Delta II - problem z wycieraczkami

symu
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 15 lut 2015, 14:43
Imię: Przemek
Lokalizacja: Rzeszów

Delta II - problem z wycieraczkami

Post autor: symu » 19 lut 2015, 15:38

Witam wszystkich

Mam pewien problem z Deltą. Chodzi o to, że po włączeniu wycieraczek, działają ciągle do momentu aż całkowicie przekręci się kluczyk stacyjki do pozycji początkowej. Wycieraczki uruchamiają się przy włączeniu "jednorazówki" (do góry) i na drugi "bieg" (dwa razy w dół), na pierwszym nie włączają się. Kręcenie pokrętłem (szybkość) też niczego nie zmienia, ich szybkość jest ciągle taka sama.
Nie mam części zastępczej i nie mam na czym sprawdzić stąd nie wiem, gdzie może leżeć problem. Wszelka pomoc mile widziana. =)

Awatar użytkownika
Bichoń
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 5034
Rejestracja: 09 sie 2007, 0:00
Lokalizacja: Kraków

Re: Delta II - problem z wycieraczkami

Post autor: Bichoń » 19 lut 2015, 18:21

Wskazówka nr. 1: na początek manetka. Trzeba by ściągnąć osłonę kierownicy i sprawdzić czy wtyczka od tej manetki dobrze siedzi, czy nie zaśniedziała itp. Mając miernik można pomierzyć czy na wtyczce jest sygnał (czyli zwarcie) w poszczególnych położeniach manetki. Opisów wejść niestety nie mam, ale zakładam że każdemu położeniu powinien towarzyszyć odmienny stan na wtyczce, inne wejście powinno być zwarte.
2. Elektronika sterująca - prawdę mówiąc nie kojarzę gdzie siedzi\
3. Silnik - kiedyś rozbierałem i wydaje mi się że jest osobny ślizgacz do trybu ciągłego i osobny do przerywanego. Może ten drugi jest uszkodzony? Z dobraniem się do silnika jest trochę roboty.

Awatar użytkownika
Rapeek
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 561
Rejestracja: 14 lip 2012, 10:37
Imię: Jacek
Lokalizacja: mazowieckie

Re: Delta II - problem z wycieraczkami

Post autor: Rapeek » 21 lut 2015, 0:19

Najpierw sprawdź włącznik czasowy (na zdjęciu ten biały po lewej stronie u góry) wyjmij go ze skrzynki i zobacz czy coś się zmieni, jeśli dalej będzie to samo to prawdopodobnie we włączniku przy kierowcy coś dostało się między styki i trzeba go rozebrać i przeczyścić.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Lancia Delta HPE 2.0 16v
Lancia Kappa 2.0 20vT[/color]
Lancia Kappa Coupe 3.0 V6

wcześniej:
Lancia Dedra 1.8 LS
Lancia Kappa 2.4 20v LX

symu
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 15 lut 2015, 14:43
Imię: Przemek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Delta II - problem z wycieraczkami

Post autor: symu » 23 lut 2015, 13:27

@Rapeek - Problem prawie rozwiązany. Wyciągnąłem ten biały włącznik tak jak napisałeś i jest różnica. Mianowicie, pojedynczy ruchu wycieraczek działa prawidłowo. 1-szy bieg nie działa, drugi działa, zmiana szybkości nic nie daje, ale po wyłączeniu wycieraczek zatrzymują się.

Przez przypadek zapomniałem wpiąć kabel łączący układ wewnątrz przełącznika i wycieraczki działały, czyli coś z układem wewnątrz jest nie tak. Próbowałem go wysunąć do zewnątrz i zdjąć obrączki od ustawiania szybkości wycieraczek, ale nie chciałem urwać czegoś i zostawiłem. Pewnie da się jakoś to zrobić? I pytanie czy sam układ będzie zdatny do naprawy (ewentualnie) czy będzie potrzebny nowy?

symu
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 5
Rejestracja: 15 lut 2015, 14:43
Imię: Przemek
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Delta II - problem z wycieraczkami

Post autor: symu » 25 lut 2015, 16:37

UPDATE: teraz nie działają tylne wycieraczki, a przy wpiętym włączniku nie włączają się przednie przy pojedynczym ruchu; reszta bez zmian.
Gdyby ktoś miał jakiś pomysł jak rozwiązać ten problem to proszę się podzielić :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”