Delta II - czujnik oleju

Awatar użytkownika
Prometeo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 203
Rejestracja: 03 sty 2007, 0:00
Skype: Wieslaw305
Imię: Wiesław
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Delta II - czujnik oleju

Post autor: Prometeo » 16 sie 2007, 19:09

W mojej Delcie na wolnych obrotach zapala sie czujnik oleju na desce rozdzielczej. Znik anatychmiast po naciśnięciu na pedał gazu.
Co może to sygnalizować? :roll:
Lancia delta II 1,6 16V, 99r.
Prometeo, Gdynia, kom. 792 065029
http://www.prometeo-italia.pl

Awatar użytkownika
mikaeltdi
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1262
Rejestracja: 13 lut 2007, 0:00
Imię: Michał
Lokalizacja: Kielce

czujnik oleju

Post autor: mikaeltdi » 16 sie 2007, 19:21

Hi! Jak na moją wiedzę to niskie ciśnienie oleju(pompa olejowa) lub niski poziom (mała ilośc).Sprawdz stan oleju jak jest dobrze to raczej ciśnienie. :(
Pozdro...
była Lancia Kappa 2,4 TDs 1995r.
jest Renault Espace 1,9DCI 2004r.

lancia1969
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 2058
Rejestracja: 22 cze 2005, 0:00
Lokalizacja: ????-???

Re: czujnik oleju

Post autor: lancia1969 » 16 sie 2007, 19:52

"Prometeo" pisze:W mojej Delcie na wolnych obrotach zapala sie czujnik oleju na desce rozdzielczej. Znik anatychmiast po naciśnięciu na pedał gazu.
Co może to sygnalizować? :roll:
Sygnalizuje brak cisnienia oleju w układzie smarowania ,ale czasami ulega uszkodzeniu sam czujnik i żeby to wyeliminować należy sprawdzić ciśnienie oleju manometrem mechanicznym ( każdy szanujący warsztat powinien mieć taki manometr)- lepiej nie ryzykuj, ekspoatacja z niskim ciśnieniem doprowadzi do zatarcia panewek ( łozyska wału).
Grzegorz

GG 13364997

Awatar użytkownika
makek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 698
Rejestracja: 24 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Bełchatów

czujnik oleju

Post autor: makek » 16 sie 2007, 21:56

Czy lampka min. ciśnienia oleju zapala się również na zimnym silniku?
Kiedy olej jest jeszcze zimny ma większą gęstość i ciśnienie za filtrem jest dużo wyższe. Dla przykładu (olej 10W40), zimny silnik (+20stC, 1300obr/min) ciśnienie prawie 5 bar, silnik gorący (95stC oleju, 850obr/min) ciśnienie nieco powyżej 1 bar. Silnik 1.8 8v.

Lampka jest chyba na ~0,4 bara.

Awatar użytkownika
Prometeo
Forumowicz/ka
Forumowicz/ka
Posty: 203
Rejestracja: 03 sty 2007, 0:00
Skype: Wieslaw305
Imię: Wiesław
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

czujnik oleju

Post autor: Prometeo » 17 sie 2007, 7:17

Zauważyłem to jadąc po mieście i czekając na światłach, także podejrzewam że pali się również w przypadku gorącego silnika.
Lancia delta II 1,6 16V, 99r.
Prometeo, Gdynia, kom. 792 065029
http://www.prometeo-italia.pl

mariusz76

czujnik oleju

Post autor: mariusz76 » 19 sie 2007, 22:19

Może masz zbyt niskie obroty na biegu jałowym, chociaż u mnie nie zapala się nawet przy 400obr/min.

Verbasiak
Dopiero zaczyna na naszym forum
Dopiero zaczyna na naszym forum
Posty: 2
Rejestracja: 12 maja 2013, 18:30
Imię: Basia
Lokalizacja: Wypełnij to pole

Re: Delta II - czujnik oleju

Post autor: Verbasiak » 13 maja 2013, 13:39

Witam,w moim gracie tzn lanci delcie 1.9 2009 r jtd pokazalo mi sie na desce brak cisnienia oleju wylacz silnik..co to moze by?,dodam ze wymienialam ostatnio turbiny i wtryski bo wpadl mi na wysokie obroty i tylko biegiem udalo sie to wycie ugasic.co teraz sie dzieje znowu z tym autem?moze ktos mi doradzi..czy pompe bede musiala wymieniac??????a moze smok wypadl lub niewiem co tak czytalam cos na ten temat i to moje domysly.dzieki za odpowiedz.pozdrawiam

dawidson

Odp: Delta II - czujnik oleju

Post autor: dawidson » 13 maja 2013, 17:21

Verbasiak pisze:Witam,w moim gracie tzn lanci delcie 1.9 2009 r jtd pokazalo mi sie na desce brak cisnienia oleju wylacz silnik..co to moze by?,dodam ze wymienialam ostatnio turbiny i wtryski bo wpadl mi na wysokie obroty i tylko biegiem udalo sie to wycie ugasic.co teraz sie dzieje znowu z tym autem?moze ktos mi doradzi..czy pompe bede musiala wymieniac??????a moze smok wypadl lub niewiem co tak czytalam cos na ten temat i to moje domysly.dzieki za odpowiedz.pozdrawiam
Sprawdź poziom oleju. Radzę robić to regularnie i najlepiej przy pomocy bagnetu ;)

Gdy wpadł na wysokie obroty zaczął ciągnąć olej z silnika. Pytanie ile tego oleju spalił.

"... I guess it's just the way I'm wired."
http://www.delta-HF.com

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”