Thesis - nie działa samopoziomowanie xenonów

zajac30
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 10
Rejestracja: 08 sie 2011, 10:19
Imię: Sławek
Lokalizacja: Opole

Thesis - nie działa samopoziomowanie xenonów

Post autor: zajac30 » 26 maja 2012, 21:27

Witam mam problem z poziomowaniem lamp po odpaleniu są nieruchome (nie poziomują się ) a na wyświetlaczu świeci kontrolka awarii . Czy ktoś wie jaki może być tego powód i czy nie jest to np. jak już często miałem okazję doświadczyć kolejna luźna kostka . Może komuś coś takiego już się przydarzyło i wie jak postępować. Dziękuję z góry za pomoc.
Ostatnio zmieniony 26 maja 2012, 22:02 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasadami!

argenta67

Re: Thesis - nie działa samopoziomowanie xenonów

Post autor: argenta67 » 26 maja 2012, 22:15

Pierwszą rzeczą jaką trzeba zrobić to podpiąć pod komputer aby poznać przyczynę tego błędu.

kacprus82
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 42
Rejestracja: 11 mar 2010, 6:35
Lokalizacja: pruszków

Re: Thesis - nie działa samopoziomowanie xenonów

Post autor: kacprus82 » 26 maja 2012, 23:54

Witam
Miałem parę razy problem z poziomowaniem , pierwszy raz panikowałem . Później było trochę irytujące ciągłe pikanie błędu reflektorów . Po wiezdżie na kanał i poprawie ( nawet nie wiem czy poprawie - dotknięciu ręką ) wszystko wróciło bez problemu . Do dnia dzisiejszego reflektory po włączeniu pracują góra-dół ( poziomowania ), bez potrzeby podłączania do komputera . Jak pamiętam są dwa czujniki poziomowania reflektorów obydwa dostępne w kanale :D . Tak naprawdę to sprawdziłem wszystko co było możliwe i po problemie .

Awatar użytkownika
grnb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 444
Rejestracja: 18 mar 2011, 19:52
Imię: piotr
Lokalizacja: Racibórz

Re: Thesis - nie działa samopoziomowanie xenonów

Post autor: grnb » 27 maja 2012, 8:16

ja z kolei miałem taką przygodę ze włączyłem zapłon na odłączonym reflektorze i to spowodowało taki błąd. Trzeba było skasować go komputerem żeby poziomowanie wróciło.
Lancie:

'02 Thesis 2.0t, http://do-slubu.com.pl

'07 ypsilon 1,4 16v,

Awatar użytkownika
Jacek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 461
Rejestracja: 11 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Kielce
Kontakt:

Re: Thesis - nie działa samopoziomowanie xenonów

Post autor: Jacek » 04 cze 2012, 20:35

Trzeba dbać o kostki czujników poziomowania, są narażone na wszystkie s.fy pod samochodem bo są bardzo nisko.
Jak będą zabrudzone to kicha.
Druga przyczyna to mogą być wypięte przy dużym wstrząsie zapinki regulacji na silnikach w reflektorach. (wystarczy zdjąć pokrywki i wcisnąć na kulki). Zdarza się to przy dużym wstrząsie auta. Poprzedni właściciel mojej Tereski wpadł na stado wałęsających się piesków i oba reflektory miałem wypięte na kulkach (coś jak regulacja w maluchu). Wtedy reflektory świecą poza zakresem regulacji i oczywiście nie chodzą góra-dół.
FFE (F**K Fuel Economy) teraz AR156SW 2,4JTD20V -mała szara ropucha, Flavia Berlina 1.8, Honda CB750K , nowa pasja: Motobecane M2 250ccm SV JAP-iszon z1929 roku.
były:
BMW1602, Manta A SR, BMW528i rekin, Argenta VX, Thema 3,0V6LS, Thesis 3,2V6

geowik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 195
Rejestracja: 13 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: KONIN

Re: Thesis - nie działa samopoziomowanie xenonów

Post autor: geowik » 08 maja 2013, 21:19

U mnie padl czujnik położenia na przedniej osi. Ktoś może wie gdzie poza salonem można dostać taki potencjometr?

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - nie działa samopoziomowanie xenonów

Post autor: jjash » 08 maja 2013, 21:28

Ostatnio widziałem na niemieckim ebay. Poważnie. Nie były zbyt drogie a facet trochę tego miał.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”