Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

sel
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 173
Rejestracja: 25 paź 2009, 8:54
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: sel » 15 lip 2010, 9:12

Będziesz musiał zrobić pomiar kompresji z próbą olejową,która wyjaśni co należy zrobić.Bez tego trudno wyrokować i nie potrzebnie wpędzać się w koszty.W dieslach układ tłokowo korbowy wytrzymuje dość długie przebiegi.Najczęściej wystarczy regeneracja głowicy-zawory,uszczelniacze ,docieranie+uszczelki.Koszt łącznie z montażem i demontażem około 1000zł.
Lancia Lybra 1.9JTD 2000r.

Awatar użytkownika
Hamelys
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 31
Rejestracja: 29 lis 2007, 0:00
Skype: ni ma
Lokalizacja: Ziębice

Re: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: Hamelys » 15 lip 2010, 10:36

wie ktoś może, a jeśli tak to niech mi przekaże, gdzie w woj dolnośląskim jest jakiś dobry mechanik, który by mi to zrobil tak porządnie. przywiązałem się do dederki i chciałbym zrobić silnik, żeby mnie powoziła jeszcze ze 150 tyś km :)

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: bassman » 16 lip 2010, 0:11

Jeśli nie trzeba robić szlifu cylindrów to nie rób tego, chyba że z honowaniem. Proponuję wymienić tylko pierścienie tłokowe i powinno być dobrze, naprawę robi się z dołu silnika i nie trzeba rozbebeszać głowicy.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
dr_scott
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 506
Rejestracja: 31 mar 2008, 0:00
Imię: Scott
Lokalizacja: Radzionków

Re: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: dr_scott » 24 lip 2010, 11:47

Hamelys pisze:panowie wracam do tematu, gdyż mam delikatny zastrzyk gotówki i chciałbym zrobić ten remont silnika. Wie ktoś może jakie to są koszty o co trzeba by było tam robić, co kupić itd?
Zastanów się dobrze czy warto robić remont silnika. Koszt dość znaczny, a wartość auta niska :(
Alfa Romeo 159 SW ti 2.0jtdm '09
Lancia Ypsilon 1.4 16V '06

Lancia Lybra SW 1.9JTD LX '01
Lancia Dedra SW 1.9TDS LS '97
Opel Corsa 1.2i JOY '93
Fiat 125p '87 + Fiat Argenta 2.0i '82 --> FIAT 125 2000 iniezione eletronica
* * * OBERSCHLESIEN... mein Vaterland * * *

Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1657
Rejestracja: 14 lip 2011, 9:07
Imię: Robert
Lokalizacja: Łódź

Re: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: ktoś ŁDZ » 12 lut 2012, 14:13

tarsar pisze:Jak masz 96r.to masz chyba ssanie na czujnik,ale też może już nie działać - ale to tylko na zimnym byłby problem. . U mnie jak był padnięty siłownik ssania (do 95r był na linkę,wkręcany w termostat) to gorzej palił przy 0st. i niżej. Po wymianie (mam namiary na firme,która ma takie cudo,bo jest z tym dziś problem) + palenie z wcisnietym pedalem gazu (tak podaje instrukcja do 1.9tds) pali ładnie,a jak ciepły,to bez żadnych problemów ,bez gazu.

Więc jak masz świece nowe, wtryski wmiare,to poza ww.filtrem zostaje ..słaba kompresja...oby nie. Jeszcze warto skontrolować moduł sterujący świecami,może coś nie załacza.

pozdrawiam
Podeptne się pod temat i go odświerze.
Powiedz mi, mam Deltę II 1.9td z 98r. i przy odpalaniu teraz przy ujemnych temperaturach nie podnosi mi obrotów, trzymam kluczyk aż silnik zagada i wtedy posiłkuję się gazem. Jak zapali to obroty mają 300 - 400 jak nie dodam gazu i silnik przygasa (a telepie nim jak by miał adhd, jak by mógł to by wyskoczył - wszystkie świece sprawne, filtry i oleje zmieniłem 2 miesiące temu razem z filtrem paliwa, pogrzewacz w filtrze paliwa działa i grzanie świec też). Musze gazem podtrzymać obroty z około 30 sekund aż się podniosą na 950 i potem jest ok. Przed silnikiem jest jakieś urządzenie, ma taką "wajchę" jakby od mechanicznego ssania (linki tam nigdy nie było - chyba ze poprzedni właściciel coś zmienił), jak go podtrzymam to odpala bez problemu jak rok temu, jak puszcze spadają obroty na te 300 - 400. Po prostu pomocy. Gdzie znajdę ten czujnik?
Pozdro - Robert
Jest:
Lancia Phedra 2.2 JTD 170KM - TyAaaaa_TO_wóz_zzz
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
AR 156 SW 2.4 JTD 10V + wirus Ramzesa - Czarnulka
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1657
Rejestracja: 14 lip 2011, 9:07
Imię: Robert
Lokalizacja: Łódź

Re: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: ktoś ŁDZ » 16 lut 2012, 10:27

ktoś ŁDZ pisze:
tarsar pisze:Jak masz 96r.to masz chyba ssanie na czujnik,ale też może już nie działać - ale to tylko na zimnym byłby problem. . U mnie jak był padnięty siłownik ssania (do 95r był na linkę,wkręcany w termostat) to gorzej palił przy 0st. i niżej. Po wymianie (mam namiary na firme,która ma takie cudo,bo jest z tym dziś problem) + palenie z wcisnietym pedalem gazu (tak podaje instrukcja do 1.9tds) pali ładnie,a jak ciepły,to bez żadnych problemów ,bez gazu.

Więc jak masz świece nowe, wtryski wmiare,to poza ww.filtrem zostaje ..słaba kompresja...oby nie. Jeszcze warto skontrolować moduł sterujący świecami,może coś nie załacza.

pozdrawiam
Podeptne się pod temat i go odświerze.
Powiedz mi, mam Deltę II 1.9td z 98r. i przy odpalaniu teraz przy ujemnych temperaturach nie podnosi mi obrotów, trzymam kluczyk aż silnik zagada i wtedy posiłkuję się gazem. Jak zapali to obroty mają 300 - 400 jak nie dodam gazu i silnik przygasa (a telepie nim jak by miał adhd, jak by mógł to by wyskoczył - wszystkie świece sprawne, filtry i oleje zmieniłem 2 miesiące temu razem z filtrem paliwa, pogrzewacz w filtrze paliwa działa i grzanie świec też). Musze gazem podtrzymać obroty z około 30 sekund aż się podniosą na 950 i potem jest ok. Przed silnikiem jest jakieś urządzenie, ma taką "wajchę" jakby od mechanicznego ssania (linki tam nigdy nie było - chyba ze poprzedni właściciel coś zmienił), jak go podtrzymam to odpala bez problemu jak rok temu, jak puszcze spadają obroty na te 300 - 400. Po prostu pomocy. Gdzie znajdę ten czujnik?
ADHD silnika opanowane, zostaje się tylko wyprzedzenie zapłonu i podnoszenie obrotów aby nie miał po odpaleniu 400 (odpalony na hali od razu ma 950 obrotów). Ktoś wie jak to zrobić?
Pozdro - Robert
Jest:
Lancia Phedra 2.2 JTD 170KM - TyAaaaa_TO_wóz_zzz
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
AR 156 SW 2.4 JTD 10V + wirus Ramzesa - Czarnulka
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

Awatar użytkownika
horses
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1354
Rejestracja: 26 mar 2012, 19:41
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: horses » 19 gru 2012, 21:35

To ma ktoś namiary na tego kogoś od czujników ssania ?

Jak nie urok to.... tyle rzeczy zrobiłem i teraz jest tragedia przy odpalaniu, czasami za 8 razem dopiero zaskoczy.
- Żeby koń o swej sile wiedział, żaden by na nim nie siedział -
Obrazek

Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1657
Rejestracja: 14 lip 2011, 9:07
Imię: Robert
Lokalizacja: Łódź

Re: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: ktoś ŁDZ » 20 gru 2012, 20:27

Niestety ja nie pomogę, mnie odpala bez problemu nawet poniżej -20 stopni C za pierwszym (na pół obrotu), jedynie podnoszenie obrotów nadal nie działa, trzymam lekko gaz wciśnięty przez ok. 5-20 sek (zależy od mrozu) i jest potem ok, obroty są normalne. Przzeszukałem całę forum nasze, alfy i fiata i nie znalazłem żadnej ciekawej informacji jak naprawić podnoszenie obrotów czy gdzie u mnie znajduje się ten czujnik ssania.
Pozdro - Robert
Jest:
Lancia Phedra 2.2 JTD 170KM - TyAaaaa_TO_wóz_zzz
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
AR 156 SW 2.4 JTD 10V + wirus Ramzesa - Czarnulka
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

tom86tbg
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 231
Rejestracja: 20 sie 2012, 20:55
Imię: Tomek
Lokalizacja: Kraków-Tarnobrzeg

Re: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: tom86tbg » 20 gru 2012, 22:42

Dziś pierwszy raz paliłem z gazem, bo za pierwszym nie zatrybiła.

U mnie sprawa wygląda tak, grzanie świec jakieś 4-5s, gaśnie kontrolka, pali bez gazu dziś pierwszy raz z lekko wciśniętym pedałem gazu (pewnie ze względu na -8 dziś w Krk, a niestety ostatnio rzadko jeżdżę i akumulator nie do końca pełny) . Przy obrotach 1100 pobudza alternator, po jakiś 4min już wszystko się normuje na poziomie 900 obrotów.
Lancia Dedra 1.9TD

Awatar użytkownika
horses
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1354
Rejestracja: 26 mar 2012, 19:41
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: horses » 20 gru 2012, 23:31

Ja mam przy pompie tylko uchwyt do zamontowania linki ssania, czyli jest to coś tam elektroniczne. Tylko gdzie to do cholery siedzi, czy trzeba wyciągać całą pompę i rozbierać ?
- Żeby koń o swej sile wiedział, żaden by na nim nie siedział -
Obrazek

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: bassman » 21 gru 2012, 19:09

Podłączcie sobie doraźnie linkę i odpalajcie jak za starych czasów ze ssaniem ręcznym.
W międzyczasie szukajcie potrzebnej części.
Nie mam diesla, ale z tego co się orientuję te automaty były w dwóch wykonaniach: mechanicznym i elektronicznym.

Pozdrawiam.
Dla klubowiczów naprawię, wyreguluję samochód, instalację lpg.
Wykonam naprawy (spawanie) w stali, żeliwie, miedzi, aluminium, głównie TIGiem.


Żony:
Lancia Musa Platino 1,4 16V
Moje:
Lancia Dedra LX SW 1,6 mpi 95' - NA SPRZEDAŻ, z pokaźnym pakietem części.
Lancia Dedra LS SW 1,6 mpi 96 - dawca części, w pakiecie j.w.

: yesyes : Czerwony Gruz - Honker 91'
Pupowóz - Jeep Commander

Awatar użytkownika
ktoś ŁDZ
Przedstawiciel Regionalny
Przedstawiciel Regionalny
Posty: 1657
Rejestracja: 14 lip 2011, 9:07
Imię: Robert
Lokalizacja: Łódź

Re: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: ktoś ŁDZ » 22 gru 2012, 19:32

Gdzie ten czujnik jest nie mam pojęcia. Sprawdzane były wszystkie czujniki odchodzące od pompy i jeden miałem padnięty (wymieniłem) reszta ok i nadal to samo. Szkoda mi silnika, że "zapala jak traktor" :( z gazem lekko wciśniętym. A ma ktoś może manual do silnika 1.9td 160D1?
Pozdro - Robert
Jest:
Lancia Phedra 2.2 JTD 170KM - TyAaaaa_TO_wóz_zzz
+ Lybra Intensa 2.4 JTD SW - Papamobile :)
Było:
AR 156 SW 2.4 JTD 10V + wirus Ramzesa - Czarnulka
Delta II 1.9td
Nr. tel. 607645504

Awatar użytkownika
horses
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1354
Rejestracja: 26 mar 2012, 19:41
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: horses » 23 gru 2012, 0:29

W dziale download jest manual serwisowy, ale ja go z innego źródła pobrałem. Z tym że jest on do Dedry 1993, wielu różnic nie ma, ale np ssanie jest na linkę...
- Żeby koń o swej sile wiedział, żaden by na nim nie siedział -
Obrazek

Awatar użytkownika
horses
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 1354
Rejestracja: 26 mar 2012, 19:41
Imię: Adam
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: horses » 24 gru 2012, 12:16

Ogólnie dziś przy -4 też był problem spory. Mimo że ssanie zapiąłem na sprężynkę, i z gazem w podłodze odpalił chyba za 5 razem. Nie wiem czy się jeszcze coś nie spierniczyło :/

Świece nowe, wtryski nowe...
- Żeby koń o swej sile wiedział, żaden by na nim nie siedział -
Obrazek

Awatar użytkownika
bassman
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1680
Rejestracja: 25 sty 2007, 0:00
Imię: Szymon
Lokalizacja: Łódź

Re: Dedra 1,9TD - problem z zapalaniem

Post autor: bassman » 27 gru 2012, 19:44

Sprawdź pompę wtryskową. Najlepiej u dobrego pompiarza. I zalóż tą linkę, to chyba nie jest tak duży problem.

Pozdrawiam.
Dla klubowiczów naprawię, wyreguluję samochód, instalację lpg.
Wykonam naprawy (spawanie) w stali, żeliwie, miedzi, aluminium, głównie TIGiem.


Żony:
Lancia Musa Platino 1,4 16V
Moje:
Lancia Dedra LX SW 1,6 mpi 95' - NA SPRZEDAŻ, z pokaźnym pakietem części.
Lancia Dedra LS SW 1,6 mpi 96 - dawca części, w pakiecie j.w.

: yesyes : Czerwony Gruz - Honker 91'
Pupowóz - Jeep Commander

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”