Strona 1 z 1

Losowe błędy airbag

Dodany: 05 wrz 2019, 9:58
autor: kamilkoza88
Od jakiegoś czasu zaczęły mnie znowu nękać błędy poduszek. Po ostatniej naprawie wtyczek pod fotelem kierowcy i w tunelu problem zniknął. Jednak od jakichś 3 dni mam następującą sytuacje.
Podczas dojazdu do skrzyżowania i lekkiemu dohamowaniu, czasem na zakręcie, czasem przy gwałtowniejszym przyspieszeniu zapala się komunikat błędu poduszek i po chwili gaśnie. I co ciekawe wyskakuje cała litania chyba wszystkich możliwych błędów. Czyżby sterownik wyzionął ducha?

Wypięcie, przeczyszczenie i ponowne wpięcie nie naprawia problemu.

Jakieś pomysły?Obrazek

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu TapatalkaRe: Losowe błędy airbag

Dodany: 07 wrz 2019, 9:26
autor: kamilkoza88
Problem rozwiązany, wypięła mi się wtyczka od punktu ekwipotencjalizacji masy (czyli taka zbiorcza wtyczka z punktem masy) obok sterownika airbag.

Re: Losowe błędy airbag

Dodany: 17 paź 2019, 15:28
autor: AntonStoma
A gdzie to sprawdzić, mam ten sam problem, przy ostrych zakrętach zapala się błąd.

Re: Losowe błędy airbag

Dodany: 17 paź 2019, 16:30
autor: kamilkoza88
Od strony pasażera ściągasz boczne osłony z tunelu środkowego. Ta mniejsza osłona jest przykręcana, z większą już nie pamiętam. Jak to zdejmiesz to będziesz miał dostęp do centralki. Ten punkt zbiorczy będzie przykręcony śruba 13 do budy, to będzie taki grzebień. Najpierw sprawdź kody, co Ci wyskakuje. Jak pojedyncze błędy, to najpierw bym skupił się na konkretnych błędach. W fotelach przednich to najczęściej występuje. Ja wymieniłem wtyczki w fotelach i przy centralce te 3 czy 4 pionowe. Problem z poduszka się skończył. Jak będziesz miał błędy wszystkich możliwych poduszek to wtedy winą jest ten punkt ekwipotencjalizacji.

Wysłane z mojego SM-G950F przy użyciu Tapatalka


Re: Losowe błędy airbag

Dodany: 24 paź 2019, 7:16
autor: AntonStoma
Dziękuję, będę sprawdzał.