Dedra/Nuova Delta - używana instalacja gazowa

Anonymous

Dedra/Nuova Delta - używana instalacja gazowa

Post autor: Anonymous » 26 lip 2005, 22:00

Witam

Być może wejdę w posiadanie jakiejś Dedry lub Delty... niestety te autka, jak dla mnie, mało nie palą... może i bym ten koszt jakoś przebolał, ale poprostu chce by dojazd autem w kilka osób był tańszy niż innymi środkami komunikacji... oczywiście Lancia oferuje jeszcze przyjemność z jazdy i dużo komfortu, ale to inna bajka... po prostu czasem jest tak, że jak muszę zrobić 100 km, to gdyby miało mnie to kosztować dużo to... biorę auto od rodziców :D a w takim wypadku po co kupować własne...

Widziałem na Allegro oferty z używanymi instalacjami gazowymi. Widziałem nawet aukcję z instalacją na wtrysku z rozbitka której cena to kilkaset złotych (poniżej 1000 zł). Takie coś wygląda na super okazję... tylko czy rzeczywiście tak jest? Czy może nie tak łatwo, coś pominąłem?


Pozdrawiam

Anonymous

Dedra/Nuova Delta - używana instalacja gazowa

Post autor: Anonymous » 26 lip 2005, 22:04

Sprawa nie jest taka prosta na nowo montowane instalacje jest inna homologacja niż na stare i jak masz kolege gazownika to może papier tobie wystawi, ale oni wolą montować nowe lepsza kasa

Anonymous

Dedra/Nuova Delta - używana instalacja gazowa

Post autor: Anonymous » 26 lip 2005, 22:08

"majk" pisze:Sprawa nie jest taka prosta na nowo montowane instalacje jest inna homologacja niż na stare i jak masz kolege gazownika to może papier tobie wystawi, ale oni wolą montować nowe lepsza kasa
Hmm... a ile taki papier legalnie może kosztować? Rozumiem, że da się skierować auto na takie przegląd w którym stwierdzą że wszystko jest ok i wbiją to do dowodu?

A ile kosztuje jazda na gazie bez wbicia dowodu? Jechałem kiedyś autem znajomego, który nie miał wbitej, prowadziłem jego auto i mówił mi że jakby się policja pytała to wczoraj gaz został zainstalowany :D W każdym razie to policja może zrobić w takiej sytuacji?


Pozdrawiam

Jurek K.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 140
Rejestracja: 28 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Staszów

Dedra/Nuova Delta - używana instalacja gazowa

Post autor: Jurek K. » 26 lip 2005, 22:11

"majk" pisze:Sprawa nie jest taka prosta na nowo montowane instalacje jest inna homologacja niż na stare
Homologacja jest dokładnie taka sama na nowe jak i stare - chodzi o homologację sposobu montażu instalacji gazowej, a nie na instalację gazową. Jak warsztat montujący wystawi homologację na montaż powierzonej instalacji oraz wystawi fakturę za ten montaż to nie ma problemu z wpisaniem takiej instalacji do dowodu rejestracyjnego.
Kappa 2.4 LX 97' (niestety rozbita w grudniu 2014)
Kappa 2.4 LX 00'

Anonymous

Dedra/Nuova Delta - używana instalacja gazowa

Post autor: Anonymous » 26 lip 2005, 22:14

"Jurek K." pisze:Homologacja jest dokładnie taka sama na nowe jak i stare - chodzi o homologację sposobu montażu instalacji gazowej, a nie na instalację gazową. Jak warsztat montujący wystawi homologację na montaż powierzonej instalacji oraz wystawi fakturę za ten montaż to nie ma problemu z wpisaniem takiej instalacji do dowodu rejestracyjnego.
Hmm... a jakie to mogą być w przybliżeniu koszta. Właściwie koszta montarzu + papieru. 100, 500, 1000 zł?


Pozdrawiam

Jurek K.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 140
Rejestracja: 28 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Staszów

Dedra/Nuova Delta - używana instalacja gazowa

Post autor: Jurek K. » 26 lip 2005, 22:17

Myślę, że w 500-600 powinno sie bez problemu zamknąć wszystko (wtrysk gazu).
Trzeba pamietać o papierze na zbiornik - homologacja zbiornika. Do każdego przeglądu potrzebna i ważna 10 lat od wyprodukowania zbiornika.
Kappa 2.4 LX 97' (niestety rozbita w grudniu 2014)
Kappa 2.4 LX 00'

Anonymous

Dedra/Nuova Delta - używana instalacja gazowa

Post autor: Anonymous » 26 lip 2005, 22:23

"Jurek K." pisze:Myślę, że w 500-600 powinno sie bez problemu zamknąć wszystko (wtrysk gazu).
Trzeba pamietać o papierze na zbiornik - homologacja zbiornika. Do każdego przeglądu potrzebna i ważna 10 lat od wyprodukowania zbiornika.
Ok, dzieki za info... pozwole sobie jeszcze zapytać czy ktoś obecny na tym forum w ten sposób kombinował i czy zakładał używana instalację?


Pozdrawiam

Jurek K.
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 140
Rejestracja: 28 gru 2004, 0:00
Lokalizacja: Staszów

Dedra/Nuova Delta - używana instalacja gazowa

Post autor: Jurek K. » 26 lip 2005, 22:33

Najlepiej podjedz do jakiegoś (kilku) punktów montażu i zapytaj o cenę montażu takiej instalacji z Twoich części.
Punkty montażu można znaleść na stronie
http://www.its.home.pl/nsite/index.php? ... nt=zbh_lpg
To by było wszystko legalnie :)
Jurek
ps. Na giełdzie można kupić różne rzeczy :cry:
Kappa 2.4 LX 97' (niestety rozbita w grudniu 2014)
Kappa 2.4 LX 00'

Anonymous

Dedra/Nuova Delta - używana instalacja gazowa

Post autor: Anonymous » 30 lip 2005, 19:28

Jeżeli chesz kupić używaną instalacje to trzeba sie troche zastanowić nad kosztami zakupu, wyjęcia z innego auta( bo tez trzeba za to zapłacić), zrobienie legalizacji takiej butli, ponowne zamontowanie i jakies tam pierdoły. Zastanowic sie trzeba ile robisz km. miesięcznie i czy niewarto by było zakupić nową instalke na ratyjeżeli nieposiadasz takiej gotówki od ręki :wink:

Anonymous

Dedra/Nuova Delta - używana instalacja gazowa

Post autor: Anonymous » 02 sie 2005, 7:46

Ja też przymierzam sie do założenia instalki gazowej ale ani przez chwilę nie pomyślałem o używanej. Co najmniej dwa powody. Na nową masz gwarancję, co jest bardzo ważne, a po drugie - skąd wiesz na jaką instalację trafisz? Ja wolę to zlecić od początku do końca fachowcom, bo tu na początek może trochę oszczędzisz ale potem jak zacznie ci się wszystko sypać to do kogo będziesz miał pretensje? Gazownicy zawsze bedą mogli zrzucić winę na starą instalację. Może trochę dlużej będzie mi sie zwaracać koszt założenia ale przynajmniej bede spokojny o serwis jak coś zacznie szwankować. Tutaj nie będę oszczędzał choć na na nadmiar kasy nie narzekam. Słyszłem, że najlepsze są instalacje jakiejś włoskiej firmy BRC, a najlepsi fachwcy są w LPG GAZ POLSKA. Mozna pokombinować jeszcze w ten sposób: znajdź jakiś dobry warsztat i zapytaj w jakiej instalacji sie specjalizują, (tu chodzi o homologację) znajdź kompletną nową instalację taką jak oni zakladają (np. w inter cars) i zapytaj czy jak im przyniesiesz swoją instalację ,czy koszt zalożenia nie będzie tańszy.

Anonymous

Dedra/Nuova Delta - używana instalacja gazowa

Post autor: Anonymous » 02 sie 2005, 10:46

Z używaną instalacją gazową to jest tak, jeżeli butla ma homologacje to jest wszystko oki, jedziesz do warsztatu on zkładają butle i parownik, reszte przewodów i końcówki muszą nowe założyć bo i tak niebędą pasowały od innego auta, koszt takiej usługi to około 200-500 zł, oczywiście to wszystko zależy od instalacji :wink:

Anonymous

Dedra/Nuova Delta - używana instalacja gazowa

Post autor: Anonymous » 03 sie 2005, 18:07

"mufnal" pisze:Z używaną instalacją gazową to jest tak, jeżeli butla ma homologacje to jest wszystko oki, jedziesz do warsztatu on zkładają butle i parownik, reszte przewodów i końcówki muszą nowe założyć bo i tak niebędą pasowały od innego auta, koszt takiej usługi to około 200-500 zł, oczywiście to wszystko zależy od instalacji :wink:
bardzo możliwe, nie wgłębiałem sie w temat za bardzo bo narazie nie mam kasy jeszcze na tyle, żeby zakładać. Myślę jednak, że tu i tak sie nie oszczędzi więcej niż 200-300 zł. skoro cały koszt w moim wypadku wynosi (przed drastycznymi podwyżkami paliwa) 1650 zł to myślę, że w tak poważnej sprawie nie ma co oszczędzać. słyszałem już jak ludzie narzekali, że nie potrzebnie kupowali używaną instalkę, że sie ksztusi, że gaśnie i pali jak smok.
Ale może sie mylę co do ceny... w ogóle ile kosztuje taka używana instalacja do monowtrysku?

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”