Y - przednie zawieszenie

Gall Anonim

Y - przednie zawieszenie

Post autor: Gall Anonim » 02 sie 2005, 20:59

Wlasnie wrocilem z kolejnej "drobnej" reperacji swojego Y (sprzeglo z dociskiem). Teraz chodzi pieknie ale trafil mi sie inny bonus... :D

Objawy sa nastepujace:
- podczas jazdy na wprost kierownica jest skrecona w lewo (tak o 10 stopnii)
- przy skrecie (tylko skrecie w lewo, przy skrecie w prawo nic sie nie dzieje) kolo bardzo piszczy (chyba prawe kolo)
- piszczenie kol nawet przy lekkim hamowaniu (dodam, ze mam abs wiec nic nie powinno piszczec)
- powierzchnia prawej opony wydawala mi sie bardzo goraca (po 10km), ale akurat tego nie jestem na 100% pewny


Co to moze byc? Zbieznosc? Koncowki drazkow? Krzywo dokrecone kolo? A moze krzywo skrecone zawieszenie?


pozdrawiam,
Krzysiek.

ps.
Dodam tylko, ze przed naprawa wszystko bylo ok... Eh eksperci...

Anonymous

Ypsilon - piszczace na zakrecie kola...

Post autor: Anonymous » 02 sie 2005, 21:36

Niewiem jak w Y wyglada skręcanie zawieszenia, może półoska jest źle włożona albo skręcili z innego auta)żartuje), mam jeszcze jedno pytanie czy przy jeździe czujesz jakieś stuki lub bicie koła :wink:

PeGaZ
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 273
Rejestracja: 07 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Wa-wa Tarchomin

Re: Skrecona kierownica i piszczace na zakrecie kola...

Post autor: PeGaZ » 02 sie 2005, 21:44

"Kysiek" pisze: Co to moze byc? Zbieznosc? Koncowki drazkow? Krzywo dokrecone kolo? A moze krzywo skrecone zawieszenie?
Wszystko wskazuje albo na złą zbieżność, albo złe pochylenie kolumn (o ile w Y jest tego regulacja). Czyli źle skręcone zaiweszenie....
Kappa '98 2.0 20V - LPG - była
Obecnie bezpartyjny - bo śmigam VW
VW Passat Variant B5 3BG 2001
1.9 TDI 130KM/PBOX 155KM, HIGHLINE

Anonymous

Re: Skrecona kierownica i piszczace na zakrecie kola...

Post autor: Anonymous » 03 sie 2005, 19:33

"PeGaZ" pisze:
"Kysiek" pisze: Co to moze byc? Zbieznosc? Koncowki drazkow? Krzywo dokrecone kolo? A moze krzywo skrecone zawieszenie?
Wszystko wskazuje albo na złą zbieżność, albo złe pochylenie kolumn (o ile w Y jest tego regulacja). Czyli źle skręcone zaiweszenie....
Dzięki. Dokładnie o to chodziło - można regulować pochylenie kolumn (nie we wszystkich samochodach tak jest). Wszystko jest już zreperowane - uff...

pozdrawiam,
Krzysiek.

Anonymous

Ypsilon - piszczace na zakrecie kola...

Post autor: Anonymous » 21 sie 2005, 23:24

Jak sie reguluje to pochylenie kolumn? Ja sie zabardzo nei znam a u mnie w Y tez piszczy neistety! :/

Anonymous

Ypsilon - piszczace na zakrecie kola...

Post autor: Anonymous » 20 wrz 2005, 9:25

Miałem bardzo podobne objawy, po tym jak mi idiota ustawiał zbieżność...

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”