Thesis 2.4 JTD - słabo się zbiera do 3000obr/min

Awatar użytkownika
gaco
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 43
Rejestracja: 26 lip 2010, 23:15
Imię: Michał
Lokalizacja: Prudnik

Re: Thesis 2.4 JTD - słabo się zbiera do 3000obr/min

Post autor: gaco » 06 gru 2011, 18:58

Gratuluje :)
Rzadko kiedy tak łatwo się kończy :)
Co do regeneracji to nie jestem pewien, ale slyszalem ze jak jest grzybek wytarty to czyszczenie nic nie da, w sensie zawor bedzie chodzil ale i tak przepuszczal powietrze, wiec nie jest to na 100% nowa czesc chyba ze ta regeneracja to byla prawdziwa regeneracja i wymienili ci bebechy w nim :)

Awatar użytkownika
Gelo5
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 94
Rejestracja: 23 gru 2008, 0:00
Imię: Grzegorz
Lokalizacja: Suwałki

Re: Thesis 2.4 JTD - słabo się zbiera do 3000obr/min

Post autor: Gelo5 » 06 gru 2011, 19:13

To nie było czyszczenie tylko regeneracja (takie mam zapewnienie).
Dostałem zregenerowany EGR, swój wysłałem.

flyshark
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 316
Rejestracja: 27 paź 2007, 0:00
Imię: http://www.flyshark.ayz.p
Lokalizacja: Krasnystaw a obecnie Pruszcz Gdanski
Kontakt:

Re: Thesis 2.4 JTD - słabo się zbiera do 3000obr/min

Post autor: flyshark » 09 sty 2012, 18:40

Witam serdecznie

Mam Thesis 2.4 JTD 2003
Dzisiaj wieczorkiem musiałem ruszyć samochód i przejechać parę kilometrów.
Po przejechaniu kilkuset metrów chciałem przyspieszyć na 3-ce i nagle usłyszałem jakby mi jakiś balon pod samochodem pękł i spadła mi moc silnika.
Silnik do 1400 obrotów chodzi bez zacięć a jak naduszam pedał gazu to "skacze" nie rozpędza się i nie ma mocy.
Pisze na świeżo bo mam nadzieję że to nic poważnego. Qrcze samochód mi bardzo potrzebny i może ktoś kojarzy co się mogło stać ????????????

Pozdrawiam

-----------------------------------------------------------------------------------------

Problem znaleziony i rozwiązany - teraz chodzi jak burza :D

Hey

LUKI82

Re: Thesis 2.4 JTD - słabo się zbiera do 3000obr/min

Post autor: LUKI82 » 10 sty 2012, 21:44

Ciao flyshark,

czyżby wężyk na czujniku podciśnienia turbiny?

Dopiero dzisiaj jak na spokojnie przysiadłem do forum to przypomniałem sobie że kiedyś miałem taką przypadłość...

flyshark
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 316
Rejestracja: 27 paź 2007, 0:00
Imię: http://www.flyshark.ayz.p
Lokalizacja: Krasnystaw a obecnie Pruszcz Gdanski
Kontakt:

Re: Thesis 2.4 JTD - słabo się zbiera do 3000obr/min

Post autor: flyshark » 10 sty 2012, 22:40

Może nie wężyk a gruba rura do turbiny. Rozpięła się i padła moc silnika ale dzięki że tylko tyle.

Awatar użytkownika
grnb
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 444
Rejestracja: 18 mar 2011, 19:52
Imię: piotr
Lokalizacja: Racibórz

Re: Thesis 2.4 JTD - słabo się zbiera do 3000obr/min

Post autor: grnb » 11 sty 2012, 9:21

uffff jakie szczęście że tereska potrafi się czsem zepsuć w taki "niedrogi " sposób :D
Lancie:

'02 Thesis 2.0t, http://do-slubu.com.pl

'07 ypsilon 1,4 16v,

LUKI82

Re: Thesis 2.4 JTD - słabo się zbiera do 3000obr/min

Post autor: LUKI82 » 11 mar 2012, 10:12

gaco pisze:turbo ma wplyw na moc caly czas bo po to jest ta zmienna geometria, ale dzieki turbinie odczuwasz najwiekszy moment ok 2k rpm, ale jezeli masz problem do 2k a pozniej ciagnie bardzo dobrze to znaczy ze silnik juz nie domaga.
Natomiast w twoim przypadku luki luknalbym na zaworek doladowania turbiny, naprawde wadliwy robi duzo zamieszania z przyspiecha i praca turbiny, i ew odpial przeplywke i zobaczyl co sie bedzie dzialo. Ale najlepiej przejechac sie z FESem i jezeli wykresy sie pokrywaja odnosnie mierzonego powietrza i cisnienia turbiny a sa jedynie lekko przesuniete (opoznione) tzn ze cos z silnikiem bo jak wiadomo turbine napedzaja spaliny, wiec jezeli spalin jest mniej (mniejsze cisnienie w cylindrach - mniejsza moc) wtedy turbina wolniej sie rozkreca.

W ogole to wszyscy zaczynaja temat mocy od turbiny i osprzetu a nikt nie sprawdza co z silnikiem, i to jest blad. bo naprawde sprawdzenie cisnienia na tlokach to jest wydatek rzedu kilkudziesiecu zlotych. Jak wiesz juz ze silnik jest ok to wtedy mozna szukac dalej i ladowac kase bo przy padnietym silniku to regeneracje i wymiany przeplywek i innych gowien nic nie pomoga.

Ale jezeli ma sie dziury w mocy, to glownie jest to albo zawor albo turbina.

Generalnie czasami zaluje ze nie mam benzyniaka bez turbo, mniej rzeczy do spierdzielenia :)



No i winę u mnie ponosiła turbosprężarka która była regenerowana. Jak założyłem nowe turbo wszystkie denerwujące mnie dźwięki i niedomagania mocy silnika zniknęły. Fura śmiga idealnie a co najlepsze to nowe turbo jest cichutkie, czyli nie gwiżdże. Przy niskich obrotach po zdjęciu nogi z pedału hamulca autko poprzednio nie miało siły samemu ruszyć a teraz rusza i to bardzo żwawo :D

Awatar użytkownika
brzoznik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 67
Rejestracja: 17 lut 2010, 20:11
Lokalizacja: Tarnowskie Góry

Re: Thesis 2.4 JTD - słabo się zbiera do 3000obr/min

Post autor: brzoznik » 25 kwie 2012, 12:51

Gelo5 pisze:BINGO!! To ten zawszawiony, parszywy, cichociemny, podstępny, zakłamany, bezczelny, łajzowaty, dupiasty, wkurzający E G R!!!!!
Samochód jak nowy i to za 135,00 zł (regeneracja)
te same objawy i dzięki temu tematowi łatwe rozwiązanie: samochodem już się nie dało jeździć tak tragicznie się zbierał z niskich obrotów, mało rodziny nie zabiłem przy wyprzedzaniu autobusu na 3 biegu:/

po zaślepieniu egr (tymczasowo, dla sprawdzenia;) samochód chodzi nareszcie NORMALNIE:D teraz trzeba zregenerować egr-a
Lancia Lybra SW 1,9 JTD LX

Pozdrawiam:)

Andrzej673
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 32
Rejestracja: 07 kwie 2012, 20:12
Imię: Andrzej
Lokalizacja: Ciechanów

Re: Thesis 2.4 JTD - słabo się zbiera do 3000obr/min

Post autor: Andrzej673 » 27 wrz 2014, 23:22

jak zaslepic egr? ktora strone i jak to praktycznie wykonac?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”