Thesis - regeneracja skóry

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis - regeneracja skóry

Post autor: Michor » 20 lip 2012, 13:34

Albo ""karbonfajber-3d-jak-prawdziwy" za 5 PLN z allegro :P


Dobrze jest. Jeżeli tylko pasuje kolorystycznie- IMHO własnoręcznie spersonalizowany element samochodu wygrywa :)
BMW E39 Touring - 4,4 V8

Awatar użytkownika
chevrooletcamaro
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 271
Rejestracja: 30 kwie 2012, 12:40
Imię: Wiola
Lokalizacja: Świerklany

Re: Thesis - regeneracja skóry

Post autor: chevrooletcamaro » 20 lip 2012, 14:43

Michor pisze:Albo ""karbonfajber-3d-jak-prawdziwy" za 5 PLN z allegro :P


Dobrze jest. Jeżeli tylko pasuje kolorystycznie- IMHO własnoręcznie spersonalizowany element samochodu wygrywa :)

Co to karbonfajber ???
Fiat Cinquecento 700, Opel Astra I , Seat Ibiza 1.4, Peugeot 306 XS Lancia Thesis 2.4 JTD

Awatar użytkownika
chevrooletcamaro
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 271
Rejestracja: 30 kwie 2012, 12:40
Imię: Wiola
Lokalizacja: Świerklany

Re: Thesis - regeneracja skóry

Post autor: chevrooletcamaro » 20 lip 2012, 14:45

Claromonte pisze:a całkiem bez numerków itp ?

Nie bardzo rozumiem ??

Chodzi o pomysły czy o zdjęcia ??
Fiat Cinquecento 700, Opel Astra I , Seat Ibiza 1.4, Peugeot 306 XS Lancia Thesis 2.4 JTD

Awatar użytkownika
Michor
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2386
Rejestracja: 05 lut 2012, 10:17
Imię: Wojtek
Lokalizacja: Warszawa

Re: Thesis - regeneracja skóry

Post autor: Michor » 20 lip 2012, 17:52

chevrooletcamaro pisze:
Michor pisze:Albo ""karbonfajber-3d-jak-prawdziwy" za 5 PLN z allegro :P


Dobrze jest. Jeżeli tylko pasuje kolorystycznie- IMHO własnoręcznie spersonalizowany element samochodu wygrywa :)

Co to karbonfajber ???
carbon fiber - włókno węglowe :)
BMW E39 Touring - 4,4 V8

Awatar użytkownika
kecajgo
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 643
Rejestracja: 28 gru 2009, 17:26
Lokalizacja: Brzeg

Re: Thesis - regeneracja skóry

Post autor: kecajgo » 06 paź 2012, 22:18

Mam pytanko - jak to ustrojstwo ( mam na myśli gałke ) zdjąć z lewarka? bo nie chcemy sie tu z ojcem szarpać, a skoro wy to ładnie zdjęliście to wiecie zapewne jak :D z góry dzięki !!

Awatar użytkownika
chevrooletcamaro
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 271
Rejestracja: 30 kwie 2012, 12:40
Imię: Wiola
Lokalizacja: Świerklany

Re: Thesis - regeneracja skóry

Post autor: chevrooletcamaro » 06 paź 2012, 22:21

właśnie wyszarpnęliśmy?? nie ma gwinta jest nabita :) trzeba mocniej pociągnąć, ale u nas ktoś przy niej grzebał bo była szmatka
Fiat Cinquecento 700, Opel Astra I , Seat Ibiza 1.4, Peugeot 306 XS Lancia Thesis 2.4 JTD

belial666

Re: Thesis - regeneracja skóry

Post autor: belial666 » 18 sty 2014, 19:16

chevrooletcamaro pisze:Zawiozłam do tapicera , paliło mi się i proszę - spartolił . :/ Fakt faktem nie wziął wiele , ale szkoda było mojej jazdy i czasu .

Wczoraj walczyłam sama ,ale bez zadowalającego efektu,


Po nie udanej wizycie u tapicera , trzeba było wziąć się jeszcze raz za gałkę.

Obicie zostawiłam , chociaż osobiście się mi nie podoba :/. Pozostała kwestia drewna. Zdarłam wszystko do golasa, niestety samo lekkie zdarcie i odświeżenie nic nie dało. Zedrzeć trzeba było fornir i numeracje - trudno.

Pomysł? Różne, począwszy od nalepek jako szablon po oddanie gałki do grawerowania. Kilka tel, nikomu nie chciało się bawić w takie coś. Trudno - zrobię sama. DREMEL do ręki i dawaj . Oto efekty :) Styl zakopiański bym powiedziała. Proszę o wyrozumiałość pierwszy raz trzymałam mikropalnik w ręce.
P7201346.JPG

Witam, jestem stolarzem z zawodu i wiem ,że raczej dałoby się to odrestaurować
wykonując z dewna mahoniowego lub merbau kawałek forniru i okleić tak jak fabryka
a co do cyferek to trudna sprawa prędzej napis LANCIA tak jak w automatach
Pozdrawiam

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - regeneracja skóry

Post autor: LUKIThesis » 18 sty 2014, 19:48

Raczej każdy napis można wykonać na gałce tak by nie był zabarwiony tylko trzeba najpierw go wykonać w drukarni jako nalepkę i nie robić z drewna mahoniowego tylko z każdego jasnego. Koszt zaczyna się w momencie gdy trzeba zapłacić za wykrojniki napisów. Całość/nalepkę nalepiamy dokładnie dociskając same napisy i odklejamy zbędną część tak by pozostały same napisy.
Napisy nakleić na surowe drewno uprzednio dokładnie przetarte drobnym papierem ściernym i lakierować pistoletem cienkimi warstwami tak by bejca nie rozpłynęła się w porach/słojach drewna, które wchodzą pod nalepione napisy. Po uzyskaniu odpowiedniego odcieniu, napisy odkleić i pokryć bezbarwnym lakierem i gałka gotowa i może nawet zawierać imię ukochanej nam osoby ;)
Pozdrawiam kolegę po fachu :)

belial666

Re: Thesis - regeneracja skóry

Post autor: belial666 » 18 sty 2014, 20:21

LUKIThesis pisze:Raczej każdy napis można wykonać na gałce tak by nie był zabarwiony tylko trzeba najpierw go wykonać w drukarni jako nalepkę. Koszt zaczyna się w momencie gdy trzeba zapłacić za wykrojniki napisów. Całość/nalepkę nalepiamy dokładnie dociskając same napisy i odklejamy zbędną część tak by pozostały same napisy.
Napisy nakleić na surowe drewno uprzednio dokładnie przetarte drobnym papierem ściernym i lakierować pistoletem cienkimi warstwami tak by bejca nie rozpłynęła się w porach/słojach drewna, które wchodzą pod nalepione napisy. Po uzyskaniu odpowiedniego odcieniu, napisy odkleić i pokryć bezbarwnym lakierem i gałka gotowa i może nawet zawierać imię ukochanej nam osoby ;)
Tak kolego ,ale ja mówię o oklejeniu tej gałki fornirem mahoniowym lub merbałem by było jak oryginał,a to drewno nie jest jasne i jak na nim zrobić jasnie cyferki?
Oryginalnie odbywało sie to tak że prasa wycieła otwory cyfr w ciemnym fornirze i małe cyferki z jasnego,po czym wklejano je w otwory.Do tego trzeba maszyn.
Moją udało mi sie trochę odświeżyć,choc cyfra 3 była lekko przytarta pewnie od obrączki.Oto moje.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony 18 sty 2014, 20:39 przez belial666, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - regeneracja skóry

Post autor: LUKIThesis » 18 sty 2014, 20:37

Tak, sprostowałem swoją wypowiedź powyżej i napisałem o jasnym drewnie które bejcujemy. Piszesz że cyfry są wycinane i wklejane z innego ( jasnego ) drewna ? Mam automat z napisem Lancia i dokładnie widać że jest to wszystko jednym masywem jedynie barwionym na dany odcień.
U jednego z moich klientów tak wykonałem nazwę mojej firmy stolarskiej i wyszło piknie tylko napisy wykorzystałem z gotowych drukowanych liter dostępnych w każdym papierniczym więc nie ma się czym chwalić, szkoda mi było płacić na prasę czy też wykrojniki w drukarni.
Poza tym poco wykonywać gałkę mahoniu ? jak można dobrać słoistość z innego gatunku drewna i wszystko jedno czy to będzie masyw czy fornir lepiony na to co mamy, a z praktyki wiem że ręcznie klejony fornir bez docisku prasy pod lakierem po pewnym czasie się po prostu odkleja :(

belial666

Re: Thesis - regeneracja skóry

Post autor: belial666 » 18 sty 2014, 20:54

LUKIThesis pisze:Tak, sprostowałem swoją wypowiedź powyżej i napisałem o jasnym drewnie które bejcujemy. Piszesz że cyfry są wycinane i wklejane z innego ( jasnego ) drewna ? Mam automat z napisem Lancia i dokładnie widać że jest to wszystko jednym masywem jedynie barwionym na dany odcień.
U jednego z moich klientów tak wykonałem nazwę mojej firmy stolarskiej i wyszło piknie tylko napisy wykorzystałem z gotowych drukowanych liter dostępnych w każdym papierniczym więc nie ma się czym chwalić, szkoda mi było płacić na prasę czy też wykrojniki w drukarni.
Poza tym poco wykonywać gałkę mahoniu ? jak można dobrać słoistość z innego gatunku drewna i wszystko jedno czy to będzie masyw czy fornir lepiony na to co mamy, a z praktyki wiem że ręcznie klejony fornir bez docisku prasy pod lakierem po pewnym czasie się po prostu odkleja :(

Stara szkoła się kłania czyli na gorąco
Klej do klejenia w prasie na gorąco,stare żelazko i umiejętności
Razem dalibyśmy radę :)

Awatar użytkownika
LUKIThesis
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2123
Rejestracja: 15 lip 2013, 14:27
Lokalizacja: Stolica

Re: Thesis - regeneracja skóry

Post autor: LUKIThesis » 18 sty 2014, 20:57

Bo co dwie głowy to nie jedna ;)
Ostatnio zmieniony 19 sty 2014, 8:27 przez LUKIThesis, łącznie zmieniany 2 razy.

belial666

Re: Thesis - regeneracja skóry

Post autor: belial666 » 18 sty 2014, 21:01

Żebyś wiedział : ok2 :

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”