Jeśli komuś piszczą hamulce Brembo w Lancii Phedra, Ulysse itd to mam ROZWIĄZANIE

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2065
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Jeśli komuś piszczą hamulce Brembo w Lancii Phedra, Ulysse itd to mam ROZWIĄZANIE

Post autor: Jam_Belfegor » 09 lip 2020, 8:00

Po materiale w TVN'nie gawiedź spragniona ciszy wykupiła cały nakład :P

wiesiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 524
Rejestracja: 02 lis 2016, 9:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Jeśli komuś piszczą hamulce Brembo w Lancii Phedra, Ulysse itd to mam ROZWIĄZANIE

Post autor: wiesiu » 09 lip 2020, 13:43

Jam_Belfegor pisze: 08 lip 2020, 15:24
wiesiu pisze: 08 lip 2020, 15:16 Nie dziala ten smar ATE.
Działa ale na chwilę :D j/w. dokładniej jakieś 5-6mc był spokój bo robiłem na zimę a piszczy od miesiąca z powrotem :D Mam też Textar'a i działa tak samo.

Ja pisalem, ze w phedrze nie dziala na zaciskach brembo,moze w innych autach dziala, ale jak tylko na jakis czas to i tak bez sensu.
-Lancia Phedra 3.0 LPG 2004
- i inne same Fordy :P

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2065
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Jeśli komuś piszczą hamulce Brembo w Lancii Phedra, Ulysse itd to mam ROZWIĄZANIE

Post autor: Jam_Belfegor » 09 lip 2020, 14:35

A tu się zgodzę... no chyba ze ktoś lubi sobie opuszczać koła co kilka miesięcy :lol: Dlatego to "czerwone cudo" wydaje się być dobrym rozwiązaniem, dla tych który mają problem, bo w końcu nie wszystkie klocki / hamulce piszczą.

Zauważyłem też takie prawidło i luźniej klocek pracuje w jarzmie wręcz po nim gania tym większa / wręcz granicząca z pewnością szansa ze będzie piszczało... no ale to logiczne. Drganie i przesuwanie się klocka w zacisku powoduje tarcie na styku płytka klocka / tłoczek i piszczenie. Oczywiście drgania są bardzo szybkie i intensywne stąd pisk. Przy mocniejszym wciśnięciu hamulca pisk ustaje, kiedy to napór tłoczka na klocek jest już tak duży ze nie jest w stanie się już przemieszczać.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”