Nie działa napęd CD-DVD .Radio Rt4

Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1657
Rejestracja: 14 lip 2011, 9:07
Imię: Robert
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie działa napęd CD-DVD .Radio Rt4

Post autor: ktoś ŁDZ » 01 mar 2021, 20:21

Jak dla mnie dźwięk muzyki jest ok, poprawny, czysty. Nie będę się wypowiadał za bardzo w tym temacie, bo 99% jazdy podróżuję bez radia/muzyki (włączam jak ktoś poprosi - lubię ciszę. Wiem, wiem, stary jestem od urodzenia ;) ). Dla mnie narastanie głośności pokrętłem jest dobrze zestawione. Można też equalizerem trochę pozmieniać ustawienia pod siebie. Powiem jedynie, że BOSE w 156 robiło robotę, tutaj coś po prostu gra, ale tragedii nie ma. Mnie wystarczy.

Co do czujników parkowania, u mnie pikanie jest głośne. Ale sprawdzę jeszcze jak będę jeździł z włączonym radiem na różnej głośności i dam znać.

Wysłane z mojego telefonA

Pozdro - Robert
Jest:
Lancia Phedra 2.2 JTD 170KM - TyAaaaa_TO_wóz_zzz
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
AR 156 SW 2.4 JTD 10V + wirus Ramzesa - Czarnulka
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

adi.p1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 47
Rejestracja: 21 mar 2018, 16:53
Imię: adam

Re: Nie działa napęd CD-DVD .Radio Rt4

Post autor: adi.p1 » 01 mar 2021, 21:07

W mirasript jest chociażby skrypt zmiany głośności wspomagania parkowania .
Tyle że u mnie regulacja nie działa,albo sam głośnik pikacza jest na wykończeniu albo ktoś go bezczelnie zakneblował taśmą.
U mnie nawet przyciszenie radia niewiele zmienia. Musi być cisza jak makiem zasiał i dopiero wtedy pod warunkiem że siedzimy w aucie sami i wstrzymamy oddech słychać że pika .
Adi.p1.ap@gmail.com.
Odbieram bez zwłoki

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Nie działa napęd CD-DVD .Radio Rt4

Post autor: Tomzik » 01 mar 2021, 21:09

A to tak źle u mnie nie jest ;)
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

adi.p1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 47
Rejestracja: 21 mar 2018, 16:53
Imię: adam

Re: Nie działa napęd CD-DVD .Radio Rt4

Post autor: adi.p1 » 01 mar 2021, 21:18

No to pozostaje namierzyć dziada gdzieś z tyłu i zobaczyć czy pianką uszczelniającą nie został pokryty.
Swoją drogą ciekawe czy dźwięk nie dobiega czasem z któregoś tylniego głośnika. ;-)
skoro poruszyłem temat to i powiadomię o jego zakończeniu .
Adi.p1.ap@gmail.com.
Odbieram bez zwłoki

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Nie działa napęd CD-DVD .Radio Rt4

Post autor: Tomzik » 01 mar 2021, 21:28

Bardziej obstawiam jakiś systemowy buzzer w desce rozdzielczej, ten sam co np piszczy o niezapięciu pasów.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
grzesiekj23
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 882
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Sławno

Re: Nie działa napęd CD-DVD .Radio Rt4

Post autor: grzesiekj23 » 01 mar 2021, 23:24

Co do pikania to odpowiadają za nie głośniki w tylnych słupkach. Przy prawidłowym działaniu muzyka sie ścisza po wbiciu wstecznego i słychać dźwięk parktronica. W Lexii da się ustawić natężenie w bodajże 5-cio stopniowej skali. To samo dla radia. Można ustawić jeden z kilku algorytmów automatycznego zgłaśniania w zależności od prędkości jazdy. Co do głośności na postoju to skala jest logarytmiczna, dlatego dopiero około 18 zaczyna się coś dziać. U mnie jakość dźwięku jest ok. Nie ma się do czego przyczepić, Bose to to nie jest, za to niebo a ziemia w porównaniu do Kappy 😉
Były:
Dedra 2.0 i.e.
Kappa 2.4 175KM '98 > 8 lat i 120 000 km wspaniałych wspomnień

Jest:
Phedra Emblema 2.0 D 136+KM '06 > salon na kółkach ;)
Ypsilon Oro 1.4 95KM '07 > mały wariat ;)

Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1657
Rejestracja: 14 lip 2011, 9:07
Imię: Robert
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie działa napęd CD-DVD .Radio Rt4

Post autor: ktoś ŁDZ » 03 mar 2021, 11:35

Hej,

Mam tak samo jak Grześ pisze. Na ile bym nie podgłośnił radio, po włączeniu wstecznego się przycisza i wyraźnie, głośno słychać pikanie czujników.

Do 16-17 głośność narasta delikatnie, po tej wartości już bardziej zdecydowanie (większy "skok" się robi po każdym podgłoszeniu). Gra czysto i nie charczą głośniki. Ale tu wpływ też ma jakość nagrania czy odbiór stacji pewno (to co Tomzik mówił).

Pzdr.

Wysłane z mojego telefonA

Pozdro - Robert
Jest:
Lancia Phedra 2.2 JTD 170KM - TyAaaaa_TO_wóz_zzz
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
AR 156 SW 2.4 JTD 10V + wirus Ramzesa - Czarnulka
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

adi.p1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 47
Rejestracja: 21 mar 2018, 16:53
Imię: adam

Re: Nie działa napęd CD-DVD .Radio Rt4

Post autor: adi.p1 » 18 mar 2021, 20:16

Dobry wieczór.
Trochę się zeszło ze sprawdzeniem teorii ,czekałem na możliwość podłączenia do lexii.
Bezkosztowego. ;-)
W zakładce przygotowanie pojazdu (diagbox) nie znalazłem nic odnośnie możliwości zmiany głośności ani radia ,ani pikacza czujników cofania.
Kilka kliknięć do jakiego kraju auto, włącz światła ... test akumulatora. Następnie 10 min oczekiwania i tyle w zasadzie.

Owszem jeśli czujniki wykryją przeszkodę radio cichnie ,natomiast same pikanie jest tak masakrycznie ciche że musi być absolutna cisza i w aucie ,jak i okolicy.
Faktycznie dobiega ono z okolic tylnego słupka. Wrócę do tematu gdy zrobi się cieplej . Poświęcę sobotę i rozbiorę tył .
O wynikach oczywiście powiadomię.
Póki co przełączyłem emisje pikania na brzęczyk pod kierownicą, działa ;-)

Audio gra fatalnie ! Wiem że jest to temat bardzo indywidualny . Daleko mi do audiofila ,natomiast czasami lubię posłuchać muzyki głośniej .
do skali 20 jest raczej cicho ( poziom nie przeszkadzający w rozmowie)
Głośno to poziom 27 . max 30 i jest to już raczej kakofonia pierdzenia, trzasków i rozległych ran uszu i okolic. Niezależnie od źródła (cd ,radio ...)
Na wiosnę spróbuję wymienić wszystkie głośniki na zestawy odseparowane i zobaczymy. Czy to fatalne głośniki czy raczej uszkodzone radio.

Powiem Wam że kiedyś dawno ,dawno teamu jeździłem taką Phedrą służbową 109KM . Wtedy byłem zachwycony.
Dziś mam swoją.
170KM robi swoje, jeździ mi się równie fajnie, możliwość przewiezienia pralki i lodówki razem ;-)
Ale te drobne niedoskonałości spędzają mi sen z powiek.
Dziś podłączyłem diaga i wyszło jeszcze kilka innych kwiatków.
Nic poważnego ale jak znam siebie będę z tym walczył do utraty sił .Mojego albo jej ;-)
Także zapewne jeszcze będzie okazja spotkać się na forum albo z moimi pytaniami ,albo wyjaśnieniami jak ... to lub tamto
Niestety nie dysponuje Garażem and czym mocno ubolewam ,w Wawie koszt wynajęcia garażu to koszt odstępnego mieszkania w małym mieście ;-)
także czekam do wiosny ,pierwszych kwiatków i mocno + temperatur.
Za pomoc ,zabranie głosu w dyskusji serdecznie dziękuje.
Gdyby ktoś jednak wiedział z marszu gdzie są te ustawienia poziomu głośności chętnie poczytam.
Dziękuje
Adam
Adi.p1.ap@gmail.com.
Odbieram bez zwłoki

Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1657
Rejestracja: 14 lip 2011, 9:07
Imię: Robert
Lokalizacja: Łódź

Re: Nie działa napęd CD-DVD .Radio Rt4

Post autor: ktoś ŁDZ » 18 mar 2021, 22:44

Poszukałbym jeszcze w Module Sterującym BSI. Tam jest np włączanie i wyłączanie składania lusterek podczas otwarcia/zamykania auta. Może tam to schowali. Niestety Diagbox nie jest intuicyjny...

Wysłane z mojego telefonA

Pozdro - Robert
Jest:
Lancia Phedra 2.2 JTD 170KM - TyAaaaa_TO_wóz_zzz
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
AR 156 SW 2.4 JTD 10V + wirus Ramzesa - Czarnulka
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

adi.p1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 47
Rejestracja: 21 mar 2018, 16:53
Imię: adam

Re: Nie działa napęd CD-DVD .Radio Rt4

Post autor: adi.p1 » 20 mar 2021, 10:32

Dzień dobry.
Temat czujników cofania rozwiązany. Przy tej okazji okazało się także że i natężenie dźwięku z radia może być jednak większe. (głośniejsza muzyka)
Nie rozwiązało to oczywiście tematu słabej jego jakości ale to i tak duży krok do przodu. Jak ? Już piszę...
W diagu ustawień odnośnie głośności czujników nie znalazłem mimo 2 godzinnego zaglądania w każdą zakładkę. Dziwne bo podobno faktycznie gdzieś to jest.
Nie udało się połączyć z kalkulatorem radia ( podobno właśnie tam )
Tu znowu są dwie szkoły. Jedna mówi że się da połączyć z radiem ,druga natomiast że w przypadku posiadania ekranu LCD radio jako takie urządzenie nie występuje , a jest za to moduł teleinformatyczny. I tam są podobno ustawienia. No u mnie nie ma.
Swoją drogą bardzo proszę o weryfikację u siebie w aucie jeśli ktoś ma lexie i trochę czasu oraz ochoty.
Czy da się połączyć z urządzeniem Radio ?? Będzie dla potomnych 🤔 a i ja się przy okazji dowiem która wersja jest prawdziwa.
Jeśli chodzi jednak o temat czujników i ich głośności to w mirascript w zakładce rtxset jest możliwość regulacji 3 stopniowej głośności czujników cofania.
I przód i tył oddzielnie.
U mnie natomiast problem był jeszcze bardziej banalny.
Ktoś nie wiem po co i na co włączył w systemie "obecność wzmacniacza HiFi" .jeżeli go faktycznie nie ma powoduje to właśnie utratę głośności dźwięku ,zarówno jeśli chodzi o muzykę że wszystkich źródeł jak i owe czujniki cofania.
Można tą opcję wyłączyć lexią jak i mirrą .
Natychmiast po wyłączeniu wszystko wróciło do normy. Radio gra głośno już przy 20 na skali a nie 30 jak poprzednio.
Temat zatem rozwiązany. Tyle że może ktoś wie ,i podpowie jak podzielić te wpisy na dwa wątki .
Z luźnej dyskusji o napędzie CD zrobiło się zozwiązanie innego wątku. Może komuś się przyda w przyszłości.
Adi.p1.ap@gmail.com.
Odbieram bez zwłoki

Awatar użytkownika
grzesiekj23
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 882
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Sławno

Re: Nie działa napęd CD-DVD .Radio Rt4

Post autor: grzesiekj23 » 20 mar 2021, 22:45

Ja potwierdzam, że w przypadku LCD jest tylko moduł telematyki. Zrób sobie automatyczne wyszukiwanie kalkulatorów bo może w ustawieniach ktoś wyłączył telematykę. Ręcznie też powinno się dać to zrobić. Niestety dawno zaglądałem w tamte zakamarki diaga i nie pamiętam ścieżki dokładnie, ale była tam opcja wyboru radia. Ja u siebie zmieniałem głośności właśnie w telematyce.
Były:
Dedra 2.0 i.e.
Kappa 2.4 175KM '98 > 8 lat i 120 000 km wspaniałych wspomnień

Jest:
Phedra Emblema 2.0 D 136+KM '06 > salon na kółkach ;)
Ypsilon Oro 1.4 95KM '07 > mały wariat ;)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”