Dedra 1.6 - praca wentylatora a klimatyzacja

Awatar użytkownika
16v
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 44
Rejestracja: 30 maja 2012, 23:30
Imię: Mateusz
Lokalizacja: Lublin

Dedra 1.6 - praca wentylatora a klimatyzacja

Post autor: 16v » 19 lip 2016, 2:51

Witam,
jak prawidłowo powinien pracować wentylator chłodnicy po uruchomieniu klimatyzacji? W ostatnim czasie wymieniłem termowłącznik wentylatora wkręcany w chłodnicę, ponieważ wentylator dział odrazu na 2 biegu, natomiast przy włączonej klimatyzacji pracował sobie spokojnie na 1 biegu.

Obecnie, po wymianie czujnika po załączeniu klimatyzacji wentylator zaczyna się dziwnie zachowywać - na początku uruchamia się pierwszy bieg, a następnie po kilku sekundach drugi bieg. Pracuje tak około 30s po czym następuje przerwa i cykl się powtarza. Na wszelki wypadek podłączyłem stary czujnik, niestety praca wentylatora się nie zmieniła.

Jak poprawnie powinna wyglądać praca wentylatora? Czy taki cykl pracy może doprowadzić do uszkodzenia wentylatora?
Lancia Dedra SW 1995 LE
1600 MPI

Awatar użytkownika
horses
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1354
Rejestracja: 26 mar 2012, 19:41
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dedra 1.6 - praca wentylatora a klimatyzacja

Post autor: horses » 06 sie 2016, 0:34

U mnie w TDS wentylator ciągle w zasadzie pracuje. Jak się wyłączy to za chwilę ponownie.
- Żeby koń o swej sile wiedział, żaden by na nim nie siedział -
Obrazek

amba12
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 33
Rejestracja: 18 lip 2013, 7:25
Imię: Dariusz
Lokalizacja: Łódź

Re: Dedra 1.6 - praca wentylatora a klimatyzacja

Post autor: amba12 » 11 sie 2016, 1:57

Podłączam swój temat może coś pomoże (http://www.forum.lanciapolska.org/viewt ... 23&t=72192)
Z tego co u siebie zauważyłem to najpierw się załącza drugi bieg po chwili schodzi na pierwszy bieg ale uszkodzeniu sterownika jak w temacie musze wymienić czujnik wentylatora na chłodnicy ponieważ za późno włącza się wentylator i czujnik temperatury wody bo na zegarze wskazówka jest za wysoko i zastanawiam się nad rezystorem ale to określę jak wymienię wszystkie czujniki.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”