Phedra - czujniki poziomowania ksenonów

regwit
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 11 lis 2010, 15:29
Lokalizacja: Warszawa Wawer

Phedra - czujniki poziomowania ksenonów

Post autor: regwit » 11 lut 2011, 10:20

Witajcie

Czy ktoś z szanownych Kolegów orientuje się gdzie w Lancii Phedra 3,0 2003 znajdują się czujniki poziomowania lamp ksenonów. Przeleżałem pod autem 1 godzinę, obejrzałem wahacze i nie mogę zlokalizować. Światła świecą w asfalt i nie da się jeździć. Dzięki za pomoc z góry

Witek
Lancia Phedra V6
Skoda 1000 MB - 1969

argenta67

Re: Phedra - czujniki poziomowania ksenonów

Post autor: argenta67 » 12 lut 2011, 15:32

regwit pisze:Witajcie

Czy ktoś z szanownych Kolegów orientuje się gdzie w Lanci Phedra 3,0 2003 znajdują się czujniki poziomowania lamp ksenonów. Przeleżałem pod autem 1 godzinę, obejrzałem wahacze i nie mogę zlokalizować. Światła świecą w asfalt i nie da się jeździć. Dzięki za pomoc z góry

Witek
Czujniki są montowane w okolicach stabilizatorów nie wahaczy, ale to i tak nie ich wina masz po prostu światła w trybie awaryjnym i wtedy automatycznie się opuszczają by nie oślepiać innych użytkowników, nie wyświetla ci się jakiś błąd :?:

regwit
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 11 lis 2010, 15:29
Lokalizacja: Warszawa Wawer

Re: Phedra - czujniki poziomowania ksenonów

Post autor: regwit » 13 lut 2011, 12:06

Hej

No właśnie błąd żaden się nie wyświetla. Wiele innych tak, ale ten nie. Po włączeniu świateł rozpoczyna się procedura kalibracji a potem światła powoli opuszczają się do pozycji najniższej z możliwych. Dziwne, że zaczęło się to dziać po wymianie pompy paliwa. Mogli coś uszkodzić podczas naprawy? Witek
Lancia Phedra V6
Skoda 1000 MB - 1969

argenta67

Re: Phedra - czujniki poziomowania ksenonów

Post autor: argenta67 » 13 lut 2011, 12:17

Zawsze po włączeniu jest uruchamiana funkcja auto kalibracji i jeśli działa to trzeba światła ustawić.

regwit
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 11 lis 2010, 15:29
Lokalizacja: Warszawa Wawer

Re: Phedra - czujniki poziomowania ksenonów

Post autor: regwit » 13 lut 2011, 13:32

No ale jak ustawić. Podniosłem je za pomocą śrub przy lampach na max ale i tak świeca za nisko (mierzyłem na murze w porównaniu z samochodem kolegi) Wydaje mi się że jest to problem powiązany z czujnikami. Zatem gdzie ich szukać? Chcę sprawdzić czy jak nimi poruszę to zmieni się cokolwiek w poziomie świecenia. To powinno dać odpowiedź w czym problem. W
Lancia Phedra V6
Skoda 1000 MB - 1969

argenta67

Re: Phedra - czujniki poziomowania ksenonów

Post autor: argenta67 » 13 lut 2011, 14:43

Może masz podgięty łącznik między czujnikiem a stabilizatorem bo wygląda to tak jak byś miał tył mocno obciążony, podnieś cały tył na dwóch lewarkach i zobacz czy zmienia się wysokość świateł, a jeszcze lepiej to podłączyć pod komputer.

regwit
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 11 lis 2010, 15:29
Lokalizacja: Warszawa Wawer

Re: Phedra - czujniki poziomowania ksenonów

Post autor: regwit » 14 lut 2011, 11:26

Nie sądzę. W nic nie uderzyłem, by uszkodzić cokolwiek mechanicznie. Trzeba będzie pojechać do warsztatu niestety. Czy są jeszcze na świecie samochody bez elektroniki???? : cenzura :
Lancia Phedra V6
Skoda 1000 MB - 1969

argenta67

Re: Phedra - czujniki poziomowania ksenonów

Post autor: argenta67 » 14 lut 2011, 17:29

regwit pisze:Nie sądzę. W nic nie uderzyłem, by uszkodzić cokolwiek mechanicznie. Trzeba będzie pojechać do warsztatu niestety. Czy są jeszcze na świecie samochody bez elektroniki???? : cenzura :
Możesz przyjechać do mnie to zobaczymy.

regwit
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 15
Rejestracja: 11 lis 2010, 15:29
Lokalizacja: Warszawa Wawer

Re: Phedra - czujniki poziomowania ksenonów

Post autor: regwit » 16 lut 2011, 11:46

Z przyjemnością :D . Podeślij tylko na PW lub maila kiedy i gdzie. Ja oczywiście się dopasuję. Niestety nie posiadam garaży ani dostępu. Witek

witreg@wp.pl
Lancia Phedra V6
Skoda 1000 MB - 1969

argenta67

Re: Phedra - czujniki poziomowania ksenonów

Post autor: argenta67 » 16 lut 2011, 18:44

regwit pisze:Z przyjemnością :D . Podeślij tylko na PW lub maila kiedy i gdzie. Ja oczywiście się dopasuję. Niestety nie posiadam garaży ani dostępu. Witek

witreg@wp.pl
W moim wcześniejszym poście jest wszystko pod "mnie" : ok2 :

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Phedra - czujniki poziomowania ksenonów

Post autor: Tomzik » 05 kwie 2021, 21:54

To będzie złota łopata ;)

Dziś wieczór spotkało mnie to samo - lampy w dole. I też nie znalazłem tych głupich czujników.

Po przebojach z Deltą przypuszczam, że to kwestia złych styków na złączach przy czujnikach (lub gdzieś po drodze).

Wie ktoś jak wyglądają złącza do tych czujek, żebym sobie je namierzył? Wymienię wraz z zaciśnięciem nowych konektorów i mam nadzieję będzie ok.

Tylko pytanie czy złącze jest standardowo 6-pinowe z przesuniętymi względem siebie 2 rzędami po 3 piny?
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1657
Rejestracja: 14 lip 2011, 9:07
Imię: Robert
Lokalizacja: Łódź

Re: Phedra - czujniki poziomowania ksenonów

Post autor: ktoś ŁDZ » 05 kwie 2021, 22:47

Cześć,

Z tego co pamiętam, przedni jest zaraz za silnikiem, będąc pod autem szukaj mniej więcej na wysokości konsoli środkowej. Ten powinien być dobrze widoczny. Z kolei tylni jest przed prawym, tylnym kołem, dobrze schowany, we wnęce czy jak to tam zwał. Tego długo szukałem. Szkoda że zdjęć nie zrobiłem wtedy. Niestety nie mam możliwości wjechania na kanał czy na podnośnik, bo bym przesłał zdjęcia z ich umiejscowieniem.

Chyba że Ty masz, to mogę przy pomocy Messengera Cię naprowadzić. Jak coś to dzwoń.

Wysłane z mojego telefonA

Pozdro - Robert
Jest:
Lancia Phedra 2.2 JTD 170KM - TyAaaaa_TO_wóz_zzz
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
AR 156 SW 2.4 JTD 10V + wirus Ramzesa - Czarnulka
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Phedra - czujniki poziomowania ksenonów

Post autor: Tomzik » 05 kwie 2021, 23:37

Bardziej chodzi mi o wtyczki.

Tylny udało mi się rozkminić z fotek w necie, wychodzi na takie samo złącze jak w czujce od Delty.

Mam nadzieję, że przód też taki sam i że jest mały zapas przewodów, żeby zacisnąć nowe konektory i dać nowe wtyczki z uszczelkami.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

Awatar użytkownika
grzesiekj23
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 882
Rejestracja: 12 kwie 2009, 20:51
Imię: Grzesiek
Lokalizacja: Sławno

Re: Phedra - czujniki poziomowania ksenonów

Post autor: grzesiekj23 » 06 kwie 2021, 22:08

Przepraszam, że się wetnę w rozmowę bo niestety nie znam odpowiedzi na pytanie odnośnie wtyczek, ale skoro jesteście już w temacie to może macie pojęcie co mogło nawalić kiedy xsenony się przestały poziomować? Przy odpaleniu kalibrują się, ustawiają w jednej pozycji i już tak zostają. Na szczęście nie jadą na sam dół tylko stoją na dobrym poziomie, ale w trakcie jazdy ani drgną. Diagbox wywala komunikat o błędzie połączenia z kalkulatorami prawej i lewej strony.
Były:
Dedra 2.0 i.e.
Kappa 2.4 175KM '98 > 8 lat i 120 000 km wspaniałych wspomnień

Jest:
Phedra Emblema 2.0 D 136+KM '06 > salon na kółkach ;)
Ypsilon Oro 1.4 95KM '07 > mały wariat ;)

Awatar użytkownika
Tomzik
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5389
Rejestracja: 22 gru 2007, 0:00
Imię: Tomczysław ;)
Lokalizacja: Kwidzyn/Świecie

Re: Phedra - czujniki poziomowania ksenonów

Post autor: Tomzik » 07 kwie 2021, 0:43

U mnie był błąd dla prawej strony. A poziomowanie działało, choć dało się zauważyć, że wiązki idą lekko w dół a potem z powrotem. I tak co chwilę. Imo powinny być w miejscu cały czas, ewentualnie korygować tylko jak zmieni się obciążenie.

Podczas jazdy nie powinny się ruszać jak by to mogło się wydawać. To nie są korekty "live" na dziurach itp tylko w zależności ile osób / bagażu wsiądzie.

U mnie przedwczoraj niestety zaczęły powoli zjeżdżać na sam dół.
Są: Lancia Delta 2,0 Multijet; Lancia Phedra 2,2 Multijet; Yamaha XJ 900S Diversion; SHL M11W
Były: Lancia Delta HPE 1,8 16V GT; Lancia Kappa 2,0 20V Turbo; Fiat Croma 2,0 T i.e., SFM Junak M10, Romet Ogar 205

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”