Delta II - centralny zamek zamyka i otwiera od razu

Awatar użytkownika
Rudiger
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 25 mar 2009, 9:31
Lokalizacja: Białystok

Delta II - centralny zamek zamyka i otwiera od razu

Post autor: Rudiger » 14 mar 2012, 8:47

Witam.
Wczoraj był 13-ty :-?
Poza tym zaplanowałem kupno nowych wahaczy do Delty by wreszcie naprawić stukający przód- jak tylko Lancia o tym usłyszała od razu niespodziewanie wysiadł centralny. W tym wozie niestety tak jest że musi jeździć z conajmniej jedną usterką. Jak ją naprawisz - od razu coś wyskakuje nowego. Jak nie naprawiasz to jeździsz i jeździsz i nic innego się nie psuje.....
No dobra dośc marudzenia. Wczoraj wychodzę z wozu zamykam z kluczyka centralny (pilota nie mam) i zamki się zamykają i po chwili otwierają - objaw jakby któreś drzwi nie były domknięte.
Wszystko domknięte - objaw nadal jest. Mrozu brak, więc nic nie przymarzło.
Doradźcie panowie od czego zacząć :?: Co wyeliminować :?:
Czy to wysiadł Master czy któryś ze Slavów oszukuje. Mam przednie drzwi wytłumione matami pod car audio więc muszę całą naprawę przemyśleć 3 razy nim zacznę pruć te maty bitumiczne :-?

Byś może ten temat był kiedyś poruszany ale korzystając z Szukajki co chwilę wyrzuca mi błąd o niedostępności wyszukiwania.
Ostatnio zmieniony 15 mar 2012, 0:58 przez Dudi, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Prosimy tytułować posty zgodnie z zasasami!!!

Awatar użytkownika
Nat
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 20000
Rejestracja: 25 lis 2005, 0:00
Lokalizacja: Poznań & Warszawa Masz problem na Forum? Pytaj!
Kontakt:

Re: Centralny zamek zamyka i otwiera od razu

Post autor: Nat » 14 mar 2012, 9:13

miałem kiedyś w jednym z aut (nieLancii) podobny objaw - przyczyna był szwankujący jeden z siłowników drzwi.
Pozdrawiam
Nat
Obrazek + Phedra JTD + Lybra SW 2,0 na emigracji i DS20
Stasiu, co jest najważniejsze w życiu? Staś (2 lata): Luuuuuzik!!! ||| Piotruś (2 lata): Tata, nie ce Pasem, ce Gekiem!
Proszę, używaj polskich znaków! To chyba różnica, czy robisz komuś łaskę, czy laske? ;)

laly2000

Re: Centralny zamek zamyka i otwiera od razu

Post autor: laly2000 » 14 mar 2012, 10:26

Rozumiem, że nie wyświetla się na konsoli żadne info o niedomkniętych drzwiach/klapie bagażnika?
Może spróbuj przez ten ułamek sekundy, gdy centralny jest zamknięty - otworzyć każde drzwi klamką.
Ewentualnie zamek przy klapce wlewu paliwa?

Awatar użytkownika
Rudiger
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 25 mar 2009, 9:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Centralny zamek zamyka i otwiera od razu

Post autor: Rudiger » 14 mar 2012, 11:01

Nat, kwestia tylko w których drzwiach. Wizualnie wszystkie siłowniki chodzą zdrowo, zdecydowanie wciągając kołki.

Laly, nie mam na desce kontrolek od drzwi, nie mam też zamka w klapce.


Lancia Delta 1,6 16V LE 1996r.

Awatar użytkownika
schab
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 29 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Radziszów k. Krakowa

Re: Centralny zamek zamyka i otwiera od razu

Post autor: schab » 14 mar 2012, 12:07

Rudiger pisze:Czy to wysiadł Master czy któryś ze Slavów oszukuje.
Sam sobie odpowiedziałeś . Położenie zamka slave nie ma dla centralki znaczenia ( jedynie pokaże ci , że drzwi są otwarte ) . Szwankuje ci któryś master ( tylko przednie drzwi ) .
Kiedyś: 3 Zastavy 1100; 4xFiat Ritmo (65, 85, 90, 100); Fiat 126; 2xAlfa 33 1,5 i 1,3; Citroen Saxo 1,1; Tempra SW 4x4; Brava 1,6 16V; Dedra SW 2,0 16V , Dedra SW 1,8 8V; Delta 1,6 16V, Lancia Y 1,4; Alfa 156 2,0 JTS
Obecnie (do spółki z synami): Zastava 1100; BMW 329, 340 , 2x529 , 745 ; Delta 2,0 16V turbo 4x4; Alfa 159 2,4 Q4

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Centralny zamek zamyka i otwiera od razu

Post autor: bassman » 14 mar 2012, 12:17

Wsiądź do środka i zamykaj drzwi kołkami, ten którym będziesz zamykał/otwierał i wszystko będzie prawidłowo działało, będzie uszkodzony. Najczęściej mikrostyk w kasecie - rzecz wymienna - lub silniczek. Może być też tak upaprana, że nie działa prawidłowo.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
Rudiger
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 25 mar 2009, 9:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Centralny zamek zamyka i otwiera od razu

Post autor: Rudiger » 14 mar 2012, 12:46

Schab, ale master też chyba dostaje sygnał ze slave'a? Że slave się zamknął.
Jak np. drzwi tylne mam niedomknięte i slave nie wciągnie kołka do końca to też jest taki efekt że od razu się wszystko otwiera. Więc chyba się jakoś porozumiewają, dobrze myślę?

Bassman, zamykając od środka jest tak samo jak z klucza - mogę ręcznie wcisnąć kołki w tylnych drzwiach i w pasażera, jak wciskam ten od kierowcy, chowa się po czym wszystkie obijają do góry.

Przyjmując że master zdechł - można teraz dokupić nowe części lub cały nowy zamek do Delty?

Awatar użytkownika
schab
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 818
Rejestracja: 29 maja 2006, 0:00
Lokalizacja: Radziszów k. Krakowa

Re: Centralny zamek zamyka i otwiera od razu

Post autor: schab » 14 mar 2012, 13:18

Rudiger pisze:Przyjmując że master zdechł - można teraz dokupić nowe części lub cały nowy zamek do Delty?
Dwie podstawowe rzeczy : w samym zamku masz tylko czujnik otwarcia drzwi ( który podaje sygnał do check panelu - jak go nie masz - podaje do nikąd ) .
Rozróżnienie master / slave - pojawia się w siłownikach . Master ma kontrolę położenia , slave - nie .
Efekt jest taki, że przy otwartych tylnych drzwiach ( w pięciodrzwiówce ) , albo tylnej klapie - centralny zamek i tak powoduje zamknięcie wszystkich zamków . Przy otwartych przednich drzwiach - wyrzuca siłowniki z powrotem do góry .
Kiedyś: 3 Zastavy 1100; 4xFiat Ritmo (65, 85, 90, 100); Fiat 126; 2xAlfa 33 1,5 i 1,3; Citroen Saxo 1,1; Tempra SW 4x4; Brava 1,6 16V; Dedra SW 2,0 16V , Dedra SW 1,8 8V; Delta 1,6 16V, Lancia Y 1,4; Alfa 156 2,0 JTS
Obecnie (do spółki z synami): Zastava 1100; BMW 329, 340 , 2x529 , 745 ; Delta 2,0 16V turbo 4x4; Alfa 159 2,4 Q4

Awatar użytkownika
Rudiger
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 63
Rejestracja: 25 mar 2009, 9:31
Lokalizacja: Białystok

Re: Centralny zamek zamyka i otwiera od razu

Post autor: Rudiger » 14 mar 2012, 13:31

Ok, reasumując i idąc tym tropem powinienem założyć że padł master w drzwiach kierowcy lub pasażera z przodu, tyłem się nie interesować?
Powinienem też założyć że problem jest w samym siłowniku który zapewne ma jakąś "krańcówkę". I pewnie problem jest z tą krańcówką.
Czyli pytanie powinienem sformułować - czy są do kupienia nowe siłowniki master do Delty?


Dwie podstawowe rzeczy : w samym zamku masz tylko czujnik otwarcia drzwi ( który podaje sygnał do check panelu - jak go nie masz - podaje do nikąd ) .

Podaje chyba sygnał na lampkę wnętrza nie?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Instalacja elektryczna”