Nowa lewa poduszka silnika Delta II 2.0 16V - zamiennik

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2065
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Nowa lewa poduszka silnika Delta II 2.0 16V - zamiennik

Post autor: Jam_Belfegor » 19 sie 2019, 9:21

W piątek odebrałem poduszkę silnika lewą i teraz mała dywagacja na ten temat, może się komuś to przyda - głównie dla posiadaczy 2.0 16V i pozostałych gdzie pakowali poduchę z oznaczeniem OE 7659512

A więc tak poduszka OE 7659512 została wycofana z produkcji i jest nie dostępna w ASO, na portalach po kilkutygodniowych poszukiwaniach nie znalazłem nic. Wypatrzyłem jedną we Włoszech, ale cena z wysyłką powaliła. Uwaga w zamiennikach też niedostępna :| W sklepach posucha, jak przez chwilę była nadzieja kupić SWAG'a lub IMPERGOM' a okazywało się ze jednak sklep jej nie ma. Więc zacząłem szukać alternatyw. A więc tak nabyłem drogą kupna / sprzedaży poduchę OE 7782435 - tu jeszcze można kupić oryginały i masę zamienników. Tu zwracam uwagę w większości sklepów pokaże wam że OE 7782435 nie pasuje do 2.0 16V, zaś ePer pokażę że już jak najbardziej pasuje.

Tak więc o co chodzi. Zobaczcie na fotki poniżej. Poduszki są niemalże identyczne. Zgadza się rozstaw otworów montażowych, wysokość samej poduchy, głębokość kielicha, ustawienie wypustu pod łapę, ilość gumy (waga zbliżona, nowa jest nawet ciut cięższa). Nie zgadza się jedno długość wystawienia tulei pod łapę. Jest tak ok. 5-6mm krótsza. Postaram się dorwać długą suwmiarkę, by podać wam dokładny wymiar, ten jest zmierzony trochę partyzancko :lalala: ale wiele na pewno się nie pomyliłem. Powiem wam przez chwilkę pomyślałem "klasyką druciarstwa" by luz wykasować na podkładkach, ale to była tylko chwilowa słabość :badgrin: Najpewniej drobię sobie z 5-6mm blachy stopkę pod podłożnicę w kształcie oryginalnej stopy poduszki, nie powinno być to trudne. Troszkę rysowania, troszkę rzeźbienia, troszkę wiercenia na wiertarce stołowej... albo porostu to zlecę jakiemuś ślusarzowi. Myślałem by jeszcze wykonać pierścień przedłużający na wypust, ale musiałby to zrobić jakiś tokarz, bo zabawa będzie z odwzorowaniem wpustów wypustów na owym pierścieniu. Może i też tak zrobię. Dam wam znać. W każdym bądź razie konkluzja jest taka że OE 7782435 i jest zamienniki z malutką przeróbką będzie pasowała 1:1 zamiast OE 7659512.

P.S: A gdyby wam przyszło do głowy to co mnie, to spieszę z wyjaśnieniem. Wypust pod łapę w OE 7659512 oryginalnie tak wystaje, nie jest to efekt wypracowanej poduszki, wyrobionej gumy poduszki i tego że ciężki silnik go tak wyciągnął. Na koniec dołączam zdjęcie nowej poduchy OE 7659512.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.

STIG_fckp
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 18 mar 2019, 15:33

Re: Nowa lewa poduszka silnika Delta II 2.0 16V - zamiennik

Post autor: STIG_fckp » 19 sie 2019, 10:50


Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2065
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa lewa poduszka silnika Delta II 2.0 16V - zamiennik

Post autor: Jam_Belfegor » 19 sie 2019, 11:24

Zapewne ta, choć jak pisałem wyżej często jak była na jakieś stronie sklepu i już się napalałem "a wreszcie kupię to co trzeba" potem przy próbie zakupu / zamówienia po weryfikacji "stanów magazynowych" okazywało się że jednak nie ma. Zadam im pytanie czy produkt rzeczywiście dostępny. Punkcik za wyszperanie :) Tak czy siak w razie czego jest alternatywa w postaci 7782435, która dużo łatwiej zakupić. He he jak tak idzie Ci dobrze szukanie to może termostat do 2.0 16V bez klimy podrzucisz... też biały kruk :) szukałem kilka miesięcy zanim nabyłem, obecnie nie wyniuchałem żadnego, a kupiłbym na zapas.

STIG_fckp
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 46
Rejestracja: 18 mar 2019, 15:33

Re: Nowa lewa poduszka silnika Delta II 2.0 16V - zamiennik

Post autor: STIG_fckp » 19 sie 2019, 11:46

Kupuje tam czasami czesci, jak ktorejs nie ma to pokazuje 0 stan magazynowy... jakbys podal mi numer oryginalu, lub numer zamiennika to moze by cos znalazl

Awatar użytkownika
Jam_Belfegor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 2065
Rejestracja: 03 maja 2011, 23:35
Imię: Przemysław
Lokalizacja: Kraków

Re: Nowa lewa poduszka silnika Delta II 2.0 16V - zamiennik

Post autor: Jam_Belfegor » 19 sie 2019, 12:31

Ja mam BEHR - TI9983D bodajże, a fiatowski OE to chyba: 7772114

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”