Delta II - jakie głośniki?

Awatar użytkownika
Dizzy
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 389
Rejestracja: 11 lut 2006, 0:00
Lokalizacja: Chorzów (woj. śląskie)

Delta II - jakie głośniki?

Post autor: Dizzy » 08 sie 2006, 17:14

Witam. Jak większość z nas wie, Nuova Delta ma strasznie ubogie wyposażenie dla sprzetu grającego. Sa w niej tylko 4 miejsca na głośniki (tylna półka, oraz z przodu nad deską rozdzielczą). Mam więc pytanie. chcę kupic 4 głośniki żeby to jakoś fajnie grało :) i jakie mam kupić (trójdrożne? dwudrożne?) i jak je rozmieścić. Kumpel coś mi mówił zeby nie rozdzielać dzwięku (chodziło mu o to, żeby nie dawać osobno wysokich i średnich itp.) Mam taki pomysł zeby na tylnią półke dać trójdrośne (bass, średni i wysoki) a z przodu umieścic dwudrożne (średnie i wysokie tony). Co Wy na to. Może jakies inne propozycje, bo jestem zielony z car audio :d
Obrazek
Obrazek

Anonymous

Nuova Delta - jakie głośniki?

Post autor: Anonymous » 09 sie 2006, 11:28

witam, chcąc mieć fajne audio to prawie każde auto jest ubogie opuszczając fabrykę, moja rada taka zeby nie bawic sie w jakies super głośniki na tylnej półce tylko takie które uzupełnią bas z tuby czy skrzyni w bagażniku, moga byc 2 lub 3 drozne, wazne zeby mialy dobry sopran bo przy tubie ich bas i tak bedzie nieslyszalny, to samo tyczy sie przodu, nie zaszalejesz bo brak miejsca z tym ze do przodu radze nie oszczedzac na glosniku bo jednak blizej ucha, ja mam tube 30cm magnata 300W, wzmacniacz sinuslive, na półce 20cm głośniki boshmana z osobnymi gwizdkami, przodu narazie nie zmienialem bo jak dla mnie jest ok. pozdro

Awatar użytkownika
TADEO
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 334
Rejestracja: 01 kwie 2005, 0:00
Lokalizacja: Szczecin

Nuova Delta - jakie głośniki?

Post autor: TADEO » 12 sie 2006, 10:50

jak chcesz miac dobre audio w delcie poczytaj sobie bedziesz juz wszystko wiedzial

http://lanciapolska.org/modules.php?nam ... pic&t=5275
Była Lancia Delta 08.07.2008
Był VW Golf V GTI
Jest BMW 7 e65 730d

Awatar użytkownika
Kozi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 633
Rejestracja: 30 mar 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań=>Buk

Nuova Delta - jakie głośniki?

Post autor: Kozi » 16 sie 2006, 11:02

Hej. Ja zainwestowałem w zestaw odseparowany Philipsa 10 cm. Głośniki kupiłem na allegro (nowych nie ma w sprzedaży) ale były nieuzywane. Tweetery zamontowałem w słupkach (mają regulowany kąt), głośniczki wmontowałem w fabryczne miejsce. Tył zostawiłem fabryczny ale zamierzam kupić markowe 17-stki. Całość jest podłączona do radia Philips RC 959. Odczułem ogromna różnicę jeżeli chodzi o sopran, basik taki sobie ale ogólnie całość jak dla mnie wystarczy a i głosniej mozna posłuchać bez zniekształceń. Niestety jak by się chciało coś więcej to tak jak kolega Kabar z linku podanego powyżej trzeba 17-stki wpuścić w drzwi i do wzmacniacza. Ale to trzeba zainwestowac parę złoty w panele drzwiowe.

Pozdro
Kozi
Pozdrawiam

Kozi

Obrazek
Lancia Kappa SW 2.4 JTD 2000' - Jest
Lancia Delta 1.8 8V 1994 - Była

Kornelio
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 107
Rejestracja: 25 lip 2005, 0:00
Lokalizacja: Gorzów / POZNAŃ

Nuova Delta - jakie głośniki?

Post autor: Kornelio » 16 sie 2006, 11:17

pwoiem tak.to co ma zrobione juz u siebie Kozi OBOWIAZKOWO uzupelnic wzmacniaczem i Subwooferem...wystarczy sam Sub pod wzmacniacz.nie poznacie samochodu...
niewiadomo jakie ekstra glosniki podlaczone pod samo radio to zawse bedzie go..o :)
Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Car Audio & Navi”