Y 1.2 16v '00 - centralny zamek/kodowanie pilota

Awatar użytkownika
Hihotka
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 26 lis 2014, 18:33
Imię: Marta
Lokalizacja: Warszawa

Y 1.2 16v '00 - centralny zamek/kodowanie pilota

Post autor: Hihotka » 26 lis 2014, 20:40

Witam mam problem pierdółka ale ma znaczenie :(
Kupiłam Lancie Y 2000r ze złamanym kluczykiem w stacyjce oki stacyjka naprawiona ok. Ale wiem że to stale wałkowany temat ale koniecznie chce aby Mi działał ten oryginalny pilot w kluczyku do zamka centralnego.
Mam tego pilota ze złamanym kluczem lecz tylko szybko miga czerwona dioda led w pilocie i nic się nie dzieje ani nie otwiera ani nie zamyka z pilota.
Chciałam dorobić kluczyk z oryginalnym pilotem ale poprzedni właściciel nie dał mi jakiejś karty kodowej którą wymaga pan od kluczyków :P
Moje pytanie:
1. Jak zakodować Pilota (Chodzi Mi o parowanie pilota i centralki) jaka jest procedura... ...bo nie wiem o co chodzi ???
2. Można dorobić kluczyk z pilotem bez karty kodowej i ile to powinno kosztować ???

Dziękuję i Pozdrawiam :)
Lancia Ypsilon

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Y 1.2 16v '00 - centralny zamek/kodowanie pilota

Post autor: Lukasz_TG » 26 lis 2014, 21:58

Kodowałem to dość dawno, nie było problemu. Niestety nie pamiętam jak dokładnie, ale mam gdzieś instrukcje obsługi Y. Musze poszukać i sprawdzić.
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Odp: Y 1.2 16v '00 - centralny zamek/kodowanie pilota

Post autor: Sebastian » 27 lis 2014, 2:25

We Wrocławiu za zakodowanie/skopiowanie kluczyka zapłaciłem coś koło 120 pln.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
Flyman
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 3456
Rejestracja: 08 lis 2005, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: WPR

Re: Y 1.2 16v '00 - centralny zamek/kodowanie pilota

Post autor: Flyman » 27 lis 2014, 5:20

Z kodowaniem kluczyka, immobilizera nie ma problemu. Z pilotem może być. Przy niektórych potrzebny jest PIN dostępny tylko u producenta (ASO), ewentualnie dobry inżynier potrafi go wygrzebać z kompa. Karta kodów nie posiada tej informacji.
Jestem właśnie w trakcie oczekiwania na odpowiedź, czy się to da załatwić nieco taniej. Póki co, do mojej Tereski, najlepszą ofertę na pełnofunkcyjny kluczyk mam za 700 pln.

Sebastian, jeśli zrobili Ci wszystko, tzn. dali nowy kluczyk, sfrezowali, zakodowali immo, funkcję otwierania drzwi i bagażnika, to daj jakiś namiar a ten warsztat.

Awatar użytkownika
Sebastian
Klubowicz Wspierający
Klubowicz Wspierający
Posty: 2573
Rejestracja: 24 paź 2007, 0:00
Imię: Sebastian
Lokalizacja: DW

Odp: Y 1.2 16v '00 - centralny zamek/kodowanie pilota

Post autor: Sebastian » 27 lis 2014, 6:27

U mnie w Ygreku dorabialem sam kluczyk: zależało mi na zapasie z możliwością odpalania auta. Nie wiem (nie pytałem) jak z możliwością dorobienia kluczyka z funkcją pilota.

Z czasów Lybry pamiętam, że nie było na rynku możliwości 'taniego' dorobienia do niej kluczyka: nowszy rodzaj algorytmu immo (w porównaniu np. do Ygreka) i wszyscy odsyłali do ASO.

A i jeszcze jedno: za kartę kodową do Lybry ASO moje chciało coś w okolicach stówy - pewnie w Ygreku będzie podobnie.
jest: Yamaha FZS 600, Yamaha JogRR, Kymco Downtown 300i, Taczka Duster 1.3
było m.in.: Lancia Lybra 2.4 JTD Intensa, Alfa Romeo 159 SW 2.4 JTDm, Lancia Ypsilon 1.2 16V (zygmunt zabrał)

Awatar użytkownika
Hihotka
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 8
Rejestracja: 26 lis 2014, 18:33
Imię: Marta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Y 1.2 16v '00 - centralny zamek/kodowanie pilota

Post autor: Hihotka » 27 lis 2014, 10:35

Flyman pisze:, najlepszą ofertę na pełnofunkcyjny kluczyk mam za 700 pln.
Mi zaproponowano 500pln za nowy kluczyk z pilotem myślałam że to drogo... Tylko nie mam PIN :(

Dziękuję za podpowiedzi teraz wiem na czym stoję.

Jeszcze tylko ta instrukcja jak połączyć pilota z autem, by się przydała PLIZZZ...
Bo to że to czerwone światełko w pilocie miga tak szybko to normalne jest ?
Lancia Ypsilon

Lukasz_TG
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2136
Rejestracja: 16 lut 2010, 22:59
Lokalizacja: Tarnowskie Góry \ Regensburg DE

Re: Y 1.2 16v '00 - centralny zamek/kodowanie pilota

Post autor: Lukasz_TG » 27 lis 2014, 11:20

Heh chyba padne :lol: to tylko Y, to nawet magistrali CAN nie posiada. A wy tu jakieś ASO i ceny 1/3 samochodu.

Tak jak napisał Sebastian skopiowanie transpondera IMMO to koszt 120 zł.

Centralny zamek programuje się tak.

W konsoli gdzie jest lampa oświetlenia wnętrza znajduje się mały przycisk, taki wciskany długopisem. Wsiadamy do auta zamykamy drzwi wciskamy ten mały przycisk, chwile trzymamy, obok niego jest czerwona dioda Led, jak się zapali to puszczamy przycisk i naciskamy ten w kluczyku i gotowe.

Niestety ten fabryczny centralny zamek nie jest doskonały, ma bardzo mały zasięg. Ja założyłem chiński centralny zamek z kluczykiem typu scyzoryk i działało dobrze.

Pozdrawiam
Thema SW 2.0 VIS, Thema 16VT MK III LX (dawca), Kappa 2.0 SW wel gruz :),Bravo 2.0 20V - jeszcze bez - VT, Y 1.2 8V :) Peugeot 206 cc :)

KamMar
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 14
Rejestracja: 26 sie 2014, 11:25
Imię: Kamil
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Y 1.2 16v '00 - centralny zamek/kodowanie pilota

Post autor: KamMar » 17 lut 2015, 17:48

Witam,

Co jeśli zamiast diody palącej się na czerwono zapala się dioda na zielono (trzy mignięcia i gaśnie)?
Próbowałem i w trakcie i po zgaśnięciu zrobić taką operację jak opisano wyżej ale bez rezultatu...
Lancia Y 1.2 16V 86KM 2000r.

Awatar użytkownika
dawidlewandowski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 17 sie 2016, 11:47
Imię: Dawid
Lokalizacja: Warszawa

Re: Y 1.2 16v '00 - centralny zamek/kodowanie pilota

Post autor: dawidlewandowski » 30 sie 2016, 22:47

KamMar pisze:Witam,

Co jeśli zamiast diody palącej się na czerwono zapala się dioda na zielono (trzy mignięcia i gaśnie)?
Próbowałem i w trakcie i po zgaśnięciu zrobić taką operację jak opisano wyżej ale bez rezultatu...
Mam taki sam objaw, jakieś sugestie ?
Czy sam moduł mieści się właśnie pod obudową, w której jest dioda.
Myślę o tym żeby podłączyć się z uniwersalną centralką pod oryginalną wiązkę wyprowadzoną do oryginalnego modułu.

Mile widziane wyczerpanie tematu :)
Lancia Y 1.2 16v 63 KW LX

Awatar użytkownika
batman
Wiceprezes Lancia Klub Polska
Wiceprezes Lancia Klub Polska
Posty: 1629
Rejestracja: 08 sie 2011, 19:11
Imię: Artur
Lokalizacja: Gliwice

Re: Y 1.2 16v '00 - centralny zamek/kodowanie pilota

Post autor: batman » 31 sie 2016, 15:55

Programowanie programowaniem.... ale jeżeli jest uszkodzony pilot to programować można i 1000 razy i nic to nie da :(
Jeżeli pilot jest uszkodzony to zostaje opcja zakupu nowego w cenach (czyt. powyżej) lub podpięcie zewnętrznej centralki.
Proponuję drugie rozwiązanie :P
Powodzenia
Były: Fiat 125p, Fiat 126p (5 szt.), Trabant 1,1 kombi, Skoda Favorit, Lancia Delta 1,6 ie '94, Lancia Y elefantino blue '97, Opel Vectra B'98, Lancia Y 1,2 8V '95, Fiat Punto 1,1 SX '96, Fiat Linea 1,4 16V T-Jet (wylądował pod czołgiem :) ), Fiat Seicento 0,9 '99
Są: Lancia Y elefantino rosso 1,4 16V '00, Fiat Stilo 1,6 16V '02, Lancia Y LS 1,2 16V '00, Lancia Ypsilon 1,2 16V '04
"Się robi" - Lancia Y 1,4 T-Jet Martini : yesyes : (planowany efekt - 180 KM i 300 Nm przy ok 940 kg masy)
LANCIA .... to jest choroba, chyba nieuleczalna :lol:


Awatar użytkownika
dawidlewandowski
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 62
Rejestracja: 17 sie 2016, 11:47
Imię: Dawid
Lokalizacja: Warszawa

Re: Y 1.2 16v '00 - centralny zamek/kodowanie pilota

Post autor: dawidlewandowski » 01 wrz 2016, 13:05

batman pisze:Programowanie programowaniem.... ale jeżeli jest uszkodzony pilot to programować można i 1000 razy i nic to nie da :(
Jeżeli pilot jest uszkodzony to zostaje opcja zakupu nowego w cenach (czyt. powyżej) lub podpięcie zewnętrznej centralki.
Proponuję drugie rozwiązanie :P
Powodzenia
Czy sama centralka jest właśnie tam gdzie magiczny guzik?
Moje pytanie uzasadnione jest tym, czy zlecać komuś montaż nieoryginalnej centralki, czy montaż polega na odłączeniu oryginalnej centralki i dolutowania odpowiednich kabli z nowej aftermarketowej centralki ?
Lancia Y 1.2 16v 63 KW LX

Awatar użytkownika
batman
Wiceprezes Lancia Klub Polska
Wiceprezes Lancia Klub Polska
Posty: 1629
Rejestracja: 08 sie 2011, 19:11
Imię: Artur
Lokalizacja: Gliwice

Re: Y 1.2 16v '00 - centralny zamek/kodowanie pilota

Post autor: batman » 05 wrz 2016, 9:29

dawidlewandowski pisze:
batman pisze:Programowanie programowaniem.... ale jeżeli jest uszkodzony pilot to programować można i 1000 razy i nic to nie da :(
Jeżeli pilot jest uszkodzony to zostaje opcja zakupu nowego w cenach (czyt. powyżej) lub podpięcie zewnętrznej centralki.
Proponuję drugie rozwiązanie :P
Powodzenia
Czy sama centralka jest właśnie tam gdzie magiczny guzik?
Moje pytanie uzasadnione jest tym, czy zlecać komuś montaż nieoryginalnej centralki, czy montaż polega na odłączeniu oryginalnej centralki i dolutowania odpowiednich kabli z nowej aftermarketowej centralki ?
Niestety nie jestem Ci w stanie pomóc w tej kwestii :( Jeszcze nie miałem okazji "w tym grzebać". Musisz dopytać kolegów
Były: Fiat 125p, Fiat 126p (5 szt.), Trabant 1,1 kombi, Skoda Favorit, Lancia Delta 1,6 ie '94, Lancia Y elefantino blue '97, Opel Vectra B'98, Lancia Y 1,2 8V '95, Fiat Punto 1,1 SX '96, Fiat Linea 1,4 16V T-Jet (wylądował pod czołgiem :) ), Fiat Seicento 0,9 '99
Są: Lancia Y elefantino rosso 1,4 16V '00, Fiat Stilo 1,6 16V '02, Lancia Y LS 1,2 16V '00, Lancia Ypsilon 1,2 16V '04
"Się robi" - Lancia Y 1,4 T-Jet Martini : yesyes : (planowany efekt - 180 KM i 300 Nm przy ok 940 kg masy)
LANCIA .... to jest choroba, chyba nieuleczalna :lol:


ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”