Thesis - znikający i pojawiający się EOL

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Thesis - znikający i pojawiający się EOL

Post autor: jjash » 28 sie 2011, 22:41

To, że kłopoty z EOL mam, to wiem. Ale jakież było moje zdziwienie, gdy dziś rano odpaliłem auto i ... i nic! Nie było EOL, była godzina na wyświetlaczu, stan km. Cud miód. Dojechałem do pracy i bawiłem się jak dziecko. W końcu mogłem ustalić swój własny setup. Nie było jednak wskazań temperatury. Gdy odpaliłem auto po południu, system samodiagnostyki wskazał OK, było wskazanie temperatury, godziny, mogłem "grzebać" w setup. Po chwili wyłączył się panel connect. Musiałem go włączyć raz jeszcze. I zauważyłem wtedy, że znowu nie ma wskazań temperatury. Był zegar, setup działał, ale bez wskazań zużycia paliwa i temperatury. Po ponownym włączeniu auta, co nastąpiło pod domem, po kilku km, system już wykazał EOL. I durnieję, bo nie wiem czy coś poważnie uszkodzone czy tylko coś nie łączy. Jakieś sugestie ktoś ma?
Pozdrawiam
Jan
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - znikający i pojawiający się EOL

Post autor: jjash » 31 sie 2011, 19:06

No i dzisiaj miałem to samo. Normalnie wczoraj EOL się pojawiał. Dziś rano odpalam i zaskoczenie - radio się włącza od razu (robię oczy) i pokazuje, że wszystko OK (większe oczy) i nie ma EOLa (ooo! duże oczy). I wszystko funkcjonuje. Nawet sterowanie kierownicy - nie działało bo był EOL. Przejechałem jakieś 300-500m i connect się wyłączył. A! Skoro się wyłączył to już wiadomo o co chodzi - zanikły wszystkie funkcje które się nie pojawiają gdy EOL jest obecny. Ale na "choince" nie wywala komunikatu EOL. Coś nie łączy chyba, albo się system przegrzewa. Ale tak szybko? Hm, o co chodzi?
Pozdrawiam
Jash
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Thesis - znikający i pojawiający się EOL

Post autor: fazi » 31 sie 2011, 19:17

Radze tobie , podjedz tam gdzie trzeba , bo samo naprawy nie mają sensu :D
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

jjash
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1345
Rejestracja: 14 mar 2011, 15:26
Imię: Jan
Lokalizacja: Poznań

Re: Thesis - znikający i pojawiający się EOL

Post autor: jjash » 31 sie 2011, 19:49

Maciej, podjadę, podjadę. Muszę najpierw jednak do Poznania trafić. Jestem w Gorzowie, a tu serwisu Lancia nie ma.
Czy ten serwis, o którym pisałeś, oprócz blacharki (tak widać ze strony) bawi się też w komputery itd? Z drugiej strony interesuje mnie przyczyna, a ta jest jakaś dziwnie losowa.
Jash

THESIS 2.4 150KM - Obrazek
LYBRA 2.4 140KM - Obrazek

Awatar użytkownika
fazi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1687
Rejestracja: 09 lis 2007, 0:00
Imię: Maciej
Lokalizacja: Poznań
Kontakt:

Re: Thesis - znikający i pojawiający się EOL

Post autor: fazi » 31 sie 2011, 19:53

Oni obsługują włoszczyzne i nie tylko całą kompleksowo , jak doczytasz nawet serwisują ferrari i inne drogie marki .
Na tę chwilę w Poznaniu cięzko o kogos innego a serwisy fiata typu pol-car czy pochodne to sobie daruj
Alfa Romeo 159 1,9 16v
Mitsubishi ASX 1.8DID 4WD

Awatar użytkownika
szerszen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 26 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thesis - znikający i pojawiający się EOL

Post autor: szerszen » 07 wrz 2011, 10:04

Sprawdź na początek prawidłowość podłączenia Connect'a. CAN sygnalizuje Ci problem z jakąś końcówką, a jeżeli przy tym świruje Ci Connect, to prawdopodobnie on, pod wpływem wibracji się wypina/nie łączy.
Od tego bym zaczął.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”