Phedra - akumulator ?

Awatar użytkownika
Turbodymoman
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 20 lis 2016, 20:32
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kurowice

Phedra - akumulator ?

Post autor: Turbodymoman » 08 kwie 2020, 16:34

Witam. Samochód stał kilka dni nie użytkowany. Postanowiłem go odpalić. Wkładam kluczyk do stacyjki, przekręcam i nic cisza. Akumulator po podłączeniu prostownika pokazuje full. W momencie otworzenia drzwi, tak jak po ich zamknięciu słychać "pikanie" które w żaden sposób nie ustaje. Mało tego, samochód sam zadzwonił pod 112. Co jest?!

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: Phedra - akumulator ?

Post autor: mikee72 » 08 kwie 2020, 20:18

Turbodymoman pisze: 08 kwie 2020, 16:34 Akumulator po podłączeniu prostownika pokazuje full.
Cokolwiek to znaczy - akumulator sprawdź lepiej miernikiem. Miernik przy takich problemach to podstawa.

Jak już podłączyłeś do ładowarki to daj jej 24h, a po naładowaniu poczekaj z godzinkę i sprawdź miernikiem
- dobry akumulator powinien trzymać około 13V albo niewiele mniej.
Jeżeli masz możliwość podłączyć jakiś odbiornik 12V (najlepiej z poborem 0.5-2A) to zrób to i mierz co jakiś czas napięcie,
które może spaść w ciągu około godziny o kilka pozycji po przecinku ale powinno utrzymywać się na ponad 12.5V.
Wtedy dopiero możesz założyć, że akumulator nie jest 'strzelony' i przyjrzeć się zachowaniu auta,
które może robić różne cyrki przy uszkodzonym/niedoładowanym akumulatorze.
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

MobiDoktorGSM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 578
Rejestracja: 06 lut 2018, 17:44
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Tychy

Re: Phedra - akumulator ?

Post autor: MobiDoktorGSM » 09 kwie 2020, 12:13

Stawiałbym na akumulator. Mój, gdy dogorywał, po nieudanej próbie odpalenia, włączał sam od siebie awaryjne, wieczorem dało się odczuć słabsze doświetlenie kabiny. Przetestuj akumulator tak jak Mikee72 Ci opisał i podejrzewam będziesz wszystko wiedział.
Jest: Lancia Phedra 2.0 16V 2004
Było: Ford Focus 1999 (kombi)

-------

W wolnych chwilach zapraszam na bloga. Zepsuł Ci się telefon? Tablet? Napisz, chętnie pomogę :)

Awatar użytkownika
Turbodymoman
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 20 lis 2016, 20:32
Imię: Paweł
Lokalizacja: Kurowice

Re: Phedra - akumulator ?

Post autor: Turbodymoman » 09 kwie 2020, 14:52

Kupiłem nowy akumulator. Na nowym miernik pokazywał 9,80 , na "starym" 9,40... więc różnica nie wielka. Po zamontowaniu nowego, wszystko ustało, samochód odpalił bez problemu i wszystko jest jak dawniej, ale i tak stanowi to dla mnie dużą zagadkę. Tak czy siak, dziękuje za pomoc!

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2065
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Phedra - akumulator ?

Post autor: Jam_Belfegor » 09 kwie 2020, 16:23

Turbodymoman pisze: 09 kwie 2020, 14:52 Kupiłem nowy akumulator. Na nowym miernik pokazywał 9,80 , na "starym" 9,40... więc różnica nie wielka. Po zamontowaniu nowego, wszystko ustało, samochód odpalił bez problemu i wszystko jest jak dawniej, ale i tak stanowi to dla mnie dużą zagadkę. Tak czy siak, dziękuje za pomoc!
To chyba miernik masz strzelony akumulator przy tej wartości nawet by Ci nie dygnął rozrusznikiem. 10,5V w spoczynku to już bardzo głębokie rozładowanie akumulatora, gdzie postępuje już proces zasiarczania, a generalnie nie powinno być poniżej 12V. Normalny woltaż po naładowaniu i ustabilizowaniu to 12,5V do 13V

Awatar użytkownika
Marcin_D
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 3236
Rejestracja: 21 wrz 2005, 0:00
Lokalizacja: Radom woj. mazowieckie

Re: Phedra - akumulator ?

Post autor: Marcin_D » 10 kwie 2020, 13:41

Przy 9,4V to nawet by przekaźniki nie cyknęły - weź Ty to zmierz innym miernikiem.
Tak wartości to mają akumulatory na złomie.

Awatar użytkownika
NIKT.
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 115
Rejestracja: 02 cze 2019, 11:57
Imię: Krzysiek
Lokalizacja: Łódź

Re: Phedra - akumulator ?

Post autor: NIKT. » 12 kwie 2020, 22:28

Napięcie może mieć nawet 13.6V a zamiast 700ah -100ah.
Zamiast bawić się w mierniki i inne zbędne rzeczy jedź najzwyklej w świecie do sklepu z akumulatorami.
Gościu wyjdzie do Twojego auta z testerem akumulatora i sprawdzi V i ah.




Boso, ale w ostrogach.


ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”