Phedra - naprawa / regeneracja środkowego fotela drugiego rzędu

MobiDoktorGSM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 578
Rejestracja: 06 lut 2018, 17:44
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Tychy

Phedra - naprawa / regeneracja środkowego fotela drugiego rzędu

Post autor: MobiDoktorGSM » 08 gru 2019, 13:45

Cześć,
jak widać na załączonym obrazku tyle zostało z "sanek" fotela. Były totalnie pozrywane, popękane. Fotel się składa, alcantara jest w bardzo dobrym stanie. Stąd pomysł by naprawić ten fotel - co by dalej mógł służyć.

Zdjąłem plastikowe osłony, wykręciłem te "sanki". Czy dobrze rozumiem, że wystarczy, że dorwę inne, sprawne sanki i fotel powinien dalej służyć i przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo w podróży czy czegoś mi jeszcze brakuje? Te części z połamanych sanek na coś się mi jeszcze przydadzą czy wywalić?

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Gdyby ktoś miał dostęp do fotela z dobrymi "sankami" za dobre pieniądze - proszę dać znać :)
Jest: Lancia Phedra 2.0 16V 2004
Było: Ford Focus 1999 (kombi)

-------

W wolnych chwilach zapraszam na bloga. Zepsuł Ci się telefon? Tablet? Napisz, chętnie pomogę :)

Awatar użytkownika
goldixll
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1538
Rejestracja: 16 lut 2009, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Częstochowa

Re: Phedra - naprawa / regeneracja środkowego fotela drugiego rzędu

Post autor: goldixll » 08 gru 2019, 15:55

Tak wystarczy wymienić mechanizm... Sam tak reanimowałem jeden z foteli . Co do fotela to trzeba szukać i czekać, czasem ktoś wrzuca za drobne fotel z uszkodzoną tapicerką ...
Była Lancia Kappa 2.4 kle kle kle , była Lancia Kappa 2.0 z lpg, była bawarka 2.8 ,
był sweter kombi 1.6SR,był Punciak 1.2 , Hyundai Santa Fe 2.4 lpg
Była Lancia Lybra 2.4 jtd
Jest Fiat Ulysse 3.0 lpg
Obrazek
Jest Daćka Sandero 0.9 :lol:
Obrazek

Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1657
Rejestracja: 14 lip 2011, 9:07
Imię: Robert
Lokalizacja: Łódź

Re: Phedra - naprawa / regeneracja środkowego fotela drugiego rzędu

Post autor: ktoś ŁDZ » 08 gru 2019, 18:34

Podzwoń po rozbitych Ulysee2/Phedra/C8/807 i pytaj o sam fotel. Ja potrzebowałem środkowy żeby reanimować zwijanie pasa. Kupiłem z Ulysee2 środkowy fotel za 70 zł. Dodatkowo mechanizm suwania/składania rozebrałem z bratem na elementy i 2 inne mechanizmy w fotelach w Phedrze ożywiliśmy dzięki dawcy. Resztki zostawiłem - może kiedyś się przydadzą. Podpowiadam żebyś je zostawił, może kiedyś coś się urwie w którymś mechanizmie fotela i będziesz miał na podmianę.

P.S. Jeśli będziesz wyrzucał, a są sprawne mechanizmy wypięcia i przesuwania z chęcią je przygarnę, pisz na priv jak coś.

Wysłane z mojego telefonA
Pozdro - Robert
Jest:
Lancia Phedra 2.2 JTD 170KM - TyAaaaa_TO_wóz_zzz
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
AR 156 SW 2.4 JTD 10V + wirus Ramzesa - Czarnulka
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

MobiDoktorGSM
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 578
Rejestracja: 06 lut 2018, 17:44
Imię: Krzysztof
Lokalizacja: Tychy

Re: Phedra - naprawa / regeneracja środkowego fotela drugiego rzędu

Post autor: MobiDoktorGSM » 22 sie 2020, 1:41

Udało się mi przeszczepić sanki z innego fotela :) po za małym problemem z jedną śrubą, generalnie jest ok. Czy w domowych warunkach mógłbym sobie przegwintować gwint w jednym z zaczepów?

Jedną śrubę próbowałem dokręcić ale była dość duża bieda (opór). Jak udało się mi jakimś cudem ją wykręcić, to na samym końcu nieco "zjechana". Pytanie: próbować dokręcać mimo wszystko, czy najpierw właśnie próbować przegwintować? :) Obrazek

Wysłane z mojego POT-LX1 przy użyciu Tapatalka

Jest: Lancia Phedra 2.0 16V 2004
Było: Ford Focus 1999 (kombi)

-------

W wolnych chwilach zapraszam na bloga. Zepsuł Ci się telefon? Tablet? Napisz, chętnie pomogę :)

wiesiu
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 524
Rejestracja: 02 lis 2016, 9:28
Lokalizacja: Wrocław

Re: Phedra - naprawa / regeneracja środkowego fotela drugiego rzędu

Post autor: wiesiu » 22 sie 2020, 8:33

Jak jest lekko uszkodzony gwint to oczywiscie ze lepiej gwintowac i go poprawic.
-Lancia Phedra 3.0 LPG 2004
- i inne same Fordy :P

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”