Podgrzewanie lusterek - jak włączyć?

Awatar użytkownika
paszczak
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 153
Rejestracja: 01 maja 2007, 0:00
Lokalizacja: Radom

Podgrzewanie lusterek - jak włączyć?

Post autor: paszczak » 14 gru 2018, 0:49

Witam

Pytanie może głupie, ale nic nie poradzę.
Od pewnego czasu jeżdżę tylko po mieście (krótkie trasy, jakieś 5km).
Mam problem z lusterkami. Wydaje mi się, że nie grzeją (ale może po prostu potrzebują więcej czasu), w tym czasie szyba tylna już jakoś sobie radzi (bez szaleństwa, ale wyraźnie działa).
Na tym samym odcinku jadąc W124 lusterka są suche przed połową drogi.

Moje pytania:
Czy są grzane cały czas?
Czy tylko poniżej jakiejś temperatury?
Czy trzeba je włączyć razem z tylną szybą?
Czy może razem z szybkim odszranianiem?

Mam i czytałem instrukcję obsługi, ale jakoś o tym nie znalazłem
Niestety dłuższa trasa mi się nie szykuje a specjalnie jakoś mi się kilometrów tłuc nie uśmiecha.
Może ze względu na fotochrom robili je delikatniej grzejące? Niestety mam zwykłe (Nad czym bardzo ubolewam, bo miałem takie wsteczne w Themie i wiem, że to fantastyczna sprawa), ale grzałki mogą być takie same...

Swoją drogą nie spodziewałem się, że może tego ściemnianie nie być i będzie w opcji - dla Themy nie było nic w opcji, wszystko miała w standardzie.

Awatar użytkownika
kond243
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2597
Rejestracja: 27 gru 2009, 0:25
Skype: Kondi243
Imię: Konrad
Lokalizacja: Przysieka

Re: Podgrzewanie lusterek - jak włączyć?

Post autor: kond243 » 14 gru 2018, 6:26

Jeśli mowa o Kappie i Thesis oraz większość aut. To po włączeniu tylnej szyby grzeją lusterka. Jeśli nie grzeją to masz popalone podgrzewacze. Kupujesz nowe podgrzewacze wymieniasz je i działa. Mogą być również zaśniedziałe styki w lusterkach przy macie grzewczej. Nowa mata w zależności od wielkości to koszt maks 12zł. Ja wymieniałem u siebie je na nowe w Kappie jak i w Thesis. Tylko w Thesis jest z lusterkami tak że załączeniem grzania decyduje body komputer. Zależne jest to od temperatury. W elaern jest to opisane. Rozbierz lusterka sprawdź miernikiem obwód grzewczy. Ustaw miernik na test diody i przyłóż kable miernika do styków grzewczych jeśli obwód będzie to trzeba szukać jest tam też przekaźnik od grzania lusterek. Może bon leci w kulki lub poprostu zaśniedziały styki. Napięcie też miernikiem sprawdź po włączeniu szyby grzania szyby tylnej. Po włączeniu odszeaniania przedniej szyby załącza się również tylna szyba i lusterka. Co do fotochromu czy zwykłych grzeją tak samo. Fotochrom troszkę dłużej się nagrzewa ze względu na grubość. Ja wymieniłem maty grzewcze w mojej Teresie bo były padnięte teraz grzeją aż miło.
Były:Peugeot 309 1.6, Renault Laguna 1.8 8v, Lancia Kappa 2.0 V.I.S.
Są Lancia Kappa 20vt, Lancia Kappa 2.0 V.I.S,Lancia Y 1.2 16v.Lancia Thesis 20vt

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”