Phedra - pytanie o oświetlenie przednie

AdiBanys
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2021, 18:49
Imię: Adrian
Lokalizacja: Wolbrom

Phedra - pytanie o oświetlenie przednie

Post autor: AdiBanys » 21 lip 2021, 19:10

Witam. Pytanie kieruję do znawców tematu i posiadaczy wersji wyposażonej w reflektory biksenon/H7 . Po przełączeniu manetką przy kierownicy ( włączenie świateł drogowych ) - świecą oba źródła swiatła jednocześnie ? W moim egzemplarzu po przełączeniu na światła drogowe gasną ksenony i świeci tylko H7 . Przecież w reflektorach są zamontowane kompletne zespoły biksenon z przesłoną . Elektromagnesy są podłączone . Po pociągnięciu manetki przy kierownicy do siebie ( błyskanie światłami ) oba źródła światła świecą jednocześnie , przesłona biksenonu się opuszcza , a kiedy nastąpi przełączenie jest jakby odcinane zasilanie przetwornicy . Pytanie czy tak jest fabrycznie , czy to przypadłość mojego egzemplarza ? Czy problem tkwi w instalacji , BSI , czy to kwestia programowania Diagboxem ?
Ostatnio zmieniony 21 lip 2021, 19:47 przez faraon, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Uzupełnij profil o miejscowość i przywitaj się "oficjalnie" w odpowiednim dziale.
Jest : Lancia Phedra 2.0 Multijet 2008r. Były : Fiat Croma 2005 , Ford C-Max 2.0 Diesel , Ford C-Max 1.8 , Peugeot 807 2.0 HDi , Citroen Xsara Picasso 1.8 , Ford Focus 1.8 , Skoda Octavia 1.6 , Volkswagen Vento 1.9D , Fiat Siena 1.6 , Fiat 126p

wiesiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 524
Rejestracja: 02 lis 2016, 9:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Phedra - pytanie o oświetlenie przednie

Post autor: wiesiu » 21 lip 2021, 20:48

U mnie świeciły ksenony i H7 gdy włączałem długie. Oczywiscie ksenon zmieniał też położenie przesłony aby dawać dalej. Mocno to świeci.
-Lancia Phedra 3.0 LPG 2004
- i inne same Fordy :P

Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1657
Rejestracja: 14 lip 2011, 9:07
Imię: Robert
Lokalizacja: Łódź

Re: Phedra - pytanie o oświetlenie przednie

Post autor: ktoś ŁDZ » 21 lip 2021, 22:33

Mam tak samo jak pisze Wiesiu. Świecą ksenony i H7.

Jak przy mruganiu długimi świecą u Ciebie ksenony i H7, to może coś w DB można przestawić jakąś opcję. Wydaje mi się, że gdyby była usterka to byś nie mógł mrugać długimi normalnie jak piszesz. Ale specem nie jestem.

Wysłane z mojego telefonA


Pozdro - Robert
Jest:
Lancia Phedra 2.2 JTD 170KM - TyAaaaa_TO_wóz_zzz
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
AR 156 SW 2.4 JTD 10V + wirus Ramzesa - Czarnulka
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Phedra - pytanie o oświetlenie przednie

Post autor: Tomzik » 24 lip 2021, 23:04

Też potwierdzam świecenie zarówno palników jak i żarówek H7.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

AdiBanys
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2021, 18:49
Imię: Adrian
Lokalizacja: Wolbrom

Re: Phedra - pytanie o oświetlenie przednie

Post autor: AdiBanys » 26 lip 2021, 16:54

Dziękuję za odpowiedzi . Od poprzedniego właściciela wiem , że zmieniał wersję softu w komputerze . Mam na myśli komputer do nawigacji - wersja z wyświetlaczem między zegarami . Nie wiem , czy grzebał wtedy gdzieś jeszcze i mógł coś wyłączyć. W tej chwili po przełączeniu na światła drogowe oświetlenie jest beznadziejne. Bezpośrednio przed samochodem jest ciemno , a żarówki H7 świecą dość wysoko . Nie zorientowałem się od razu po zakupie , ponieważ to moje pierwsze auto z oświetleniem xenonowym. Wykonałem odpowiednie pomiary przyrządem na kostce przyłączeniowej do reflektora i po przełączeniu na światła długie zanika napięcie na przetwornicy i elektormagnesie przysłony - przysłona się zamyka . Wychodzi na to ,że BSI odcina wtedy zasialnie na tą wiązkę . Być może to wina pająka pod kierownicą - przełącznika - sam już nie wiem.
Jest : Lancia Phedra 2.0 Multijet 2008r. Były : Fiat Croma 2005 , Ford C-Max 2.0 Diesel , Ford C-Max 1.8 , Peugeot 807 2.0 HDi , Citroen Xsara Picasso 1.8 , Ford Focus 1.8 , Skoda Octavia 1.6 , Volkswagen Vento 1.9D , Fiat Siena 1.6 , Fiat 126p

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Phedra - pytanie o oświetlenie przednie

Post autor: Tomzik » 28 lip 2021, 7:56

Raczej coś z elektryką, też zmieniałem soft w radiu i nie powinno mieć to żadnego wpływu na światła.

A jeszcze przyszedł mi do głowy tryb skandynawski, może to coś broi? Choć nie sądzę, ale...

Masz światła mijania od razu włączane czy dopiero jak manetkę przekręcisz z pozycji 0?

Ewentualnie tryb auto na manetce - nie próbowałem tego w Phedrze, ale w Delcie mam tak, że nie idzie w ogóle przełączyć dźwigni na drogowe jeśli masz włączone światła mijania automatyczne, tzn zależne od czujnika zmierzchu.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
grzesiekj23
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 882
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Sławno

Re: Phedra - pytanie o oświetlenie przednie

Post autor: grzesiekj23 » 28 lip 2021, 15:01

Ja przełączyłem sobie kiedyś na tryb skandynawski. Jeżdżę na nich cały czas i tak:
- przy przełączniku w pozycji 0 i podczas dnia długie nie włączą się na stałe, można tylko mrugać,
- przy przełączniku w pozycji 0 i po zmierzchu długie się załączają normalnie,
- przy przełączniku w pozycji 3(mijania/długie) , niezależnie od pory dnia długie się załączają.

W każdym z powyższych przypadków ksenony świecą zawsze.

- Przy przełączniku w pozycji 2(postojowe) nie świecą ani mijania,ani nie da się załączyć długich ;)
Były:
Dedra 2.0 i.e.
Kappa 2.4 175KM '98 > 8 lat i 120 000 km wspaniałych wspomnień

Jest:
Phedra Emblema 2.0 D 136+KM '06 > salon na kółkach ;)
Ypsilon Oro 1.4 95KM '07 > mały wariat ;)

AdiBanys
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2021, 18:49
Imię: Adrian
Lokalizacja: Wolbrom

Re: Phedra - pytanie o oświetlenie przednie

Post autor: AdiBanys » 28 lip 2021, 18:15

Zgadza się .Mam włączony tryb skandynawski , ale z możliwością wyłączania w menu samochodu. Co ciekawe , kiedy wyłączę tryb skandynawski w menu , czasem - nie zawsze robi się dyskoteka - bardzo szybkie miganie oświetlenia deski i zegarów na przemian z miganiem ksenonów . Kiedy "zaświeca się deska to gasną ksenony i odwrotnie . Wtedy pomaga włączenie świateł dźwignią z pozycji 0 na światła mijania . Wówczas to miganie się uspkojaja. Zauważyłem ,że to miganie występuje w słabym oświetleniu zewnętrznym , kiedy jest pochmurno , w nieoświetlonym garażu itp. Może winny jest czujnik oświetlenia . Tak ,czy inaczej potrzebny mi kumaty człowiek z odpowiednim oprogramowaniem . W mojej okolicy Wolbrom - Małopolska nie kojarzę żadnego.
Jest : Lancia Phedra 2.0 Multijet 2008r. Były : Fiat Croma 2005 , Ford C-Max 2.0 Diesel , Ford C-Max 1.8 , Peugeot 807 2.0 HDi , Citroen Xsara Picasso 1.8 , Ford Focus 1.8 , Skoda Octavia 1.6 , Volkswagen Vento 1.9D , Fiat Siena 1.6 , Fiat 126p

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Phedra - pytanie o oświetlenie przednie

Post autor: Tomzik » 29 lip 2021, 7:08

Uzyskałem kiedyś taki efekt grzebiąc w Diagboxie w opcjach automatycznych świateł.

Na szczęście wiedziałem co zmieniłem i wróciłem do poprzedniego ustawienia.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

AdiBanys
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2021, 18:49
Imię: Adrian
Lokalizacja: Wolbrom

Re: Phedra - pytanie o oświetlenie przednie

Post autor: AdiBanys » 29 lip 2021, 21:24

Witam i dziękuję za wszelkie podpowiedzi. W takim razie pozostaje mi tylko poszukiwanie kumatego człowieka z Diagboxem . Może ktoś podpowie mi kogoś z okolic Krakowa lub na Śląsku . Ewentualnie dosłownie - mając podpięty Diagbox - w której zakładce menu szukać rozwiązania problemu ze światłami ?
Jest : Lancia Phedra 2.0 Multijet 2008r. Były : Fiat Croma 2005 , Ford C-Max 2.0 Diesel , Ford C-Max 1.8 , Peugeot 807 2.0 HDi , Citroen Xsara Picasso 1.8 , Ford Focus 1.8 , Skoda Octavia 1.6 , Volkswagen Vento 1.9D , Fiat Siena 1.6 , Fiat 126p

AdiBanys
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 21 lip 2021, 18:49
Imię: Adrian
Lokalizacja: Wolbrom

Re: Phedra - pytanie o oświetlenie przednie

Post autor: AdiBanys » 17 sie 2021, 7:43

Witam wszystkich. Poradziłem sobie z tematem ,ale nie do końca. Aby bixenon nie gasł po przełączeniu na światła drogowe czyli tzw.długie musiałem w diagboxie wyłączyć funkcję świateł dziennych i zaznaczyć opcję światła zwykłe. To rozwiązało problem , ale nie mogę obecnie uruchomić funkcji świateł dziennych - telekodowanie nie możliwe przy tak zaznaczonych opcjach. Jeśli ktoś może mi popowiedzieć ,jakie opcje zanaczyć lub odznaczyć , żeby mimo to działała opcja świateł dziennych , czyli świateł mijania nawet kiedy manetka czy kierownicy jest na ustawieniu "0" to będę wdzięczny . Drugi problem - w ustawieniu manetki na "AUTO" światła mijania powinny się automatycznie uruchomić po zmierzchu , obecnie to także nie działa. Niestety poprzedni właściciel namieszał , kiedy bawił się diagoxem , a ja teraz muszę się to wyprostować . Pozdrawiam wszystkich .
Jest : Lancia Phedra 2.0 Multijet 2008r. Były : Fiat Croma 2005 , Ford C-Max 2.0 Diesel , Ford C-Max 1.8 , Peugeot 807 2.0 HDi , Citroen Xsara Picasso 1.8 , Ford Focus 1.8 , Skoda Octavia 1.6 , Volkswagen Vento 1.9D , Fiat Siena 1.6 , Fiat 126p

adi.p1
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 47
Rejestracja: 21 mar 2018, 16:53
Imię: adam

Re: Phedra - pytanie o oświetlenie przednie

Post autor: adi.p1 » 05 paź 2021, 13:32

Już wyjaśniam.
Ustawienie w bsi:
Światła mijania oraz drogowe w jednym bloku świetlnym . Ma być na Nie !
Wtedy będzie bixenon.
Mały edit gdyż mam więcej czasu.
Jedynym ustawieniem mającym na to wpływ jest to o którym napisałem wyżej.
Bsi -naprawa -telekodowanie- oświetlenie- i jak wyżej .
Jest to ewidentny błąd konfiguracji bsi.
Resztę przywróć jak była.
Sprawdź obecność czujnika światła w konfiguracji. Musi być :obecny
Sprawdź obecność przełącznika cztero-pozycyjnego oświetlenia. Tak samo obecny.
Światła skandynawskie wg uznania . Na to co bolało Twoje auto lekarstwo jest jedno, niepotrzebnie mieszałeś ale wiadomo ...chciałeś dobrze.

Jeśli niebieska kontrolka świateł długich na tablicy kontrolek zaświeca się podczas sterowania dźwignią przy kierownicy a świateł brak! ( niezależnie od reflektorów (h7,xenon) ,od razu wykluczyć można ;przełącznik zespolony ,bezpieczniki oraz przekaźniki w bsi albo bsm w zależności od wersji.
Tak jakby ktoś kiedyś szukał info
Adi.p1.ap@gmail.com.
Odbieram bez zwłoki

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”