Strona 1 z 1

Ypsilon '03 - engine failure

Dodany: 09 sty 2016, 20:40
autor: adamp
Witam,
Sporadycznie zapala mi się kontrolka silnika + komunikat engine failure. Auto pracuje normalnie jednak po komunikacie wentylator chłodnicy chodzi na pełnych obrotach. Temperatura silnika spada całkowicie. Zgaszenie i ponowne odpalenie wyłącza wentylator, temperatura silnika wraca do normy jednak check ciągle świeci. Gdy samochód ostygnie po odpaleniu check się nie pali. Zdarzyło mi się to dwa razy w dosyć sporych odstępach czasu. Niestety nie mam kabla aby odczytać błędy. Może ktoś ma jakieś pomysły? Drugie moje pytanie to jaka jest prawidłowa temperatura silnika. Mnie nigdy nie wskoczyła wyżej niż na pierwszą kreskę. Czy to normalne czy powinna być na środku skali w Ypsilonie. Silnik 1.2 60 km benzyna.

Re: Ypsilon '03 - engine failure

Dodany: 23 lut 2017, 15:16
autor: frostito
Witam,
Mam identyczną sytuację, po podłączeniu komputera pokazuje błąd "P0115 obwód temperatury płynu chłodzącego, wadliwe działanie" na forum Fiata wyczytałem że wymiana czujnika temp wody załatwia sprawę. Nie jest drogi więc trzeba spróbować. Zamówiłem, jak dokonam wymiany i potestuję to napisze o efektach.

Re: Ypsilon '03 - engine failure

Dodany: 19 mar 2018, 13:20
autor: Anita
Witam.
U mnie to samo świeci się kontrolka check engine i komunikat engine failure i wentylator chodzi na maxa w czasie jazdy bez przerwy. Czy wymiana czujnika pomogła??