Delta II 2.0 16v - jakie amortyzatory na tył

chemik20
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 50
Rejestracja: 04 mar 2013, 13:34
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Łódź

Delta II 2.0 16v - jakie amortyzatory na tył

Post autor: chemik20 » 08 lut 2014, 21:58

Witam wszystkich.

Chciałbym wymienić amorki w swojej delcinie, ale nie wiem jakie będą odpowiednie (gaz czy olej) i jaka firma będzie dobra.

Interesuje mnie usztywnienie tyłu. Na wiosnę planuje założyć 17 :) i nie chciałbym żadnych nieprzewidzianych atrakcji.

Z góry dzięki za pomoc.

Pozdrawiam

Awatar użytkownika
zieli77
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 145
Rejestracja: 23 sty 2011, 18:20
Imię: Paweł
Lokalizacja: Słupno/W-wa

Re: Delta II 2.0 16v - jakie amortyzatory na tył

Post autor: zieli77 » 10 lut 2014, 13:26

Jeśli zależy Ci na usztywnieniu to szukaj gazowych.
Kwestia jaki budżet chcesz przeznaczyć? Na allegro ceny zaczynają się poniżej 100 pln za parę, a kończą prawie na 400pln.

Sam stoję przed podobnym dylematem, także konkretnie jeszcze nic nie mogę polecić, ale może ktoś już przerabiał temat i wypowie się w co warto zainwestować.

Z ciekawostek kiedyś do Passata kupowałem Kayaby, średnia cena, raczej budżetowe, ale 4 rok mija i są w porządku.

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6287
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Re: Delta II 2.0 16v - jakie amortyzatory na tył

Post autor: vanisch » 10 lut 2014, 14:25

Z amortyzatorami tylnymi miałem dość dużo problemów, przeszedłem przez różne marki- w ciągu 2 miesięcy chyba 3 razy je wymieniałem w ramach gwarancji, kupiłem Kayaby i dopiero one były w porządku.
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

Tomasz_SK
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 215
Rejestracja: 12 paź 2008, 0:00
Lokalizacja: Katowice

Re: Delta II 2.0 16v - jakie amortyzatory na tył

Post autor: Tomasz_SK » 10 lut 2014, 15:17

Jeżeli chcesz wymienić tylko amortyzatory z tyłu to zobacz jakie masz z przodu tzn gaz czy olej. Sprawdzisz to po numerze amorka przedniego, jak zdejmiesz koło powinien gdzieś tam być. Jeżeli założysz inny rodzaj do tyłu to auto może dziwnie się zachowywać na nierównościach, bo amortyzatory będę inaczej tłumiły. Jeżeli chcesz usztywnić i obniżyć to załóż "tuningowe" np TAKIE, ale wtedy musisz wymienić przód + tył, a na dodatek i sprężyny krótsze, i całe auto siądzie o parę cm.

chemik20
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 50
Rejestracja: 04 mar 2013, 13:34
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Łódź

Re: Delta II 2.0 16v - jakie amortyzatory na tył

Post autor: chemik20 » 10 lut 2014, 20:45

Tomasz_SK pisze:Jeżeli chcesz wymienić tylko amortyzatory z tyłu to zobacz jakie masz z przodu tzn gaz czy olej. Sprawdzisz to po numerze amorka przedniego, jak zdejmiesz koło powinien gdzieś tam być. Jeżeli założysz inny rodzaj do tyłu to auto może dziwnie się zachowywać na nierównościach, bo amortyzatory będę inaczej tłumiły. Jeżeli chcesz usztywnić i obniżyć to załóż "tuningowe" np TAKIE, ale wtedy musisz wymienić przód + tył, a na dodatek i sprężyny krótsze, i całe auto siądzie o parę cm.

Aż tak to raczej nie będę szalał z wydatkami bo nie wiem jak długo będę jeździł delciną a w dodatku czeka mnie jeszcze kilka rzeczy do zrobienie:/ także obniżanie i wymiana sprężyn na krótsze raczej odpada.

Ale tak czy siak dzięki za podpowiedz co to różnych rodzai na przód i na tył. Podejrzewam, że z przodu są gazowe ale to się okaże jak spr.

Awatar użytkownika
grodek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2019
Rejestracja: 03 mar 2010, 22:49
Imię: Mariusz
Lokalizacja: Rybnik

Re: Delta II 2.0 16v - jakie amortyzatory na tył

Post autor: grodek » 11 lut 2014, 19:21

Kayaby są godne polecenia. Zawieszenie na alu 17 (waHacze,drążki,tuleje ...) na profilu opony 205/40 będzie się szybciej zużywać i będzie to w znacznym stopniu odczuwalne dla portfela. Sam się zastanawiam nad powrotem do R16. Wyglądem kozak , gorzej z komfortem.

chemik20
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 50
Rejestracja: 04 mar 2013, 13:34
Imię: Piotrek
Lokalizacja: Łódź

Re: Delta II 2.0 16v - jakie amortyzatory na tył

Post autor: chemik20 » 16 lut 2014, 10:36

z 17 i tak chyba zrezygnuje, ale amorki bym i tak wymienił bo przy większym obciążeniu z tyłu "***" siada i obciera mi o nadkola.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Zawieszenie i hamulce”