu o czujniki, a od dane z ESP.

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

pääkäyttäjä

Re: Komunikat czujnika cisnienia w oponach

Post autor: pääkäyttäjä » 29 kwie 2018, 7:11

Tam były klasyczne czujniki TPMS. Szukając kiedyś felg do Ulysse natknąłem się na takie z czujnikiem.

Lähetetty minun Mate 10 Pro laitteesta Tapatalkilla ;-)


zwirek998
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 52
Rejestracja: 06 sty 2017, 10:57
Imię: KRZYSZTOF

Re: Komunikat czujnika cisnienia w oponach

Post autor: zwirek998 » 29 kwie 2018, 13:30

z tego co mi wiadomo to nie miała czujników a i w komputerze opcja czujników nie była włączona więc zastanawiam sie czy nie jest to spowodowane odczytem z jakiegoś innego systemu ale chyba faktycznie muszę raz jeszcze sprawdzić na kompie. dzieki za wszelkie odpowiedzi :D

pääkäyttäjä

Re: Komunikat czujnika cisnienia w oponach

Post autor: pääkäyttäjä » 29 kwie 2018, 19:49

Nie przypominam sobie, aby ABS czy ESP włączało się przy niskim ciśnieniu opon - aż tak rozbudowany system toto nie jest.

Lähetetty minun Mate 10 Pro laitteesta Tapatalkilla ;-)


Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Komunikat czujnika cisnienia w oponach

Post autor: mikee72 » 29 kwie 2018, 20:21

Ostatnio w lewym tyle miałem zauważalnie mniej powietrza i jak podjechałem na pompkę, to pokazało 1.2 - dobiłem na 2.6.
Nie było żadnych komunikatów o niskim ciścnieniu.. Systemy ABS, ESP, ASR działają prawidłowo.
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Komunikat czujnika cisnienia w oponach

Post autor: FXX » 30 kwie 2018, 0:04

pääkäyttäjä pisze:Nie przypominam sobie, aby ABS czy ESP włączało się przy niskim ciśnieniu opon - aż tak rozbudowany system toto nie jest.

Lähetetty minun Mate 10 Pro laitteesta Tapatalkilla ;-)
Bo żaden z tych systemów Ci się nie włączy przy niskim ciśnieniu.
Natomiast są w stanie wykryć niższe ciśnienie w danym kole na podstawie różnic prędkości poszczególnych kół. Taki system TPMS to system pośredni, bez czujników w kołach, stosowany np. w BMW e90, ale również w FCA.
Stąd moje pytanie czy przypadkiem Phedra takowego nie posiadała.

Wysłane z mojego SM-T555 przy użyciu Tapatalka

Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

pääkäyttäjä

Re: Komunikat czujnika cisnienia w oponach

Post autor: pääkäyttäjä » 30 kwie 2018, 6:18

No i znów zostałem uświadomiony na siłę... Ja to wiem ale w kwestii omawianej tutaj Phedry/innego eurovana, nie posiadają one takiego systemu informowania/kontroli.

Lähetetty minun Mate 10 Pro laitteesta Tapatalkilla ;-)


Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Komunikat czujnika cisnienia w oponach

Post autor: mikee72 » 30 kwie 2018, 10:23

Z instrukcji:
JEŻELI PRZEBIJE SIĘ OPONA
Niektóre wersje samochodu (gdzie przewidziano) wyposażone są w czujniki ciśnienia w oponach: ewentualny spadek ciśnienia w oponie
sygnalizowany zostaje kierowcy w następujący sposób:
spadek ciśnienia w oponie – na wyświetlaczu systemu infotelematycznego CONNECT wyświetlony zostaje odpowiedni komunikat i następuje sygnał akustyczny „GONG”: zwrócić się do ASO Lancii.
przebicie opony – zapala się lampka sygnalizacyjna „STOP”, na wyświetlaczu systemu infotelematycznego CONNECT wyświetlony zostaje odpowiedni komunikat i następują kolejno 3 sygnały akustyczne „GONG”: wykonać procedurę wymiany koła w sposób opisany na dalszych stronach.
Ponadto system jest w stanie wysłać odpowiedni komunikat, gdy nie może mierzyć ciśnienia w oponach.

Z tego co wyczytałem w necie - czujniki są zlokalizowane przy wentylu.
Jeden czujnik kosztuje kilkaset złotych i zaprogramowanie go bez odpowiedniego sprzętu do programowania czujników - jest niemożliwe.
Za pomocą kompa z PP można ten system dezaktywować, co też robi większość użytkowników.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Komunikat czujnika cisnienia w oponach

Post autor: FXX » 30 kwie 2018, 11:08


pääkäyttäjä pisze:No i znów zostałem uświadomiony na siłę... Ja to wiem ale w kwestii omawianej tutaj Phedry/innego eurovana, nie posiadają one takiego systemu informowania/kontroli.

Lähetetty minun Mate 10 Pro laitteesta Tapatalkilla ;-)
To trzeba było tak napisać, a nie pisać o włączaniu się ABSu czy ESP, bo to dwie różne sprawy ;)

Wysłane z mojego Moto G (5S) Plus przy użyciu Tapatalka

Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

pääkäyttäjä

Re: Komunikat czujnika cisnienia w oponach

Post autor: pääkäyttäjä » 30 kwie 2018, 12:11

FXX pisze: 30 kwie 2018, 11:08
To trzeba było tak napisać, a nie pisać o włączaniu się ABSu czy ESP, bo to dwie różne sprawy ;)
Jakbyś nie traktował czasem wszystkich z góry (zanim się uniesiesz i wysmarujesz mi jakiegoś umoralniająco-udowadniającego posta - może warto zamilknąć na chwilę i zastanowić się nad zmianą formy wypowiedzi z pouczająco-wywyższającej - bo tak jesteś odbierany - na normalną a nie wycofywać się rakiem "bo trza było pisać od razu"; nie sądziłem, ze w wątku o Phedrze muszę pisać, ze dotyczy to tego konkretnego auta a nie innego...) to może by do tego nie dochodziło. Nie omawiamy tu przypadku BMW czy innego pojazdu aut grupy Fiata ale de facto francuską konstrukcję i auto, które nie potrafi nawet spalonej żarówki sygnalizować, że nie wspomnę o zaawansowanej komunikacji z uzytkownikiem.

Podro, peace.

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Komunikat czujnika cisnienia w oponach

Post autor: FXX » 30 kwie 2018, 12:48

pääkäyttäjä pisze: 30 kwie 2018, 12:11Jakbyś nie traktował czasem wszystkich z góry (zanim się uniesiesz i wysmarujesz mi jakiegoś umoralniająco-udowadniającego posta - może warto zamilknąć na chwilę i zastanowić się nad zmianą formy wypowiedzi z pouczająco-wywyższającej - bo tak jesteś odbierany - na normalną a nie wycofywać się rakiem "bo trza było pisać od razu"; nie sądziłem, ze w wątku o Phedrze muszę pisać, ze dotyczy to tego konkretnego auta a nie innego...) to może by do tego nie dochodziło. Nie omawiamy tu przypadku BMW czy innego pojazdu aut grupy Fiata ale de facto francuską konstrukcję i auto, które nie potrafi nawet spalonej żarówki sygnalizować, że nie wspomnę o zaawansowanej komunikacji z uzytkownikiem.
Może nie pisz czegoś co Ci się wydaje, a takim nie jest ;) Skoro normalny ton wypowiedzi odbierasz jako wywyższająco-pouczający to już na prawdę nie jest mój problem ;)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

pääkäyttäjä

Re: Komunikat czujnika cisnienia w oponach

Post autor: pääkäyttäjä » 30 kwie 2018, 13:06

Taa, jak zwykle - czegóż to ja innego mogłem się po Tobie spodziewać.

Awatar użytkownika
FXX
Administrator
Administrator
Posty: 10673
Rejestracja: 27 mar 2009, 16:14
Imię: Kamil

Re: Komunikat czujnika cisnienia w oponach

Post autor: FXX » 30 kwie 2018, 13:13

Na prawdę, niezmiernie mi przykro, że nie spełniam Twoich oczekiwań ;)
Volvo S60 R-Design D5

Były:
Alfa Romeo MiTo 1.4 16V
Alfa Romeo 159 SW 2.4JTDm
Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD

Lancia Lybra SW 1.9JTD
Daewoo Espero 1.5 GLX

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe”