Delta 1,8 - czy pasuje silnik 2,0

Awatar użytkownika
Krissu1980
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 418
Rejestracja: 13 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Delta 1,8 - czy pasuje silnik 2,0

Post autor: Krissu1980 » 14 lis 2010, 11:20

Skoro kupi budę kompletną to nie będzie z tym problemu bo wszystko w niej będzie i jak ma troszkę pomyślunku i kogoś kto się troszkę zna na elektryce będzie fajnie brykać : yesyes :[/quote]

tylko, że nawet pan Zdzisio z garażu nie zrobi tego za 2 stówy...

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Delta 1,8 - czy pasuje silnik 2,0

Post autor: Gros » 14 lis 2010, 11:25

Krissu1980 pisze:Skoro kupi budę kompletną to nie będzie z tym problemu bo wszystko w niej będzie i jak ma troszkę pomyślunku i kogoś kto się troszkę zna na elektryce będzie fajnie brykać : yesyes :
tylko, że nawet pan Zdzisio z garażu nie zrobi tego za 2 stówy...[/quote]
no za dwie może nie hihihihihihi :lol: ale czasami z ciekawości może się podejmie za jakieś 5-6 dodatkowo :D :D
:lol: : gafa : :bitwa:

Awatar użytkownika
mfedor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 130
Rejestracja: 24 kwie 2009, 0:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta 1,8 - czy pasuje silnik 2,0

Post autor: mfedor » 14 lis 2010, 11:26

Reasumując sinik od :link: będzie pasował bez przeróbek do 1,8L 5 drzwi.

Ten temat jest dla mnie ważny gdyż obecnie moja delta ma rozwalony silnik a koszt naprawy jest strasznie duży.
Krissu1980 pisze:skoro chcą za przekładkę silnika 2 stówy, to dolicz jeszcze jakieś 8 za instalację i komputer
Jaką instalacje i komputer?? - wszystko będę miał z kompletnej budy...


Edit:
Zostawcie w spokoju cenę.
Lancia Delta II 1.8 + gaz - w sumie to już nie ma 1,8 tylko 2,0
Delta II 1,8 - dawczyni

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Delta 1,8 - czy pasuje silnik 2,0

Post autor: Gros » 14 lis 2010, 11:28

mfedor pisze:Reasumując sinik od :link: będzie pasował bez przeróbek do 1,8L 5 drzwi.

Ten temat jest dla mnie ważny gdyż obecnie moja delta ma rozwalony silnik a koszt naprawy jest strasznie duży.
Krissu1980 pisze:skoro chcą za przekładkę silnika 2 stówy, to dolicz jeszcze jakieś 8 za instalację i komputer
Jaką instalacje i komputer??
Sterownik silnika bo przecie musi coś go sterować ,widzę że zielony jesteś w tej sprawie
:lol: : gafa : :bitwa:

Awatar użytkownika
mfedor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 130
Rejestracja: 24 kwie 2009, 0:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta 1,8 - czy pasuje silnik 2,0

Post autor: mfedor » 14 lis 2010, 11:30

:P gdybym nie był zielony to bym nie pytał.

Teraz mówimy o takiej sytuacji mam dawce (cały samochód) i z niego przekładam wszystko, tam musi być komputer. Kłopot robi się z instalacją ale to da rade zrobić.
Lancia Delta II 1.8 + gaz - w sumie to już nie ma 1,8 tylko 2,0
Delta II 1,8 - dawczyni

Awatar użytkownika
Krissu1980
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 418
Rejestracja: 13 kwie 2008, 0:00
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.

Re: Delta 1,8 - czy pasuje silnik 2,0

Post autor: Krissu1980 » 14 lis 2010, 11:34

mfedor pisze::P gdybym nie był zielony to bym nie pytał.

Teraz mówimy o takiej sytuacji mam dawce (cały samochód) i z niego przekładam wszystko, tam musi być komputer. Kłopot robi się z instalacją ale to da rade zrobić.
wszystko da radę zrobić, skoro mi się udało do delty I 1.6 wsadzić 2.0 VISa, ale roboty że ho ho ;)

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Delta 1,8 - czy pasuje silnik 2,0

Post autor: Gros » 14 lis 2010, 11:39

mfedor pisze::P gdybym nie był zielony to bym nie pytał.

Teraz mówimy o takiej sytuacji mam dawce (cały samochód) i z niego przekładam wszystko, tam musi być komputer. Kłopot robi się z instalacją ale to da rade zrobić.
Skoro masz wszystko to po temacie :D
Upiecz świniaka na rożnie zaproś kolegów i wymieć pająki z tłumika,pokaż jak 2.0 bryka :D
:lol: : gafa : :bitwa:

Awatar użytkownika
vanisch
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 6292
Rejestracja: 04 sie 2006, 0:00
Imię: Bartosz
Lokalizacja: Tarnów

Re: Delta 1,8 - czy pasuje silnik 2,0

Post autor: vanisch » 14 lis 2010, 11:47

mfedor pisze:Reasumując sinik od :link: będzie pasował bez przeróbek do 1,8L 5 drzwi.

Ten temat jest dla mnie ważny gdyż obecnie moja delta ma rozwalony silnik a koszt naprawy jest strasznie duży.
Krissu1980 pisze:skoro chcą za przekładkę silnika 2 stówy, to dolicz jeszcze jakieś 8 za instalację i komputer
Jaką instalacje i komputer?? - wszystko będę miał z kompletnej budy...


Edit:
Zostawcie w spokoju cenę.

Bezsensu. Wolałbym zarejestrować auto z Niemiec niż bawić się w przekładkę.
Były:
Dedra 1.6 IE, Dedra 1.8 16v VVT, Dedra 2.0 16v, Dedra 1.6 16v LPG
Delta 1.6 16v, Delta 2.0 16v,
Delta VVT i 2.0 16v Turbo na części
Lybra 2.0 20v Emblema
Megane mkI ph2 1.9dCi, Polonez Caro Plus GLI, Golf mk2 GT, Poldolot Cargo Plus GSi
Ulysse, Doblo Malibu, Peugeot 207, Fiat Doblo, Pro_Ceed, IS200
GTC, Meriva, Vectra
Berlingo
Są:
BMW + 3x Dedra + K V6 + Yaris Verso + Vibe + SC Sporting

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Delta 1,8 - czy pasuje silnik 2,0

Post autor: Gros » 14 lis 2010, 11:54

vanisch pisze:
mfedor pisze:Reasumując sinik od :link: będzie pasował bez przeróbek do 1,8L 5 drzwi.

Ten temat jest dla mnie ważny gdyż obecnie moja delta ma rozwalony silnik a koszt naprawy jest strasznie duży.
Krissu1980 pisze:skoro chcą za przekładkę silnika 2 stówy, to dolicz jeszcze jakieś 8 za instalację i komputer
Jaką instalacje i komputer?? - wszystko będę miał z kompletnej budy...


Edit:
Zostawcie w spokoju cenę.

Bezsensu. Wolałbym zarejestrować auto z Niemiec niż bawić się w przekładkę.
Vanisch tu nie było pytania czy to ma sens więc nie zmieniaj tematu
:lol: : gafa : :bitwa:

argenta67

Re: Delta 1,8 - czy pasuje silnik 2,0

Post autor: argenta67 » 14 lis 2010, 11:55

mfedor pisze:Ok czy możemy wrócić do głównego tematu a nie czepiać się ceny ??

Cena została ustalona wstępnie na gębę przez gościa który zna się na fachu i nie jest drogi. Postawił jeden warunek. Dawca ma do niego dojechać na własnych kołach.

Co do głównego tematu to sprecyzuje. Jakie jednostki napędowe większe (od 1,8 90KM), mieszczą się w tej budzie i nie ma dużych problemów z przeróbkami (pasuje prawie od razu). Każda przeróbka mnie dodatkowo kosztuje.

Właśnie zrodziło mi się kolejne pytanie. Czy będzie pasował silnik z wersji 3 drzwiowej do wersji 5 drzwiowej.
Jeśli gość powiedział, że chce aby dawca przyjechał(trafny warunek) do niego to nic mu nie będzie brakowało i będzie na pewniaka przekładał.

Awatar użytkownika
mfedor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 130
Rejestracja: 24 kwie 2009, 0:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta 1,8 - czy pasuje silnik 2,0

Post autor: mfedor » 14 lis 2010, 12:39

Cała sytuacja wynika z faktu że mój silnik jest uszkodzony. Po wstępnej wycenie po cenach minimalnych i regeneracji wszystkiego wyszło mi koszt ok 2 tyś zł (sam silnik). Doszedłem do wniosku, że taniej jest kupić dawcę, rozebrać przełożyć silniki, zabrać potrzebne mi inne elementy (drzwi pasażera, błotniki tylne, zapinkę od pasów - może z fotelem, alufelgi) bo tak wyjdzie w całości taniej. Wyjaśnię również czemu mi tak na tym zależy by moja Delta została. Obecnie nie posiada jakiejś dużej wartości (wgniecenie na drzwiach i korozja na tylnych błotnikach), mimo to zostało w niej sporo wymienione (1 miesiąc temu wymieniony wahacz). Szkoda mi złomować coś za co dużo zapłaciłem i ma większość innych elementów sprawnych, a z wtórnej sprzedaży nie odzyskam kasy...

Teraz moje pytanie uszczegółowię (jestem zielony ). Każdy silnik ma swoje wymiary, mocowania i połączenia. Jaki silnik nie mniejszy niż 1,8 będzie pasował do mnie ? Możemy brać również pod uwagę inne samochody niż delty :P
Lancia Delta II 1.8 + gaz - w sumie to już nie ma 1,8 tylko 2,0
Delta II 1,8 - dawczyni

Awatar użytkownika
mac1us
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1321
Rejestracja: 01 wrz 2009, 20:10
Imię: Maciek
Lokalizacja: Radziszów Kraków

Re: Delta 1,8 - czy pasuje silnik 2,0

Post autor: mac1us » 15 lis 2010, 13:10

I nieć silnik o nie znanym stanie technicznym, w którym panewki lubią się sypać i ogólnie jest wymagający olejowo itp. itd.

Tak trudno poszukać i popatrzeć jakie były silniki w Deltach? Trochę wysiłku nawet w internecie trzeba włożyć, a nie liczyć, że wszystko będziesz miał wyłożone na tacy w szczególności w tym przypadku gdzie wszystko znajdziesz.

Awatar użytkownika
mfedor
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 130
Rejestracja: 24 kwie 2009, 0:45
Lokalizacja: Warszawa

Re: Delta 1,8 - czy pasuje silnik 2,0

Post autor: mfedor » 16 lis 2010, 0:07

Masz racje z szukaniem, ale szukanie odpowiedzi na forum również jest szukaniem. Poza tym na forum są pasjonaci którzy znają się na rzeczy i mogą pomóc dobrą radą.

Wydaje mi się że napisałeś post dla samego postu...
Lancia Delta II 1.8 + gaz - w sumie to już nie ma 1,8 tylko 2,0
Delta II 1,8 - dawczyni

Awatar użytkownika
Gros
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2700
Rejestracja: 22 maja 2011, 19:44
Imię: BogdanA
Lokalizacja: Osterode -Mazury Zachodnie

Re: Delta 1,8 - czy pasuje silnik 2,0

Post autor: Gros » 16 lis 2010, 0:26

[quote="mac1us"]I nieć silnik o nie znanym stanie technicznym, w którym panewki lubią się sypać i ogólnie jest wymagający olejowo itp. itd.


Coś panowie macie dziwne drgawki na temat panewek
Jak się ma coś zepsuć to się zepsuje :lol:
:lol: : gafa : :bitwa:

Awatar użytkownika
mac1us
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1321
Rejestracja: 01 wrz 2009, 20:10
Imię: Maciek
Lokalizacja: Radziszów Kraków

Re: Delta 1,8 - czy pasuje silnik 2,0

Post autor: mac1us » 16 lis 2010, 19:06

Nie macie problemu, ale w autach w tym wieku i przy tych przebiegach panewki nieuchronnie się zbliżają do wymiany. Nie wiem, czy np. Tobie gros wiadomo, że Fiat jako producent wałów na 100% w wypadku 2,0 16v(nie wiem jak z innymi, ale pewnie też) nie przewidział szlifów z tego względu, że wał jest azotowany. Ogólnie do remontów silników potrzeba kogoś kumatego, a w szczególności w takim wypadku, bo ja osobiście znam kilka silników, które po szlifie nie przejechały nawet 1000 km, a znów co do remontu, a pompa oleju była ok.

Gdybym pisał post dla posta to miałbym ich ze 3000, a nie 500 przez rok.
Jak Ci się nie chce szukać to napiszę, że do Delty będzie plug&play pasował 1,8 16v, 2,0 16v, 2,0 16vt no i diesel 1,9, bo jest przecież większy od 1,8, będzie również pasował 1,7 ts, 1,8 ts 1,8 16v ts 2,0 16v ts, 2,5 v6 2,0d od Alfy 155. Wejdzie również 2,0 20v oraz 2,0 20vt od np. Fiata Coupe, ale wtedy trzeba wyciągać silnik do wymiany paska rozrządu.

W Twoim przypadku gra nie warta zachodu lepiej robić remont lub sprzedać auto i kupić inne, ale rób co chcesz to Twoje auto.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”