PHEDRA 2,2 termometr zewnętrzny zawyża temp 58*C

Awatar użytkownika
mikee72
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1106
Rejestracja: 21 maja 2015, 9:41
Imię: Mikołaj
Lokalizacja: Poznań

Re: PHEDRA 2,2 termometr zewnętrzny zawyża temp 58*C

Post autor: mikee72 » 17 cze 2019, 7:53

Żeby 'domknąć' temat pozwalam sobie ( :wink: bez autoryzacji..) wrzucić porady kolegów z forum Puga:

111szymon
Cześć. Wygląda na to, że mam zepsuty czujnik temperatury zewnętrznej (w lusterku) - pokazuje temperaturę powyżej 60 st. C. Chciałbym wymienić ten czujnik. Jak się do niego dostać? Jak rozebrać lusterko, żeby był dostęp umożliwiający wymianę tego czujnika?

111szymon
To może odpowiem sam sobie - może komuś się przyda kiedyś. Aby wymienić ten czujnik nie trzeba wyjmować wkładu lusterka, wystarczy zdjąć lakierowaną cześć - pokrywę lusterka. Jest tam kilka zatrzasków, które dość łatwo rozpiąć, ja zacząłem od dolnego zatrzasku. Czujnik wymieniłem - z kratek klimatyzacji nareszcie zaczęło lecieć ciepłe powietrze.

Długi
Ja wymieniałem ten czujnik. Kupiłem nowy zamiennik na alledrogo. Czujnik jest do lutowania lub jak ko woli można go połączyć za pomocą kostki elektrycznej. Ja zrobiłem na kostkę.
Od strony wkładu brak dostępu trzeba zdjąć lakierowaną pokrywę. Wymianę zrobiłem nieco inaczej jak kolega .Najpierw zdjąłem wkład lusterka potem pokrywę. Lusterko jest zamocowane na taką sprężynę zaciskową. Uwaga, łatwo zdjąć trudniej założyć.


111szymon
Też kupiłem zamiennik z allegro poniżej 30zł. Kabel: 2 żyły - do lutowania, nie ma znaczenia biegunowość - możemy połączyć dowolnie.
Lancia Voyager Platinum 3.6 24v PB+LPG A.D.2014
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”