Thesis - alarm

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Thesis - alarm

Post autor: jjash » 31 paź 2011, 22:10

Pytanie może i głupie, ale dla mojego świętego spokoju mi potrzebne - gdy włączam zamykanie drzwi z pilota, migają kierunkowskazy ale nie wydobywa się żaden dźwięk. Nie wiem zatem czy mam alarm czy nie. Czy alarm w Teresie to standard czy dodatek? Jak sprawdzić czy jest? Z resztą ten sam problem mam w Lybrze. Czyżbym miał bezalarmowe wersje? Ojojoj!
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

lybra1,9
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 213
Rejestracja: 30 maja 2010, 18:14
Lokalizacja: wojciechów

Re: Thesis - alarm

Post autor: lybra1,9 » 01 lis 2011, 11:03

W thesis syrenke alarmu mam pod nadkolem lewym przednim,tez mi narazie nie bangla/jestem na etapie montazu CID/,w lybrze mialem diode na obudowie kolumny kierowniczej,syrenka jest jednoczesnie centralka.W thesis centralka autoalarmu jest zintegrowana z bodym/tak mi tlumaczyl jan/

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - alarm

Post autor: jjash » 01 lis 2011, 16:09

Dziękuję za info.
Przy okazji - nie mogę koledze Srebrnemu67 odpowiedzieć na emila ... bo nie mogę. Jeśli byłby tak łaskawy i nabazgrał do mnie na jjash@poczta.onet.pl to byłbym wdzięczny.
Pozdrawiam
Jan
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

LUKI82

Re: Thesis - alarm

Post autor: LUKI82 » 01 lis 2011, 18:01

Chyba jak w Thesis jest alarm to na przedniej lampie na podsufitce znajdują sie jeszcze ikonki czujnika przechyłu i czegoś tam jeszcze. Jak tego nie ma to i też nie ma alarmu. Z tego co wiem to ponoć jeśli Twoja wersja thesis nie miała alarmu to nie ma możliwości jego dodania ale może się mylę. Gdy Thesis nie gada przy zamykaniu lub otwieraniu to chociaż powinna sygnalizować kierunkowskazami np. nie domknięte drzwi mrygają krÓtkimi kilkoma cyklami.
Ostatnio spotkałe nowego posiadacza Thesis z rocznika 2006 i przebiegiem ok 40 tyś. km i nie działała mu funkcja sygnalizowania. Myślę że ta Lancia mimo takiego małego przebiegu ma wiele zagadek które przygotował nowemu posiadaczowi poprzednik.
Ostatnio zmieniony 01 lis 2011, 20:22 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Ort

lybra1,9
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 213
Rejestracja: 30 maja 2010, 18:14
Lokalizacja: wojciechów

Re: Thesis - alarm

Post autor: lybra1,9 » 01 lis 2011, 18:52

alarm mozna dolozyc/z siecia can/kazdy monter dolozy.Ja u siebie dokladam CID/zamiast kluczyka-karta dostepu/.W/g Panow z Bielska-nie da rady.Na dzien dzisiejszy-dziala centralny plus body wie ,ze mozna odpalic autko na przycisk i kluczyk.Czekam tylko na przycisk/start-stop/i nowa oslone kolumny kierowniczej bez wyciecia na stacyjke.

LUKI82

Re: Thesis - alarm

Post autor: LUKI82 » 01 lis 2011, 19:38

Miłoby było jakby się dało ale tak jak z navi w lybrze i pedrze polska śmiga a do thesis nie ma mądrego. Wiem że to dwa różne zagadnienia ale jak miałbym mieć w thesis alarm który bedzie tylko wył jak ktoś włamie się do środka to dziękuję. Dla mnie osobiście ważne jest to aby auto posiadało jedynie fabryczne rozwiązania a nie jakieś dziadostwo dokładane, które nie posiada oryginalnych czujników ale jak kto lubi.

lybra1,9
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 213
Rejestracja: 30 maja 2010, 18:14
Lokalizacja: wojciechów

Re: Thesis - alarm

Post autor: lybra1,9 » 01 lis 2011, 20:34

I tu wychodzi Twoja niewiedza kol.LUKI w lybrze polandia chodziła tylko na g2 nie na g3/dlaczego nie mamy jej do g3 proszę pytać firmę navteq/Phedra to juz typowa nawigacja Carminat.Dwie rózne bajki.Co do thesis to nawigacja typu g3-pochodne lybra,porsche pcm1,opel ncdx.Jak chcesz najnowsze mapy wystarczy google-włącz myslenie.Co do CID to nic innego jak orginalny dostep do auta bez kluczyka tylko za pomocą karty kodowej-tak były takie wyposażenia.
Co do dokładanych alarmów biją na głowę te fabryczne-czujnik zbicia szyby masz w thesis,ile wynosi czas zwłoki/uzbrajania/fabrycznego alarmu w thesis?-30sek,toż to wieczność dla złodzieja.Ale kto kradnie thesis?-desperata,chyba,że na zlecenie-nieprawdaż,więc po co alarm????A no po to aby uzytkownik mógł powiedzieć ,że ma fabryczny alarm z zyroskopem-który notabene ma tyl wspólnego z nim co arab z zydem./przepraszam za porównanie/.
Szymon

LUKI82

Re: Thesis - alarm

Post autor: LUKI82 » 01 lis 2011, 21:06

Tu drogi Panie Szymonie masz racje że nie mam wiedzy na temat navi i oprogramowania ale od dawna szukam mądrego który stworzy dla mnie navi która będzie działała bez problemu ale takiego nie ma. Albo navi nie chce się odpalić albo się wiesza. Zapłacić chcę ale niech to działa.
A co do tematu alarmu- toleruje jedynie oryginalne rozwiązania a w przypadku thesis tym bardziej. Przeraża mnie prucie całego auta by przeciągnąć np.wiązkę,potem auto wewnątrz całe skrzypi.
Mi frajde robi auto w 100% oryginalne i tego sie bede trzymał choć chodzi mi po głowie tuning P F - 125p z 1969-1973.

Dzięki Dudi za szkołę podstawową,muszę usiąść w oślej ławce ;)

lybra1,9
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 213
Rejestracja: 30 maja 2010, 18:14
Lokalizacja: wojciechów

Re: Thesis - alarm

Post autor: lybra1,9 » 01 lis 2011, 21:44

I tu znowu wychodzi Twoja niewiedza na temat sieci Can i jakie info chodzi po niej?Więc po co pruć auto aby dostac się do przewodów różowo-białego i różowo-czarnego w skrętce?A jak mi ktoś tłumaczył w tych przewodach mamy wszystko co nas interesuje.jedyna co musisz dołozyć to czujniki ultradzwieku/ruchu,czujnik żyroskopowy-reagujący na odchylenie<=0,01stopnia i czas odpowiedzi < 1s.I gdzie tu mowa o pruciu całego auta????????????
Co do nawi proszę pytać firmę Navteq-tutaj nawet jan nie pomoże.
Szymon

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - alarm

Post autor: jjash » 01 lis 2011, 22:12

Robi się ciekawie. Spora wiedza - szacunek. Spojrzałem sobie na tą podsufitkową lampkę i nie mam tam żadnych ikonek. Czyli chiba z alarmu nici. Mimo, że coś tam sygnalizuje kierunkami. Niedomknięcie również. Swoją drogą, pomyślałem o tym później, to czy aby nie powinno być tak, że pilot ma dodatkowy klawisz wyzwalania alarmu? Tylko pytam. W poprzednich autach tak miałem. Straszak taki, hyhy.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

Awatar użytkownika
kogut
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 182
Rejestracja: 04 mar 2008, 0:00
Imię: Mirek
Lokalizacja: Limanowa

Re: Thesis - alarm

Post autor: kogut » 02 lis 2011, 14:04

lybra1,9 pisze: ... Co do CID to nic innego jak orginalny dostep do auta bez kluczyka tylko za pomocą karty kodowej-tak były takie wyposażenia...
Oj były... sam posiadam Thesisa z tzw. systemem KEYLESS - to samo o czym wspomniał kolega powyżej. Moim zdaniem to jest rewelacja, wrzucasz małą kosteczkę gdzieś do kurtki... i jeździsz. A jak pobawisz się ustawieniami, co by się sama zamykała po opuszczeniu to już w ogóle... ;)
Choć jest i druga strona medalu - jeżdżąc samochodem służbowym trzeba się pilnować i pamiętać, że kluczyki są w stacyjce ;)

Tak poza tym to chciałbym zobaczyć kolegi rozwiązanie z przyciskiem "start-stop" - mam nadzieję że kolega podrzuci fotkę na forum!

Pozdrawiam
kogut
była: Lancia Lybra SW 1,9 jtd
była: Lancia Thesis Emblema 2,4 jtd
jest: Alfa Romeo 166, 2.0 T.Spark

lybra1,9
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 213
Rejestracja: 30 maja 2010, 18:14
Lokalizacja: wojciechów

Re: Thesis - alarm

Post autor: lybra1,9 » 02 lis 2011, 18:16

Szukam po szrotach w Europie przedniej części kokpitu,ale na razie lipa.Na dzień dzisiejszy EOL wyelimnowany prawdopodobnie sterownik skrzyni do naprawy ale na razie brak czasu i kasy na dalsze testy/wyczyszczone zawory ,plus przelutowane piny jest lepiej ,jednakże czasami silnik nie dogaduje się ze skrzynią/zawieszenie sky hook juz bangla,został jeszcze cruise control jednak nie mam jeszcze zderzaka i radaru/coś co mierzy odległość od poprzedzającego nas pojazdu/Ale z tym mozna się poruszać jest zwykły tempomat.
Szymon

LUKI82

Re: Thesis - alarm

Post autor: LUKI82 » 03 lis 2011, 20:26

lybra1,9 pisze:I tu znowu wychodzi Twoja niewiedza na temat sieci Can i jakie info chodzi po niej?Więc po co pruć auto aby dostac się do przewodów różowo-białego i różowo-czarnego w skrętce?A jak mi ktoś tłumaczył w tych przewodach mamy wszystko co nas interesuje.jedyna co musisz dołozyć to czujniki ultradzwieku/ruchu,czujnik żyroskopowy-reagujący na odchylenie<=0,01stopnia i czas odpowiedzi < 1s.I gdzie tu mowa o pruciu całego auta????????????
Co do nawi proszę pytać firmę Navteq-tutaj nawet jan nie pomoże.
Szymon
Ok, ale jak piszę jedynie oryginalne rozwiązania to mam na myśli również wiązki, a nie jakieś krosowanie na kablach. Mam trochę narąbane w głowie ale chyba nie zmienię zdania jeśli chodzi o thesis.

Awatar użytkownika
ArtoKucior
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1458
Rejestracja: 14 lip 2013, 6:49
Imię: Artur
Lokalizacja: Płońsk

Re: Thesis - alarm

Post autor: ArtoKucior » 14 sty 2014, 17:29

Ja w swojej Thesisce mam fabryczny alarm, który działa (sprawdziłem, wyje :) i to bardzo głośno) i nie mam żadnych dodatkowych przycisków przy lampie na podsufitce. Załącza się i wyłącza razem z centralnym zamkiem ale tylko z pilota...kluczem otwierałem drzwi to wył właśnie wtedy (coś nie chciał mi pilot zaskoczyć ale jak zawył alarm to zaskoczył pilot i śmiga do dziś)

geowik
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 195
Rejestracja: 13 cze 2006, 0:00
Lokalizacja: KONIN

Re: Thesis - alarm

Post autor: geowik » 14 sty 2014, 18:16

jjash pisze:Pytanie może i głupie, ale dla mojego świętego spokoju mi potrzebne - gdy włączam zamykanie drzwi z pilota, migają kierunkowskazy ale nie wydobywa się żaden dźwięk. Nie wiem zatem czy mam alarm czy nie. Czy alarm w Teresie to standard czy dodatek? Jak sprawdzić czy jest? Z resztą ten sam problem mam w Lybrze. Czyżbym miał bezalarmowe wersje? Ojojoj!
W aucie wyposażonym w alarm w lamie sufitowej znajdują się 2 dodatkowe przyciski.
Zamknięcie drzwi z kluczyka wyłącza alarm.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”