Thesis 2.4 JTD - odcina i traci moc podczas jazdy

Don_kicaj
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 30 lip 2010, 11:39
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Thesis 2.4 JTD - odcina i traci moc podczas jazdy

Post autor: Don_kicaj » 25 paź 2010, 20:43

Witam. Na początek chciałbym przywitać się ze wszystkimi na tym forum. W mojej Teresce przy obrotach 3200 i w górę zapala się check i odcina moc. Jak odpuszcze gaz to po 2-3sek. gaśnie i znowu jest moc. Na komputerze wyszedł błąd P0191 - czujnik ciśnienia paliwa na listwie. Wymieniłem już zawór na pompie wtryskowej. Wtryski niby są nowe, niby bo ja widziałem tylko fakturę na naprawe i wymiane. Lecz na przelewach 2 wtryski dają zdecydowanie wiecej paliwa. Proszę o pomoc dla mojej tereski.

LUKI82

Re: Thesis 2.4 JTD - odcina i traci moc podczas jazdy

Post autor: LUKI82 » 25 paź 2010, 21:08

Może być zatkany przewód powrotny, może być uszkodzona pompa i jeszcze kilka innych podzespołów.

argenta67

Re: Thesis 2.4 JTD - odcina i traci moc podczas jazdy

Post autor: argenta67 » 25 paź 2010, 21:16

Don_kicaj pisze:Witam. Na początek chciałbym przywitać się ze wszystkimi na tym forum. W mojej Teresce przy obrotach 3200 i w górę zapala się check i odcina moc. Jak odpuszcze gaz to po 2-3sek. gaśnie i znowu jest moc. Na komputerze wyszedł błąd P0191 - czujnik ciśnienia paliwa na listwie. Wymieniłem już zawór na pompie wtryskowej. Wtryski niby są nowe, niby bo ja widziałem tylko fakturę na naprawe i wymiane. Lecz na przelewach 2 wtryski dają zdecydowanie wiecej paliwa. Proszę o pomoc dla mojej tereski.
Tylko dlaczego wymieniłeś zawór na pompie, a nie czujnik na listwie? Różnica na przelewach nie musi być spowodowana wadą wtryskiwaczy.

Don_kicaj
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 30 lip 2010, 11:39
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Thesis 2.4 JTD - odcina i traci moc podczas jazdy

Post autor: Don_kicaj » 26 paź 2010, 10:45

Zawór na pompie wymienilem bo w lanciateam w łodzi podpowiedzieli mi ze moze pomóc. Co do wtrysków to dałem do sprawdenia i wieczorem będe wiedział czy są dobre czy nie. Jak coś bede wiedzial to napisze.

argenta67

Re: Thesis 2.4 JTD - odcina i traci moc podczas jazdy

Post autor: argenta67 » 26 paź 2010, 18:54

Don_kicaj pisze:Zawór na pompie wymienilem bo w lanciateam w łodzi podpowiedzieli mi ze moze pomóc. Co do wtrysków to dałem do sprawdenia i wieczorem będe wiedział czy są dobre czy nie. Jak coś bede wiedzial to napisze.
Wtryski CR tez się naprawia, ale najpierw trzeba było sprawdzić ciśnienie na cylindrach to tez ma wpływ na przelewy.

Don_kicaj
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 30 lip 2010, 11:39
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Thesis 2.4 JTD - odcina i traci moc podczas jazdy

Post autor: Don_kicaj » 26 paź 2010, 19:43

Wtryski sprawne i dalej tak samo, przelewy wyczyszczone. Zastanawiam się jeszcze nad wymiana czujnik cisnienia na listwie. Znalazłem u siebie w Rawie za 100zł. - moze zaryzykuje.

Don_kicaj
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 30 lip 2010, 11:39
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Thesis 2.4 JTD - odcina i traci moc podczas jazdy

Post autor: Don_kicaj » 29 paź 2010, 19:39

Czujnik wymieniony na nowy z serwisu zawór na pompie takze wtryskie tez, nawet przelewy zrobiulem nowe i dalej tak samo. Poradzcie.

argenta67

Re: Thesis 2.4 JTD - odcina i traci moc podczas jazdy

Post autor: argenta67 » 29 paź 2010, 19:55

W przypadku CR rady mało co dają, trzeba podłączyć pod kompa i czytać co tam piszczy.

Don_kicaj
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 30 lip 2010, 11:39
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Thesis 2.4 JTD - odcina i traci moc podczas jazdy

Post autor: Don_kicaj » 29 paź 2010, 21:19

A czy mozliwe jest ze jak pierscienie są słabe to bedzie wyrzucac blad z czujnika cisnienia na listwie. Pytam bo na jednym cylndrze są chyba troszke słabsze bo delikatnie kopci przez korek.

argenta67

Re: Thesis 2.4 JTD - odcina i traci moc podczas jazdy

Post autor: argenta67 » 29 paź 2010, 21:41

Don_kicaj pisze:A czy mozliwe jest ze jak pierscienie są słabe to bedzie wyrzucac blad z czujnika cisnienia na listwie. Pytam bo na jednym cylndrze są chyba troszke słabsze bo delikatnie kopci przez korek.
Kolego piszesz o Thesisie czy o jakimś dieslu, tu nie ma co wróżyć tylko trzeba przygotować woreczek kaski i oddać auto w dobre ręce. Ostatnio miałem taką Lancie Phedra 2.0 20V JTD z FAP 2006r i problem podobny, jedzie i nagle brak mocy, auto świeżo sprowadzone, stan licznika 188 tyś, a więc nie tak dużo i co się okazało, pierścienie do śmieci, po wymianie motorek odżył, zero błędów, moc powróciła i wszystko w normie, tak więc najpierw dobra diagnostyka, a potem naprawa.

Don_kicaj
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 30 lip 2010, 11:39
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Thesis 2.4 JTD - odcina i traci moc podczas jazdy

Post autor: Don_kicaj » 29 paź 2010, 22:27

Dzieki wszystkim za odpowiedź, jutro jade do mechanika i zobaczymy co dalej.

argenta67

Re: Thesis 2.4 JTD - odcina i traci moc podczas jazdy

Post autor: argenta67 » 30 paź 2010, 7:12

Don_kicaj pisze:Dzieki wszystkim za odpowiedź, jutro jade do mechanika i zobaczymy co dalej.
:hmmm: No faktycznie lawina wypowiedzi się wylała, ze czasu zabraknie na przeczytanie wszystkich :lol: :lol: :lol:

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis 2.4 JTD - odcina i traci moc podczas jazdy

Post autor: jjash » 23 sie 2011, 22:55

No i co? Ślad zaginął? Zrobił, nie zrobił?
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek


Don_kicaj
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 30 lip 2010, 11:39
Lokalizacja: Rawa Mazowiecka

Re: Thesis 2.4 JTD - odcina i traci moc podczas jazdy

Post autor: Don_kicaj » 24 sie 2011, 3:39

ogarniete to byla wina pierscieni

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”