Dedra - regulator napięcia dmuchawy

Awatar użytkownika
dexus
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 14 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Tarnów (Bis.Mel)N.Sącz

Dedra - regulator napięcia dmuchawy

Post autor: dexus » 17 maja 2005, 9:45

Czy ktoś z szanownych posiadaczy Dedry (chodzi mi konkretnie o tych co mają elektroniczne sterowanie temperaturą) miał taką przypadłosć jak psujący się regulator napięcia dmuchawy. U mnie już będzie pracował trzeci, a instalacja jest sprawdzona. Tak więc zastanawiam się czy to normalna przypadłość czy mam po prostu pecha.
Obrazek
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. (Jean Cocteau)

Dedra 2,0 8v 1992 - była
Kappa Kombi 2,4jtd 99r - była
i Lybra 2,4jtd SW po "znajomości"
Laguna II 3,0 V6 24v - była
Chrysler Pacifica 4.0 - jest

Anonymous

Dedra - regulator napięcia dmuchawy

Post autor: Anonymous » 17 maja 2005, 10:45

opisz dokładniej co nawala 8O


:D :twisted: :D

Awatar użytkownika
dexus
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 692
Rejestracja: 14 sty 2005, 0:00
Lokalizacja: Tarnów (Bis.Mel)N.Sącz

Dedra - regulator napięcia dmuchawy

Post autor: dexus » 17 maja 2005, 11:52

Nie działa regulacja siły nawiewu. Teraz mam szczęście bo zacieło gdzieś tak w połowie zakresu regulacji. Ostatnoi w zimie zacieło przy maksymalnym nawiewie i komputerek nie był wstanie utrzymać temperatury i grzał na maksa a potem schładzał i tak w kółko. Wiem co jest przyczyną takiego stanu ale nie mam pojęcia dlaczego tak często przepala mi ten regulator napięcia. :(
Obrazek
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. (Jean Cocteau)

Dedra 2,0 8v 1992 - była
Kappa Kombi 2,4jtd 99r - była
i Lybra 2,4jtd SW po "znajomości"
Laguna II 3,0 V6 24v - była
Chrysler Pacifica 4.0 - jest

Anonymous

Dedra - regulator napięcia dmuchawy

Post autor: Anonymous » 17 maja 2005, 16:04

Dexus napisał
Wiem co jest przyczyną takiego stanu


może za duży prąd idzie i dlatego się często przepala, umnie nadpalony był kabel przy listwie i wogóle niedziałało :(
Ostatnio zmieniony 26 maja 2005, 21:02 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.

Awatar użytkownika
Kubek
Klubowicz
Klubowicz
Posty: 1773
Rejestracja: 26 maja 2005, 0:00
Lokalizacja: Rzeszów
Kontakt:

Dedra - regulator napięcia dmuchawy

Post autor: Kubek » 26 maja 2005, 15:49

Mam to smao w mojej dedrze z 91 roku, w wersji klimatronik gdy mu na kokpicie reguluje sile dmuchawy to zalapuje dopiero na maksymalnej silne i dopiero wtedy dmuchawa sie wlacza. Mysle ze wyczailem co ot jest i czekam na czesc zamienna, pierwsze to wymienie wiatrak od dmuchawy bo juz ciezko chodzi i to moze byc przyczyna przepalania tego obwodu i przyczyna tego ze chodzi dopiero na maksie 12 v ale prawdopodobnie spolony jest u mnie modul do steroawnia tym czyms bo w tym module slychac bylo charakterystyczne przalaczanie jak sie wlaczal wiatrak, czekam teraz na nowy a po za tym jak sie odepinie ten modul to na klimatroniku pisze E1 i w ogle steroawnie nie chodzi sila dmuchawy, chodiz mi o modul ktory jest tuz obok wiatraczka pod schowkiem , od wiatraczka idzie kabel zasilania ktory sie laczy potem z takimi dwoma kabelkami ktore wlasnie ida do tego modulu ( czarnaq mala skrzyneczka z radiatorem z 4 grzbietami ) pewnie sie tma jakis tyrystor saplil czy cos ale tego nie da sie rozebrac i trzeba nowe kupic najlepiej u kogos kto sprzedaje dedre na czesci.
Pozdrawiam
Juz bez Lancia ale dalej w Klubie :)

ODPOWIEDZ

Wróć do „Silnik, przeniesienie napędu i układ chłodzenia”