Thesis - swiche w klamkach

Awatar użytkownika
Michael G
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:57
Lokalizacja: Zgierz

Thesis - swiche w klamkach

Post autor: Michael G » 16 kwie 2010, 15:06

Witam
Czy ktoś moze orientuje się jaki model przekaźnika stosowany jest w klamkach Thesisa.Chodzi o tzw "swich".
Podobno jest też zamiennik na rynku elektronicznym i kosztje grosze. Ktoś wie jaki ma symbol?
Z góry dzięki za informacje.
Pozdrawiam
Michael G
W każdej kobiecie jest Lancii dwie trzecie.Były: Thema 2.0 16V 155 KM,Kappa 2,4 JTD 136 KM, Wiśniowy Thesis 2,4 JTD 150 KM Tereską zwany ;-)

argenta67

Re: Thesis swiche w klamkach

Post autor: argenta67 » 16 kwie 2010, 19:52

Michael G pisze:Witam
Czy ktoś moze orientuje się jaki model przekaźnika stosowany jest w klamkach Thesisa.Chodzi o tzw "swich".
Podobno jest też zamiennik na rynku elektronicznym i kosztje grosze. Ktoś wie jaki ma symbol?
Z góry dzięki za informacje.
Przekaźnik w klamkach :?: Robieralem drzwi do "naga" i nic takiego tam nie ma, chyba jakiś błąd w określeniu, nazewnictwie :gazeta: :ojej:

LUKI82

Re: Thesis swiche w klamkach

Post autor: LUKI82 » 16 kwie 2010, 22:25

Jaki switch to nie wiem ale dedukuję że przestały się otwierać drzwi poprzez ściśnięcie klamki.
U mnie po zimie też przestał działać swich w klamce tylnych drzwi lecz zdemontowałem klamkę nasmarowałem to i owo i teraz działa jak nowa. Radzę spróbować. :D
Ostatnio zmieniony 19 kwie 2010, 16:46 przez LUKI82, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Michael G
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:57
Lokalizacja: Zgierz

Re: Thesis swiche w klamkach

Post autor: Michael G » 19 kwie 2010, 15:10

argenta67 pisze:Przekaźnik w klamkach :?: Robieralem drzwi do "naga" i nic takiego tam nie ma, chyba jakiś błąd w określeniu, nazewnictwie :gazeta: :ojej:
Nie upieram się przy terminach. Chodzi o element który odpowiada,za elektryczne wspomaganie otwierania klamki. Klamka zwlaszcza tylna ma przycisk. Pod nią musi być jakiś przekażnik albo chociaż kabel prowadzący do czegoś podobnego? Inaczej by to chyba nie zadziałało ?

Luki82 ! Było tak jak piszesz. Ale nie wszędzie to przyniosło efekt. W przednich drzwiach otwieranie działe mi mechanicznie.
Ludzie z LT określili to właśnie ustrojstwo nazwą "switch"...stąd ten termin Argento67.
Chętnie jednak dowiem się cóż to zacz...
Szczególnie, że nie mam chęci na zakup nowych klamek
Pozdrawiam
Michael G
W każdej kobiecie jest Lancii dwie trzecie.Były: Thema 2.0 16V 155 KM,Kappa 2,4 JTD 136 KM, Wiśniowy Thesis 2,4 JTD 150 KM Tereską zwany ;-)

LUKI82

Re: Thesis swiche w klamkach

Post autor: LUKI82 » 19 kwie 2010, 16:42

Masz racje że tam w środku klamki jest switch. Najprościej byłoby zdemontować klamkę, wyjąć ten swich i pojechać z nim do jakiegoś sklepu z takowymi elektronicznymi częściami. W Warszawie jest giełda elektroniczna na ul Wolumen w każdą niedzielę do ok godz 13.

argenta67

Re: Thesis swiche w klamkach

Post autor: argenta67 » 19 kwie 2010, 19:17

No tak z tym się zgodzę, że w klamce jest mikro-włącznik do otwierania elektrycznego zamka drzwi ale nie miałem przyjemności spotkać się z zepsutym

Awatar użytkownika
szerszen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 26 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Thesis swiche w klamkach

Post autor: szerszen » 13 maja 2010, 20:01

Tak, jest mikroprzełącznik, też mi padł w drzwiach kierowcy więc będę musiał to rozebrać. Chyba trochę roboty z tym będzie, bo pewnie klamkę wyciąga się od środka po zdemontowaniu tapicerki.
Jak znajdę zamiennik, to dam znać.

Awatar użytkownika
Michael G
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:57
Lokalizacja: Zgierz

Re: Thesis swiche w klamkach

Post autor: Michael G » 26 maja 2010, 15:21

szerszen pisze:Jak znajdę zamiennik, to dam znać.
Podobno pasuje z Bravy
Pozdrawiam
Michael G
W każdej kobiecie jest Lancii dwie trzecie.Były: Thema 2.0 16V 155 KM,Kappa 2,4 JTD 136 KM, Wiśniowy Thesis 2,4 JTD 150 KM Tereską zwany ;-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”