Y 843 bagażnik rowerowy na tylną klapę

Ambrosious
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 118
Rejestracja: 06 kwie 2019, 23:59
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Y 843 bagażnik rowerowy na tylną klapę

Post autor: Ambrosious » 06 cze 2019, 23:39

Hej! Sezon rowerowy dawno się zaczął, a ja dopiero teraz pytam o Wasze doświadczenia ( dobre lub niedobre) z przewożeniem rowerów na tylnej klapie. Jakie wieszaki są ok a jakie przeciwnie? Które zasłaniają światła , a które nie?

Dotąd ( na innych autach) woziłem na dachu i... zawsze miałem obawy,że to wszystko zleci, więc interesuje mnie jakaś alternatywa.
Na razie wyłączam z tego uchwyt na hak - z powodów zasadniczych... : buja w oblokach :

Awatar użytkownika
andypip
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 157
Rejestracja: 20 paź 2014, 17:42
Imię: Piotr
Lokalizacja: Legnica

Re: Y 843 bagażnik rowerowy na tylną klapę

Post autor: andypip » 11 cze 2019, 12:05

Hejka. Bagażnik rowerowy kupiłem 2 lata temu. Początkowo też rozważałem opcję na tylną klapę. Zalety wg. mnie: wygodniej wtargać rowery, środek ciężkości trochę niżej, chyba pewniej trzyma rowery na zakrętach.
Lecz kupiłem jednak dachowy :-) Dlaczego: większa nośność, pewne zamocowanie, dostęp do bagażnika, możliwość przewozu innych rzeczy np. kanapa :-)) Dodatkowo można kufer na więcej bagażu lub nartki założyć.
Mam rowery e-bike które ważą ponad 20kg każdy więc założenie ich na klapę byłoby na granicy nośności.
Za piękne Lancie i żwawych chłopców :pifko:

Ambrosious
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 118
Rejestracja: 06 kwie 2019, 23:59
Lokalizacja: Warszawa-Ursynów

Re: Y 843 bagażnik rowerowy na tylną klapę

Post autor: Ambrosious » 11 cze 2019, 23:50

Dzięki za relację.
Ale poczekajmy: może pojawi się więcej opinii pro i contra - klapa vs dach

bzyk29
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 66
Rejestracja: 03 lip 2014, 11:57
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Y 843 bagażnik rowerowy na tylną klapę

Post autor: bzyk29 » 13 cze 2019, 14:03

Powiem tak, bagażnik dachowy jest wygodniejszy, ale ten na hak jest praktyczniejszy.
Dachowe są też zdecydowanie tańsze, bo nie potrzeba dodatkowego oświetlenia bądź miejsca na dodatkową tablicę rejestracyjną.
Cena w wielu przypadkach ma niezwykle istotne znaczenie. Proponuję w związku z tym sprawdzić jeszcze tutaj pod linkiem: https://motoszef.pl/clientcatalogue/kat ... 52845.aspx
Witryna na której można znaleźć trochę więcej informacji z tego zakresu.

Awatar użytkownika
andypip
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 157
Rejestracja: 20 paź 2014, 17:42
Imię: Piotr
Lokalizacja: Legnica

Re: Y 843 bagażnik rowerowy na tylną klapę

Post autor: andypip » 24 sie 2020, 17:24

Tanie na pewno nie odnosi się do mojego dachowego firmy thule. Dopuszczam też możliwość, że dałem się zwyczajnie skroić: gorączka wakacyjna, pomroczność bałtycka itp.
Za piękne Lancie i żwawych chłopców :pifko:

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”