Thesis - "pstrykanie" pod nogami pasażera.

Awatar użytkownika
szerszen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 26 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Thesis - "pstrykanie" pod nogami pasażera.

Post autor: szerszen » 27 sty 2010, 12:09

Dwa tygodnie temu pojawiło się pstrykanie pod nogami pasażera, coś jakby przerzucanie przekaźnika. Zdjąłem wykładzinę i jest tam spora czarna skrzynka - jeszcze nie wnikałem od czego, ale prawdopodobnie z niej dochodzą te odgłosy. Nie jest to może uciążliwe, ale chcąc upajać się muzą i pracą silnika może to trochę rozpraszać.
Spotkał się ktoś z Kolegów z takim problemem?

Awatar użytkownika
Michael G
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 114
Rejestracja: 05 maja 2009, 11:57
Lokalizacja: Zgierz

Odp: Thesis - "pstrykanie" pod nogami pasażera.

Post autor: Michael G » 31 sty 2010, 14:30

Cześć zaglądałeś do tej skrzynki? O ile wiem to jest tylko filtr? Opisz to zjawisko prosze nieco dokładniej.
Pozdrawiam
Michael G
W każdej kobiecie jest Lancii dwie trzecie.Były: Thema 2.0 16V 155 KM,Kappa 2,4 JTD 136 KM, Wiśniowy Thesis 2,4 JTD 150 KM Tereską zwany ;-)

Awatar użytkownika
szerszen
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 432
Rejestracja: 26 lut 2008, 0:00
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Odp: Thesis - "pstrykanie" pod nogami pasażera.

Post autor: szerszen » 02 lut 2010, 7:41

Do skrzynki nie zaglądałem, ze względu na warunki atmosferyczne (a do garażu mi się nie mieści).
Owo pstrykanie to dzwięk identyczny, jak w przypadku przerzucania przekaźnika, czyli przemieszczania blaszki z jednej pozycji do drugiej. Wydaje mi się (podkreślam wydaje), że jest to skorelowane z pracą zawieszenia i występuje w momencie "siadania" auta. Ze dwa razy pojawiła się informacja o uszkodzeniu shyhook-a ale zrzuciłem to na karb mrozów, bo raz chyba poleciały wszystkie błędy jakie przewidzieli konstruktorzy :-)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Nadwozie i wnętrze”